stronywnetrza.urzadzamy.pl

Wyspowe sufity podwieszane jako praktyczny wystrój restauracji

zoom Wyspowe sufity podwieszane jako praktyczny wystrój restauracji
Fot.: ROCKFON

Wystrój restauracji ma kluczowe znaczenie dla klimatu wnętrza. Wyspowe sufity podwieszane mogą być bardzo inspirującym początkiem aranżacji restauracji.

Nowoczesna aranżacja restauracji zaczyna się od białego chłodnego sufitu, a kończy na ciepłej drewnianej podłodze. Pomiędzy nimi projektant nie przewidział zbyt wielu dekoracji, ani sprzętów o skomplikowanych kształtach. Takie wyposażenie restauracji może determinować konieczność zastosowania dodatkowego wyciszenia wnętrza. Świetnie do tego nadają się wyspowe sufity podwieszane Eclise marki Rockfon. Są to nowoczesne i subtelne płyty sufitowe, które sprawiają wrażenie, iż unoszą się w powietrzu. Elegancki wygląd sufitu podwieszanego jest potęgowany przez minimalistyczne zawiesia z linek stalowych. Współgrają one dyskretnie z innymi elementami wystroju restauracji, dając wyjątkowe wrażenie unoszenia się płyty sufitowej w przestrzeni.
Pozbawione obramowania płyty mają gładką, białą powierzchnię, która bardzo dobrze odbija światło, wpływając na zmniejszenie kosztów eksploatacji obiektu. Własności akustyczne wysp są wykorzystane dwukrotnie – pochłaniają one fale dźwiękowe padające na nie z obu stron.

Sprawdź też: sufit podwieszany projekty, wzory, galeria >>>

Wyspowe sufity podwieszane Eclise marki Rockfon są odpowiedzią na potrzeby architektów poszukujących oryginalnych rozwiązań sufitowych, które łączą wysokie parametry funkcjonalne z szerokimi możliwościami aranżacji wnętrz.

Źródło: Rockfon

powiązane produkty
Wyspowe sufity podwieszane Eclipse ROCKFON
Wyspowe sufity podwieszane Eclipse ROCKFON

Wyspowe sufity podwieszane Eclipse ROCKFON to innowacyjne płyty sufitowe, które kształtują komfort akustyczny pomieszczeń i nadają im niepowtarzalny wygląd. Nowoczesne i delikatne wyspy sufitowe, sprawiają wrażenie, jakby unosiły się w powietrzu. Wyglądają elegancko, nie mają żadnego obramowania, a minimalistyczne wrażenie ...

inne inspiracje
Fit out – nowa część biznesu na rynku biurowym

Aranżacja biura staje się dziś nie mniej ważna niż jego lokalizacja. Rynek wykończenia powierzchni biurowych z fazy designerskich projektów przerodził się w nowy segment biznesowy. Najemcy oczekują biura zaplanowanego od A do Z. Coraz większy fragment tego rynku przejmują więc firmy specjalizujące się dotychczas wyłącznie w poszukiwaniu i zarządzaniu biurami.

Nowoczesna architektura w dobie well building standard

Nowoczesna architektura wiąże się obecnie nie tylko z ekotechnologią, ale także wysokimi standardami poprawiającymi komfort użytkujących je osób. Eksperci firmy Armstrong udowadniają, że kluczową kwestią w podnoszeniu jakości pomieszczeń odgrywa akustyka, która poprawia warunki pracy oraz polepsza samopoczucie przebywających w nim osób. Akustyka jest ważnym komponentem nie tylko budynków biurowych, ale także hoteli, centrów handlowych, uczelni i szpitali. W celu poprawy jakości nowoczesnej architektury wdraża się system well building standard.

Oryginalne aranżacje biur w białym kolorze

Biel nie jest nowością we wnętrzach domów i mieszkań. Ten uniwersalny kolor prezentuje się równie wspaniale we wnętrzach obiektów komercyjnych. Nie dziwi zatem fakt, że coraz łatwiej dostrzec takie aranżacje w biurach, salach konferencyjnych, restauracjach czy muzeach.  Barwa ta pozwala rozświetlić wnętrza, a odpowiednie połączenie z drugim kolorem i fakturą tworzą oryginalne przestrzenie.

Rodzaje sufitów podwieszanych. Krawędzie płyt sufitowych

Sufity podwieszane różnią się nie tylko materiałem – mogą być mineralne, drewniane lub metalowe. Płyty sufitowe mają także różne krawędzie. W zależności od koncepcji aranżacji wnętrza i możliwości technicznych ważnych w procesie instalacji sufitu wybiera się najlepszy rodzaj krawędzi. Np. najbardziej standardowe typu Board, w których płyty sufitowe są nakładane od góry na widoczną siatkę rusztu nośnego, lub krawędź Vector, gdy montaż odbywa się od dołu, a łączenia płyt są praktycznie niewidoczne.

Jak ocieplić wnętrze biura? Aranżacja sali konferencyjnej

Aranżacja sali konferencyjnej to również wykończenie, które zapewni elegancki wygląd i nie rozproszy uwagi podczas spotkań. Warto wiedzieć jak ocieplić wnętrze biura, by było przyjazne zarówno dla pracowników jak i kontrahentów.

Sufity podwieszane w przestrzeni nowoczesnego hotelu

We wnętrzach nowoczesnego Grand Hotel Tiffi zastosowano m.in. sufity podwieszane Armstrong. Ten prestiżowy obiekt to 5-gwiazdkowy hotel położony nad brzegiem jeziora Jeziorak, w samym sercu Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, zachwyca luksusową elegancją, niezwykłym klimatem i wyjątkową funkcjonalnością.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • RIHO
  • NATURANO
  • MARDOM
  • LOFT DESIGN SYSTEM
  • SANITEC KOŁO
  • BESCO
  • LIGHTONLINE
  • SCHINDLER
  • BAUFORMAT