stronywnetrza.urzadzamy.pl

Szklane schody – piękno i bezpieczeństwo w Twoim domu

zoom Szklane schody – piękno i bezpieczeństwo w Twoim domu
Fot.: GLASIMO

Czasami wystarczy chwila, ten jeden moment, kiedy to zauważamy po raz pierwszy szklane schody, a one sprawiają, że zakochujemy się w nich od pierwszego wejrzenia. Symbolizują niezwykły urok oraz klasę tworząc spójną całość w oglądanym przez nas wnętrzu.

Nad całym tym pięknem, rozum bierze górę i zaczynają tworzyć się w głowie pytania: Czy takie schody są wytrzymałe? Czy będą one bezpieczne dla domowników? I tutaj pojawia się zaskoczenie dla czytelnika, ponieważ nowoczesne technologie produkcji szkła sprawiają, że priorytetem jest ich wytrzymałość. Marka Glasimo stawia bezpieczeństwo użytkownika na szczycie podium. Stopnie szklanych schodów wykonane są z trzech warstw, z czego każda z nich zostaje zahartowana. Ten etap pracy nad szkłem stanowi fundament bezpieczeństwa, ponieważ polega on na obróbce cieplnej szkła w temp. 620-680 ℃, a następnie gwałtownym ochłodzeniu. Doprowadza to do zdecydowanego podniesienia wytrzymałości obrabianego szkła.  Wytrzymałość mechaniczna szkła hartowanego jest 5-7 krotnie wyższa od szkła zwykłego.

Szklane schody gwarantują bezpieczeństwo z trzech powodów. Pierwszym jest technologia jego produkcji, drugim fakt, iż montowane są na specjalnie przygotowanej pod dany projekt, stabilnej konstrukcji i po trzecie zmniejszona jest możliwość zranienia się, w przypadku ukruszenia się czy też skaleczenia się. W sytuacji uszkodzenia szkła hartowanego, rozpada się ono na kryształki, które nie kaleczą, a folia znajdująca się wewnątrz szkła nie pozwala na rozsypanie się odłamków.  W porównaniu ze schodami z innych materiałów, szklane wypadają bardzo korzystnie pod wieloma względami.

Zalety:

- posiadają  duże walory dekoracyjne,

- dają możliwość kreowania przeróżnych kształtów, kolorów, faktur,

- pozwalają uzyskać nowoczesny minimalizm i magiczną aurę w pomieszczeniu,

- dzięki nim można doświetlić wnętrze lub je przyciemnić, wyeksponować pewne kolory lub je stonować, wyeksponować przestrzeń,

- projektanci wnętrz lubią tworzyć aranżacje z wykorzystaniem szklanych elementów

Podsumowując, szklane schody w naszych wnętrzach będą nie tylko stanowiły bezpieczeństwo dla użytkowników lecz również wnosić do nich piękno oraz światło.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • MARCHEWKA
  • UNIMEBEL
  • DREWNOSTYL
  • AGED
  • LUXUM
  • DREWNOCHRON
  • RAUMPLUS
  • KINNARPS
  • SCHELL