stronywnetrza.urzadzamy.pl

Wanna czy prysznic? - aranżcja łazienki

Fot.: Shutterstock.com

Wanna czy prysznic? Z dylematem tym najczęściej pozostają posiadacze małych wnętrz. Aranżacja łazienki powinna uwzględniać potrzeby całej rodziny, dlatego warto poznać plusy i minusy każdego z rozwiązań.

Urządzanie łazienki to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli jest ona mała i wymaga podjęcia pewnych decyzji. Jedną z nich jest odpowiedź na pytanie – wanna czy prysznic? Wanna z pewnością daje większą wygodę użytkowania dla rodzin z dziećmi. Maluchy często spędzają długie godziny na wieczornych kąpielach i zabawach w wodzie. Ponadto, nawet najlepsza kabina prysznicowa nie zastąpi gorącej kąpieli z pianą, co może okazać się szczególnie istotne dla miłośników domowego spa. Niestety zajmuje ona sporo miejsca, przez co nie nadaje się do każdego pomieszczenia. Nie jest to także najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ podczas kąpieli w wannie zużywamy dużo więcej wody niż w przypadku prysznica.

 

Prysznic także posiada wiele zalet, jak chociażby łatwy do niego dostęp, dzięki czemu mogą z niego korzystać osoby starsze i niepełnosprawne. Ich mały rozmiar pozwala na dopasowanie ich nawet w najmniejszych wnętrzach. Niestety prysznic jest dużo cięższy do utrzymania w czystości, zatem częste czyszczenie z kamienia kabiny jest nieuniknione. Pamiętajmy, że aranżacja łazienki powinna przede wszystkim zakładać naszą wygodę i potrzeby bez względu na panującą modę.

inne inspiracje
Łazienka z wanną i prysznicem - nowoczesne wnętrze

Łazienka z wanną i prysznicem sprawdza się w dużych wnętrzach, gdzie odpowiednia ilość miejsca pozwala na bezproblemowe korzystanie z obu. Nowoczesne wnętrza przypominają coraz częściej pokoje kąpielowe. Wystarczy kilka trików, które pomogą w uzyskaniu perfekcyjnej aranżacji.

Łazienka z wanną i prysznicem - styl nowoczesny

Styl nowoczesny wcale nie musi charakteryzować się szalonymi kolorami i niespotykanymi formami, może być stonowany i gustowny. Łazienka z wanną i prysznicem za pomocą kilku sztuczek może stać się wnętrzem oryginalnym, nowoczesnym, ale także klasycznym.

Pomysł na łazienkę w stylu retro

W czasach wszechobecnego minimalizmu coraz częściej brakuje nam we wnętrzach klasycznych form, subtelnej elegancji i piękna. W odpowiedzi na tęsknotę za wyrafinowanym luksusem, przychodzi styl retro, który wspaniale prezentuje się w łazienkach i pokojach kąpielowych.

Jakie płytki do łazienki wybrać?

Przy kreowanie stylu w łazience niezbędne jest także zadbanie o jej jakość. Nawet najpiękniejsze wnętrze nie będzie cieszyć, jeśli materiały będą źle dobrane. Jakie płytki do łazienki wybrać, by była nie tylko piękna, ale także funkcjonalna?

Jak urządzić łazienkę, by była minimalistyczna i przestronna

Minimalistyczna i przestronna łazienka to rozwiązanie dla osób ceniących uporządkowanie i harmonię. Jak urządzić łazienkę, która spełnia takie funkcje?

Pomysł na łazienkę w stylu klasycznym

Pomysł na łazienkę jest tak samo ważny, jak i wybrane przez nas materiały.  Łazienka w stylu klasycznym będzie nam służyć przez lata, jeśli zadbamy o najwyższą jakość materiałów wykończeniowych.

Jak zaprojektować łazienkę? Elegancka, mała toaleta

Jak zaprojektować łazienkę, w której metraż jest ograniczony? Mała toaleta może być elegancka i stylowa dzięki pięknemu wykończeniu i gustownym dodatkom.

Jak urządzić łazienkę? Modne wnętrze

Jak urządzić łazienkę, by uzyskać funkcjonalne, klasyczne, ale także modne wnętrze? Dobry projekt zadecyduje czy będziemy chętnie z niej korzystać.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • GRAS
  • BADUM
  • NOCLAF
  • PXF LIGHTING
  • SPOTLINE
  • PRES MEBEL
  • STUDIO STO PROCENT
  • DURABLE
  • DREWNOCHRON