stronywnetrza.urzadzamy.pl
Projektant
Kasia Kowal

Kasia Kowal

ul. Obozowa 73/34

01-425 Warszawa

509 509 866

kasiakowal@hotmail.com

www.kasiakowal.pl

Kasia Kowal
Kasia Kowal

„Nie ma wspanialszej sytuacji niż ta, kiedy pasja jest naszą pracą zawodową”.

Kasia Kowal to architekt wnętrz z doświadczeniem. Projektowanie wnętrz to dla niej wyzwanie, a jednocześnie jej wielka pasja. W 1998 roku skończyła krakowski wydział architektury wnętrz na ASP – za projekt dyplomowy architektury i wnętrz Centrum Ekologicznego w Niemczech otrzymała medal Rektora ASP. Założyła i przez 2 lata koordynowała wydział architektury wnętrz na ekskluzywnym, prywatnym Universidad San Francisco de Quito w Ekwadorze.
Współpracowała z „Atelier Loegler i Partnerzy” przy projektach wnętrz Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnego Chorób Serca i Płuc oraz nowego gmachu Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie. Jako jedna z pierwszych stworzyła program wykańczania wnętrz dla 176 ekskluzywnych apartamentów w Angel City i Angel Plaza w Krakowie. Projektowała przestrzenie Lobby Baru dla Holiday Inn.
W Warszawie od 2007 roku projektuje i nadzoruje wykonanie wnętrz i ogrodów wielu apartamentów i domów. Ponadto projektuje ośrodki buddyjskie szkoły Karma Kagu w Polsce i za granicą. Jest wykładowcą architektury wnętrz na Politechnice Białostockiej.
Pracuje dla miłośników designu, oczekujących indywidualnego podejścia i niestandardowych pomysłów. Jej styl sięga od inspiracji nowojorskim art-deco po japoński minimalizm, ale zawsze wymaga od siebie i inwestora absolutnej spójności i czystości formy oraz selekcji kolorystyki i materiałów, ograniczając je do 3-4 rodzajów w całej przestrzeni. Dzięki temu jej projekty są uporządkowane i logiczne, nawet kiedy ściany chylą się ku upadkowi, a podłogi są na suficie. Im trudniejsze projekty, tym większa satysfakcja z możliwości sprostania oczekiwaniom inwestora. Po 15 latach pracy zawodowej nie ma znaczenia, czy projektuje łazienkę, czy ogromny obiekt użyteczności publicznej. Proces pracy jest taki sam i projektantka tak samo się angażuje. Bo wraz z rosnącym doświadczeniem zawodowym przyjemność z projektowania staje się coraz większa.

Kasia Kowal portfolio

Kasia Kowal Lobby Bar „Reflection” Holiday Inn, 100 m2, Kraków

Lobby Bar „Reflection” Holiday Inn, 100 m2, Kraków

Koncepcja stylistyki, zaczerpnięta z Chesterfield Club, nawiązuje do lat dwudziestych. Przestrzeń podzielono na dwa kontrastujące poziomy połączone kilkoma schodkami.

Kasia Kowal mieszkanie 80 m2

Mieszkanie 80 m2, Kraków

Całkowita czystość barwy i formy została uzyskana poprzez ograniczenie kolorów do monochromatycznej bieli, szarości i czerni.

Kasia Kowal mieszkanie 65 m2, Warszawa

Mieszkanie 65 m2, Warszawa

Wyburzenie ściany stworzyło miejsce na kubiczną, oderwaną od sufitu łazienkę z przeszkloną ścianą prysznica, zabudową szaf od strony salonu i sprzętu AGD od strony kuchni.

Kasia Kowal apartament 300m2, Warszawa

Apartament 300 m2, Warszawa

W mieszkaniu połączono ekologiczne materiały oraz kolory ziemi. Zróżnicowanie faktury było możliwe dzięki kontrastowym zestawieniu błyszczących lakierowanych mebli z betonowymi tynkami ścian (współpraca: Drygas Design).

Kasia Kowal apartament 80m2, Poznań

Apartament 80 m2, Poznań

Projekt  nawiązuje do stylu świątyni japońskiej. Efekt uzyskano poprzez zestawienie naturalnych materiałów: forniru, kamienia, paleniska, fontanny – według idei łączenia żywiołów (współpraca: Drygas Design).

Kasia Kowal dom 240 m2, Warszawa

Dom 240 m2, Warszawa

Aranżując wnętrze, wyburzono ściany koło kominka, łącząc kuchnię z salonem i z biblioteką. Minimalizm wzbogacono akcentami kolorowego szkła, ożywiającego monochromatyczne, otwarte przestrzenie.

Kasia Kowal ośrodek buddyjski, Władywostok

Ośrodek Buddyjski Diamentowej Drogi, 449 m2, Władywostok, Rosja

Klimat portowego miasta. Bielona deska, białe rastry z drewnianych listewek dopełniają nastroju nadmorskiej rezydencji.

Kasia Kowal apartament 136m2, Warszawa

Apartament 136 m2, Warszawa

Ideą opracowanego projektu było zgrabne połączenie międzywojennego charakteru wnętrza apartamentu z nowoczesnym designem, materiałami i detalami.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • MERITA
  • DUNES
  • DUNIN
  • BAUTECH
  • MURASPEC
  • HALUPCZOK
  • ADAH
  • Noti Sp. z o.o.
  • COSMO