stronywnetrza.urzadzamy.pl

Wzorowe wnętrze – pokój dziecięcy w porządku

zoom Wzorowe wnętrze – pokój dziecięcy w porządku
Fot.: Elfa

Pokój dziecięcy w idealnym porządku nie musi być utopią. Jest na to sposób – trzeba zadbać o odpowiednią przestrzeń i system przechowywania, które sprawią, że odkładanie rzeczy na miejsce będzie proste i łatwe. Pomoże w tym szwedzki system Elfa. Aranżuje on zarówno wnętrze garderoby jak tez ściany pokoju w sposób lekki, niezaburzający przestrzeń i łatwy do zmiany w każdej chwili bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Półki, kosze i inne elementy metalowe systemu Elfa wybrano w kolorze platinum zaś w drzwiach do garderoby zastosowano lustra i czarne wypełnienie w graficznym układzie zmieniającym zwykle drzwi przesuwne w ciekawy obraz. Wystarczy kilka detali, żeby na bazie neutralnego systemu Elfa całkowicie odmienić charakter pomieszczenia, wykorzystując np. teorię barw, aby wpłynąć na nastrój młodego człowieka. Akcent w postaci niebieskiego dywanu pomoże odnaleźć spokój i inspiracje oraz pobudzić kreatywność, a żółte elementy dodadzą optymizmu i wspomogą pamięć oraz zdolności językowe. Co więcej, te dopełniające się kolory wspaniale ze sobą korespondują.

Zastosowany w aranżacji pokoju dziecięcego system przechowywania Elfa opiera się na poziomej szynie BL – jedynym na stałe przymocowanym do ściany elemencie. Wszystkie pozostałe części można dowolnie zawieszać, dodawać i odejmować, w zależności od potrzeb nie wiercąc ani jednej dziury w ścianie! Ażurowe półki z powodzeniem utrzymują ciężkie książki, a nawet sprzęt audio-wideo. Ich wysokość można w ciągu zaledwie kilku chwil dostosować do wymiarów kolumn, słowników lub kolekcji komiksów. Z kolei boczne półki i haczyki, przydają się do przechowywania różnych drobiazgów. We wnętrzu garderoby oprócz półek, wykorzystano ażurowe kosze Mesh o różnej głębokości, idealne do przechowywania bielizny i innych delikatnych ubrań, drążek do ubrań wiszących, oraz specjalny wieszak na spodnie zapobiegający ich gnieceniu.

Źródło: Elfa

powiązane produkty
Listwa BL: najważniejsze jest pierwsze wrażenie
Listwa BL: najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Dzięki listwie BL umeblowanie, spiżarni, garderoby, dziecięcego pokoju czy sypialni, a także wyposażenie garażu staje się bardzo proste. System do przechowywania Elfa umożliwia nam samodzielny projekt wnętrza. Może zostać wykorzystany m.in. do uporządkowania ubrań, dodatków, narzędzi, książek, kosmetyków, butów czy ...

inne inspiracje
Aranżacja garderoby – 3 sposoby na wymarzoną garderobę

O pięknej i funkcjonalnej garderobie marzy wiele kobiet. Projektantka wnętrz podpowiada, jak urządzić garderobę i prezentuje sprawdzone rozwiązania. Ekspertka doradza, jak zaaranżować garderobę w sypialni, a nawet w odpowiednio zaplanowanej szafie.

Pomysł na oświetlenie pokoju dziecka. Zdrowe oświetlenie pokoju

Warto zadbać o zdrowe oświetlenie pokoju dziecka, aby pielęgnować dobre samopoczucie malucha. W trosce o komfort nauki i zabawy, zainspirujmy się pomysłem na funkcjonalne i estetyczne strefy światła.

Pokój dla rodzeństwa - jak dobrze urządzić

Pokój dla rodzeństwa to zawsze spore wyzwanie aranżacyjne. Nie jest prosto, gdy dwoje dzieci, każde z innym hobby i temperamentem musi dzielić wspólną przestrzeń. Jak urządzić takie wnętrze, by każdy nastolatek czuł się w nim dobrze?

Jakie wybrać kolory do pokoju dziecka?

Gdy rodzi nam się dziecko albo, gdy przenosi się do swojego własnego pokoju pojawia się pytanie, jakie wybrać kolory do pokoju dziecka? To od nich zależy samopoczucie naszej pociechy i jego kreatywność.

Projekt pokoju młodzieżowego - aranżacja wnętrza dla studenta

Aranżacja pokoju młodzieżowego nie może być nudna. Młoda osoba potrzebuje miejsca nie tylko do nauki, pracy, ale także relaksu i przyjmowania gości, dlatego aranżacja wnętrza dla studenta czy ucznia starszych klas, powinna być przede wszystkim funkcjonalna.

Pomysł na urządzenie wnętrza. Funkcjonalny pokój dla rodzeństwa

Pomysł na urządzanie wnętrza powinien być przede wszystkim ładny i funkcjonalny. Dość trudno zaprojektować pokój dla rodzeństwa, który spełnia potrzeby obojga dzieci. Nie jest to jednak niemożliwe.

Pokój dziecka - projekt pokoju dziecięcego

Pokój dziecka to jego oaza i miejsce, w którym może się bawić, uczyć i odpoczywać. Dlatego projekt pokoju dziecięcego powinien być funkcjonalny, uwzględniając przestrzeń do zabawy, ale także do spania, bo łóżko jest zdecydowanie najważniejszym elementem każdej sypialni.

Pokój dla dziewczynek. Aranżacja pokoju dziecięcego.

Aranżacja pokoju dziecięcego dla dwojga dzieci nie jest sprawą prostą. Pokój dla dziewczynek musi sprawiedliwie dzielić miejsce, by było miejsce do spania, nauki i dziewczęcych zabaw.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • BALTIC WOOD
  • BESCO
  • VILLA GLASS STUDIO
  • STARKAM
  • ZKM
  • HF HELVETIA FURNITURE
  • UNICELL
  • WISAN
  • SOFIK MEBLE