stronywnetrza.urzadzamy.pl

Wiklinowe meble ogrodowe świetnie uzupełnią drewniany taras

zoom Wiklinowe meble ogrodowe świetnie uzupełnią drewniany taras
Fot.: Piotr Mastalerz

Meble wiklinowe do doskonałe uzupełnienie tarasu, natomiast drewniane meble ogrodowe mogą świetnie się z nimi komponować. Krzesła ogrodowe i pozostałe siedziska muszą być funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Meble ogrodowe na tarasie w całości wykonanym z drewna pozwolą na przyjemne spędzenie poranka czy popołudnia. Zadaszenie ochroni krzesła i stoły ogrodowe przed wiatrem i deszczem, a duża przestrzeń ułatwi zorganizowanie takich atrakcji, jak garden party czy wspólne rodzinne grillowanie. Najpierw jednak meble ogrodowe należy odpowiednio dobrać do tarasu, tak by stanowiły funkcjonalne i wygodne rozwiązanie. To one bowiem pomagają tworzyć atmosferę całości i co najważniejsze pełnią funkcję praktyczną – goście muszą przecież mieć miejsce, by odpocząć. Do tego typu tarasu pasują zarówno drewniane meble ogrodowe, jak i meble wiklinowe. Dobrym pomysłem może okazać się łączenie materiałów i zestawianie różnego typu mebli – najlepiej jednak w zbliżonym odcieniu. W ten sposób powstał zestaw wiklinowo-drewniany, świetnie pasujący do otaczającej zieleni. Krzesła ogrodowe oraz sofa wykonane z wikliny są ciepłe i lekkie – nie wymagają wysiłku, żeby wynieść je na taras. Drewniany stół ogrodowy dobrze pasuje do siedzisk, mimo że jest w odrobinę ciemniejszym odcieniu. Zarówno drewniane meble ogrodowe, jak i meble wiklinowe sprawdzą się na zadaszonym tarasie w otoczeniu sielskiego krajobrazu, który nastraja do wypoczynku i błogiego relaksu na łonie natury.

inne inspiracje
Jak urządzić balkon? Aranżacja tarasu dla romantyków

Jak urządzić balkon lub ogród dla romantycznych dusz? Przede wszystkim aranżacja tarasu powinna skupiać się wokół pięknej roślinności, by następnie móc ją jedynie podkreślić odpowiednimi meblami ogrodowymi.

Jak dbać o meble ogrodowe i inne elementy drewniane?

Elewacje i meble drewniane stanowią jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w naszych domach i budynkach gospodarczych. Od dawna doceniamy funkcjonalność drewna, jego naturalny wygląd i wygodę użytkowania. Decydując się jednak na wykorzystanie tego materiału, musimy wiedzieć, że jest wrażliwe i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Tylko właściwie czyszczone i impregnowane powierzchnie dadzą nam gwarancję wieloletniej trwałości.

Zabezpieczenie mebli ogrodowych. 4 kroki do ochrony drewna

Skuteczne zabezpieczenie drewnianych mebli ogrodowych, które zostawiamy na zewnątrz przez cały rok możemy zrealizować na dwa sposoby. Pierwszy to składowanie elementów drewnianych pod dachem, a drugie – renowacja za pomocą produktów do ochrony i dekoracji drewna, takich jak impregnaty, lakierobejce i lazury. Co należy zrobić, jeżeli nie możemy schować wyposażenia ogrodu do garażu lub piwnicy?

Ogród zrobiony na szaro

Do najpopularniejszych kolorów w ostatnim sezonie bez wątpienia należą odcienie bieli i szarości. Ze względu na swój uniwersalizm, odcienie te pozwalają na stworzenie wnętrz w stylu skandynawskim, industrialnym i minimalistycznym. Reprezentują elegancję i nowoczesność w najlepszym wydaniu. Dlatego też biały i szary pojawiają się jako elementy wykończenia elewacji domów, mebli ogrodowych, altan czy płotów.

Jakie wybrać meble do ogrodu, a jakie na taras?

Na rynku dostępny jest szereg mebli zwanych ogrodowymi, wykonanych z przeróżnych materiałów. Tu właśnie pojawia się pytanie - jakie wybrać meble do ogrodu, a jakie meble na taras, bo jak się okazuje ma to niemałe znaczenie.

Wymarzony ogród. Pomysł na taras

Wymarzony ogród to taki, który staje się przedłużeniem domu i letnim pokojem. Ważny jest pomysł na taras, który pozwoli nam zawrzeć w projekcie najlepsze dla nas rozwiązania.

Meble ogrodowe. Zamieszkaj w ogrodzie – spełnij swoje marzenia

Najwyższy czas na planowanie urządzenia ogrodu. Jeśli pragniesz wyposażyć taras w meble ogrodowe, to nie ma na co czekać. Od pierwszych słonecznych dni wiosny będzie można korzystać z uroków ogrodu. Jego układ, nasadzenia, trawniki, ścieżki – to wszystko zostawmy architektom zieleni. My zajmijmy się meblami ogrodowymi.

Taras, meble ogrodowe, grill. Przygotowanie do sezonu grillowego

Czas wybrać meble ogrodowe, grill i pozostałe akcesoria na taras. Wielkimi krokami zbliża się majówka. Termin ten w polskich domach kojarzy się nam z odpoczynkiem, grillowaniem oraz spędzeniem wolnego czasu w gronie rodzinnym. Dlatego tez powinniśmy przygotować miejsce, które idealnie się do tego nadaje.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • MASONITE
  • Noti Sp. z o.o.
  • EPSON
  • LIGHTONLINE
  • KOPP
  • TCHIBO
  • LIBET
  • SELLA
  • LUMENPRO