
„Nie ma wspanialszej sytuacji niż ta, kiedy pasja jest naszą pracą zawodową”.
Kasia Kowal to architekt wnętrz z doświadczeniem. Projektowanie wnętrz to dla niej wyzwanie, a jednocześnie jej wielka pasja. W 1998 roku skończyła krakowski wydział architektury wnętrz na ASP – za projekt dyplomowy architektury i wnętrz Centrum Ekologicznego w Niemczech otrzymała medal Rektora ASP. Założyła i przez 2 lata koordynowała wydział architektury wnętrz na ekskluzywnym, prywatnym Universidad San Francisco de Quito w Ekwadorze.
Współpracowała z „Atelier Loegler i Partnerzy” przy projektach wnętrz Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnego Chorób Serca i Płuc oraz nowego gmachu Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie. Jako jedna z pierwszych stworzyła program wykańczania wnętrz dla 176 ekskluzywnych apartamentów w Angel City i Angel Plaza w Krakowie. Projektowała przestrzenie Lobby Baru dla Holiday Inn.
W Warszawie od 2007 roku projektuje i nadzoruje wykonanie wnętrz i ogrodów wielu apartamentów i domów. Ponadto projektuje ośrodki buddyjskie szkoły Karma Kagu w Polsce i za granicą. Jest wykładowcą architektury wnętrz na Politechnice Białostockiej.
Pracuje dla miłośników designu, oczekujących indywidualnego podejścia i niestandardowych pomysłów. Jej styl sięga od inspiracji nowojorskim art-deco po japoński minimalizm, ale zawsze wymaga od siebie i inwestora absolutnej spójności i czystości formy oraz selekcji kolorystyki i materiałów, ograniczając je do 3-4 rodzajów w całej przestrzeni. Dzięki temu jej projekty są uporządkowane i logiczne, nawet kiedy ściany chylą się ku upadkowi, a podłogi są na suficie. Im trudniejsze projekty, tym większa satysfakcja z możliwości sprostania oczekiwaniom inwestora. Po 15 latach pracy zawodowej nie ma znaczenia, czy projektuje łazienkę, czy ogromny obiekt użyteczności publicznej. Proces pracy jest taki sam i projektantka tak samo się angażuje. Bo wraz z rosnącym doświadczeniem zawodowym przyjemność z projektowania staje się coraz większa.
Kasia Kowal portfolio

Lobby Bar „Reflection” Holiday Inn, 100 m2, Kraków
Koncepcja stylistyki, zaczerpnięta z Chesterfield Club, nawiązuje do lat dwudziestych. Przestrzeń podzielono na dwa kontrastujące poziomy połączone kilkoma schodkami.

Mieszkanie 80 m2, Kraków
Całkowita czystość barwy i formy została uzyskana poprzez ograniczenie kolorów do monochromatycznej bieli, szarości i czerni.

Mieszkanie 65 m2, Warszawa
Wyburzenie ściany stworzyło miejsce na kubiczną, oderwaną od sufitu łazienkę z przeszkloną ścianą prysznica, zabudową szaf od strony salonu i sprzętu AGD od strony kuchni.

Apartament 300 m2, Warszawa
W mieszkaniu połączono ekologiczne materiały oraz kolory ziemi. Zróżnicowanie faktury było możliwe dzięki kontrastowym zestawieniu błyszczących lakierowanych mebli z betonowymi tynkami ścian (współpraca: Drygas Design).

Apartament 80 m2, Poznań
Projekt nawiązuje do stylu świątyni japońskiej. Efekt uzyskano poprzez zestawienie naturalnych materiałów: forniru, kamienia, paleniska, fontanny – według idei łączenia żywiołów (współpraca: Drygas Design).

Dom 240 m2, Warszawa
Aranżując wnętrze, wyburzono ściany koło kominka, łącząc kuchnię z salonem i z biblioteką. Minimalizm wzbogacono akcentami kolorowego szkła, ożywiającego monochromatyczne, otwarte przestrzenie.

Ośrodek Buddyjski Diamentowej Drogi, 449 m2, Władywostok, Rosja
Klimat portowego miasta. Bielona deska, białe rastry z drewnianych listewek dopełniają nastroju nadmorskiej rezydencji.

Apartament 136 m2, Warszawa
Ideą opracowanego projektu było zgrabne połączenie międzywojennego charakteru wnętrza apartamentu z nowoczesnym designem, materiałami i detalami.
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne
Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...
Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos
Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...