stronywnetrza.urzadzamy.pl

Wnętrza w stylu francuskim - jak urządzić mieszkanie?

zoom Wnętrza w stylu francuskim - jak urządzić mieszkanie?
Fot.: Komandor

Wnętrza w stylu francuskim łączą w sobie lekkość z przepychem, nowoczesność z antykami oraz jasne barwy z czernią. Pomimo wielu przeciwieństw, styl ten wyróżnia harmonia i elegancja. Spójrz, jak urządzić mieszkanie z paryskim smakiem.

Paryż oprócz klimatycznych kamienic, pięknych uliczek i romantyzmu znany jest jako stolica mody, elegancji i sztuki dekoracyjnej. Nikogo zatem nie dziwi, że Paryżanie przenieśli ten klimat do swoich wnętrz, tworzący nowy, pełen blasku, wdzięku i klasy styl. Monika Szczęsny, projektantka wnętrz z firmy Komandor radzi niestosowanie krzykliwych kolorów. — Wnętrze o francuskiej duszy jest spokojne, pełne romantyzmu i kurtuazji. Taką atmosferę uzyskamy dzięki jasnym barwom, które królują we wnętrzach w stylu paryskim. – dodaje. Pastelowe kolory dodają wnętrzu lekkości i szyku. Jedynym zdecydowanym akcentem jest czerń, która wraz z jasnymi kolorami, łączy wnętrze w harmonijną całość o nieszablonowej elegancji. — Czerń wielu osobom kojarzy się ze smutkiem, jednak podążając kanonem mody paryskiej, barwa ta jest niezwykle głęboka i pełna elegancji, a w zestawieniu z jasnym otoczeniem nadaje wnętrzu niebagatelnego wyglądu i elegancji – wyjaśnia Anna Wróbel, projektantka mebli z firmy Komandor. Styl paryski to nie tylko czarny i biały kolor, ale także delikatne, pastelowe desenie i motywy kwiatowe.

 

Styl francuski wyróżnia eklektyzm, czyli mieszanka elementów dekoracyjnych pochodzących z różnych wieków. Obok mebli klasycznych, znajdziemy także nowoczesne, co nie oznacza, że aranżacje paryskie są chaotyczne. Wręcz przeciwnie, panująca symetria sprawia, że pochodzące z różnych okresów sprzęty tworzą razem spójną całość. – Francuzi w aranżacji wnętrz uwielbiają wygodę, dlatego stawiają na funkcjonalność pomieszczenia, która pozwala im na utrzymanie niemal idealnego porządku. Osoby, które cenią komfort i elegancję powinny w swoim wnętrzu wykorzystać szafy wnękowe w systemie drzwi przesuwnych Heliodor - dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu comfort touch, otwieranie i zamykanie drzwi odbywa się tu na zasadzie „naciśnij i otwórz”, co znacznie ułatwia użytkowanie i dodaje klasy wnętrzu. — komentuje Anna Wróbel, projektantka mebli z firmy Komandor.

 

Podczas urządzania wnętrza dodatki dekoracyjne mają szczególną moc – to właśnie od nich zależy ogólny wygląd aranżacji. We francuskim stylu to detale dodają elegancji i szyku. Idealnie zatem sprawdzają się w tak urządzonych wnętrzach piękne lustra z rzeźbionymi ramami, które oprócz nadania niepowtarzalnego charakteru, sprawią, że wnętrze wyda się optycznie większe. Klimat Paryża przemycimy także wieszając obrazy z francuskimi widokami lub najbardziej charakterystyczną budowlą – wieżą Eiffla. Całość dopełnią tiulowe, delikatne firanki.

 

Źródło: Komandor

inne inspiracje
Aranżacja mieszkania w stylu galerii sztuki. Kinkiety i podłogi dębowe w apartamencie

Czarny i biały kolor ścian i wyposażenia w aranżacji mieszkania zawsze przynosi świetne efekty. Jasne meble wypoczynkowe i czarne podłogi dębowe oraz kinkiety jako oświetlenie obrazów na ścianach sprawią, że apartament będzie miał charakter galerii sztuki.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • POSTERVILLE
  • LEGRAND
  • Twoja Inspiracja
  • KLOSE
  • NOLTE KUCHEN
  • MARBET
  • MEBLOBRANIE.PL
  • BAUTECH
  • DUSCHY