stronywnetrza.urzadzamy.pl

Wnętrze szafek kuchennych: carga, kosze, stelaże. Aranżacje kuchni od środka

zoom Wnętrze szafek kuchennych: carga, kosze, stelaże. Aranżacje kuchni od środka
Fot.: REJS

Zanim przystąpimy do aranżacji kuchni, oprócz wyboru najładniejszych frontów i szafek kuchennych trzeba też przewidzieć gdzie zmieścimy bardzo praktyczne carga, kosze narożne, stelaże itp. W kuchni spędzamy dużo czasu. Nie jest to najczęściej wypoczynek lecz wykonywanie różnych czynności. Dlatego kuchnia musi być urządzona funkcjonalnie. W idealnym przypadku powinna ona być praktyczna, wygodna i estetyczna. W kuchni nie powinniśmy pokonywać wielu kilometrów, klękać, wykonywać skłonów, wspinać się na palcach.

Strefa przechowywania
W strefie przeznaczonej do przechowywania niezastąpione są carga, czyli półki zawieszone na metalowym stelażu. Mocowane są one do korpusu szafki kuchennej, wyposażone w prowadnice, co powoduje, że zawartość szafki wysuwa się wraz z półkami na zewnątrz. Podczas doboru cargo, które byłoby wykorzystane jako spiżarnia należy przewidzieć ilu domowników liczy rodzina, czy robimy większe zakupy na zapas czy tylko bieżące, co przechowujemy w kuchni oraz czego nie przechowujemy, a byśmy chcieli to robić.

Strefa przygotowywania posiłków
W tej strefie potrzebny jest odpowiedniej wielkości roboczy blat kuchenny, a obok zlewozmywak. W zasięgu ręki powinny znajdować się wszystkie artykuły potrzebne do sporządzania posiłków. Wszystkie te artykuły można zmieścić w cargo, najlepiej mocowane do frontu kuchennego. Ten rodzaj mocowania spowoduje, że ruchem jednej ręki otworzymy szafkę, a jej zawartość wyjedzie na zewnątrz. W czasie gotowania potrzebne są także przyprawy. Przewidziano dla nich odpowiedni rodzaj carga – wąskie na 15 cm – nie zajmują wiele miejsca, ale świetnie współpracują z zabudowaną płytą grzewczą, umiejscowione symetrycznie po obu stronach płyty.

Strefa gotowania
W ramach strefy gotowania wybieramy płytę grzewczą lub kuchenkę gazową. Niezbędny jest również piekarnik i kuchenka mikrofalowa. Zawsze pod ręką powinny tu być garnki, patelnie, naczynia żaroodporne, w których gotujemy potrawy. Do przechowywania tego typu wyposażenia świetnie sprawdzą się kosze Corner zabudowane w narożach kuchni.

Strefa zmywania
Do zmywania używamy różnych gąbek, ściereczek, detergentów, kostek, soli i innych produktów. Do ich przechowywania możemy zastosować stelaże wysuwne, mocowane do boku szafki kuchennej pod zlewozmywakiem lub specjalne szuflady. W strefie zmywania warto umieścić także kosz na śmieci z możliwością segregacji odpadów.

Źródło: REJS

inne inspiracje
Blat granitowy w białej kuchni

Biała kuchnia nadal jest modna. Zastanawiając się nad tym jaki blat do kuchni wybrać, warto wziąć pod uwagę styl aranżacji wnętrza. Blat granitowy będzie doskonale pasować zarówno do mebli kuchennych na wysoki połysk, jak i bardziej klasycznego wystroju.

Minimalistyczne baterie w nowoczesnej kuchni

Minimalistyczna aranżacja nowoczesnej kuchni przeważnie oznacza maksymalną wygodę. Projektanci wnętrz kładą nacisk na optymalne wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej do przechowywania, dbając o jak najlepsze zagospodarowanie wnętrza brył kuchennych mebli.

Aranżacja kuchni – dekoracje i dodatki

Przemyślana i oryginalna aranżacja kuchni to wyzwanie dla niejednego użytkownika. Choć w pomieszczeniu tym smaczne powinny być przede wszystkim dania, ciekawie zaaranżowany wystrój kuchni sprawi, że czas spędzony podczas przyrządzania i spożywania posiłków będzie dużo przyjemniejszy. Wystarczy pomysł oraz kilka starannie dobranych dekoracji i dodatków, aby wnętrze kuchni stało się nie tylko funkcjonalne, ale i apetyczne.

Modna kuchnia, czyli białe meble kuchenne z fuksją

Białe meble kuchenne są jednymi z najczęściej wybieranych. Czasem jednak stają się zbyt popularne. Jeśli ważna jest dla nas modna kuchnia w bieli, warto pomyśleć o dołączeniu akcentów w innych, mocnych i nasyconych kolorach.

Nowoczesna aranżacja kuchni - białe meble kuchenne w roli głównej

Nowoczesna aranżacja kuchni to zwykle minimalistyczne formy i intrygujące zestawienia. Białe meble kuchenne w towarzystwie mocnego akcentu kolorystycznego są ciekawym pomysłem na modny wygląd wnętrza.

Nowoczesna kuchnia z wyspą - białe meble kuchenne

Nowoczesna kuchnia z wyspą to jeden z najpopularniejszych trendów, który podbija serca coraz większej ilości osób, tak jak zresztą białe meble kuchenne, które stały się synonimem minimalistycznego wnętrza.

Carga i systemy szuflad w nowoczesnej kuchni

Nowoczesne systemy do mebli pozwalają na optymalną organizację przestrzeni kuchni. Nowoczesna kuchnia wyposażona w carga i systemy szuflad pozwoli bardzo dobrze rozmieścić wszystkie naczynia i produkty spożywcze.

Nowoczesna aranżacja kuchni. Systemy do mebli kuchennych

Systemy do mebli kuchennych pełnią bardzo ważną rolę. To, że kosze cargo i inne szuflady oraz półki wysuwane nie wpływają bezpośrednio na aranżację kuchni, to jednak ich zastosowanie można z pewnością uznać za ważny krok w kierunku nowoczesnej aranżacji wnętrza.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • STOLBUD Włoszczowa
  • FERRO
  • KLOSE
  • DORMAX DESIGN
  • PARADYŻ
  • APM MORKOM
  • tesa tape
  • INVICTA SA
  • DENON