stronywnetrza.urzadzamy.pl

Zdrowe gotowanie w ekologicznej kuchni. Ekologiczne naczynia i akcesoria kuchenne

Fot.: E&J CONCEPT

Zdrowe gotowanie to nie tylko produkty żywnościowe z eko-gospodarstw. Ekologiczna kuchnia to także ekologiczne naczynia, akcesoria, a nawet bawełna ma fartuszek.

Przygotowując posiłki zwracamy uwagę na pochodzenie poszczególnych produktów żywnościowych. Sprawdzamy ich skład i chcemy wiedzieć, w jakich warunkach powstawały. Podobnie powinno być w przypadku garnków, naczyń i pozostałych akcesoriów kuchennych. Zdrowe gotowanie w najlepszych, wykonanych w oparciu o najnowsze technologie, naczyniach sprzyja dbałości o zdrowe i długie życie, bo w tych kwestiach nie powinno być mowy o żadnych kompromisach.

Rynek oferuje dużą różnorodność naczyń kuchennych, czy wiesz jakie wybrać?

Garnki i patelnie z prawidłowo wybraną powłoką nieprzywierającą doskonale spełniają wymogi zdrowego gotowania i smażenia, zdrowej diety niskotłuszczowej. Jednak wybór odpowiednich naczyń nie jest prosty. Spośród wielu dostępnych na rynku, tylko niektóre spełniają te wymogi i zapewniają bezpieczne dla zdrowia i długotrwałe używanie, a ich produkcja oparta na zaawansowanych technologiach pozostaje w zgodzie z ekologią.

Naprzeciw tak określonym oczekiwaniom wychodzi duńska marka Scanpan od lat specjalizująca się w produkcji garnków i patelni. W wyniku zaawansowanej technologii odzysku aluminium powstaje oczyszczone z wszelkich toksycznych związków, przyjazne środowisku, czyste aluminium. Stanowi ono odlewany ręcznie rdzeń naczyń wpływający na ich relatywną lekkość i znakomite przewodzenie ciepła skutkujące niskim zużyciem energii. Dumą firmy jest, nakładana na aluminiowy szkielet naczyń, opatentowana, całkowicie ekologiczna, tytanowo-ceramiczna powłoka Green Tek, wyjątkowo odporna na przywieranie. Powłoka ta, od surowca do produktu końcowego jest całkowicie wolna od szkodliwych dla zdrowia toksycznych związków takich jak PFOA czy PFOS sprawiając, że gotujemy zdrowo, łatwo i przyjemnie.

Wyposażenie ekologicznej kuchni, które nie ma bezpośredniej styczności z żywnością także może być prozdrowotne. Na różne serwetki, fartuszki powinniśmy wybierać bawełnę ekologiczną. Nie jest to tylko przejawem unikania alergenów, ale także dbania o środowisko naturalne.

Takie produkty ekologiczne ma w swojej ofercie firma E&J CONCEPT: garnki i patelnie duńskiej marki Scanpan, które są pokryte nieprzywierającą, ekologiczną powłoką tytanowo-ceramiczną Green Tek, fartuszki Nytta Design z ekologicznej bawełny, a także wiele innych estetycznych i funkcjonalnych naczyń i akcesoriów kuchennych, których używanie sprawia, że gotowanie staje się przyjemnym i efektywnym zajęciem.

Źródło: E&J CONCEPT

powiązane produkty
Patelnie z kolekcji IQ SCANPAN
Patelnie z kolekcji IQ SCANPAN

Patelnie z kolekcji IQ to tytanowo-ceramiczna kolekcja nieprzywierających naczyń duńskiej marki SCANPAN. Łączy w sobie niepowtarzalną technologię z ponadczasowym designem. Pokryte są nieprzywierającą powłoką Green Tek. Rdzeń naczyń wykonany z aluminium pochodzącego w 100% z recyklingu zapewnia znakomite przewodzenie ciepła ...

Fartuszki kuchenne NYTTA DESIGN
Fartuszki kuchenne NYTTA DESIGN

Fartuszki kuchenne szwedzkiej firmy NYTTA DESIGN są zaprzeczeniem tradycyjnych fartuszków kuchennych. Funkcjonalne, estetyczne, w żywych kolorach i wykonane z wysokiej jakości materiału. Przyjemnie w nim krzątać się po kuchni i podawać do stołu. Materiał z jakiego są wykonane fartuszki kuchenne ...

inne inspiracje
Ekologiczne meble kuchenne w nowoczesnej aranżacji

Interesująca aranżacja kuchni, na której klimat składają się wpływy nurtu industrialnego i ekologicznego. Projekt skierowany do świadomego odbiorcy, ceniącego piękno natury i stosującego w praktyce rozwiązania proekologiczne.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • VOGEL&NOOT
  • WISAN
  • tesa tape
  • REJS
  • VELUX
  • GRAS
  • LISSY
  • JMC ADRIAWIK
  • MAJA