stronywnetrza.urzadzamy.pl

Szklane schody – piękno i bezpieczeństwo w Twoim domu

zoom Szklane schody – piękno i bezpieczeństwo w Twoim domu
Fot.: GLASIMO

Czasami wystarczy chwila, ten jeden moment, kiedy to zauważamy po raz pierwszy szklane schody, a one sprawiają, że zakochujemy się w nich od pierwszego wejrzenia. Symbolizują niezwykły urok oraz klasę tworząc spójną całość w oglądanym przez nas wnętrzu.

Nad całym tym pięknem, rozum bierze górę i zaczynają tworzyć się w głowie pytania: Czy takie schody są wytrzymałe? Czy będą one bezpieczne dla domowników? I tutaj pojawia się zaskoczenie dla czytelnika, ponieważ nowoczesne technologie produkcji szkła sprawiają, że priorytetem jest ich wytrzymałość. Marka Glasimo stawia bezpieczeństwo użytkownika na szczycie podium. Stopnie szklanych schodów wykonane są z trzech warstw, z czego każda z nich zostaje zahartowana. Ten etap pracy nad szkłem stanowi fundament bezpieczeństwa, ponieważ polega on na obróbce cieplnej szkła w temp. 620-680 ℃, a następnie gwałtownym ochłodzeniu. Doprowadza to do zdecydowanego podniesienia wytrzymałości obrabianego szkła.  Wytrzymałość mechaniczna szkła hartowanego jest 5-7 krotnie wyższa od szkła zwykłego.

Szklane schody gwarantują bezpieczeństwo z trzech powodów. Pierwszym jest technologia jego produkcji, drugim fakt, iż montowane są na specjalnie przygotowanej pod dany projekt, stabilnej konstrukcji i po trzecie zmniejszona jest możliwość zranienia się, w przypadku ukruszenia się czy też skaleczenia się. W sytuacji uszkodzenia szkła hartowanego, rozpada się ono na kryształki, które nie kaleczą, a folia znajdująca się wewnątrz szkła nie pozwala na rozsypanie się odłamków.  W porównaniu ze schodami z innych materiałów, szklane wypadają bardzo korzystnie pod wieloma względami.

Zalety:

- posiadają  duże walory dekoracyjne,

- dają możliwość kreowania przeróżnych kształtów, kolorów, faktur,

- pozwalają uzyskać nowoczesny minimalizm i magiczną aurę w pomieszczeniu,

- dzięki nim można doświetlić wnętrze lub je przyciemnić, wyeksponować pewne kolory lub je stonować, wyeksponować przestrzeń,

- projektanci wnętrz lubią tworzyć aranżacje z wykorzystaniem szklanych elementów

Podsumowując, szklane schody w naszych wnętrzach będą nie tylko stanowiły bezpieczeństwo dla użytkowników lecz również wnosić do nich piękno oraz światło.

aktualności
Wymarzone prezenty świąteczne! Sprawdź>>

Wymarzone prezenty świąteczne! Sprawdź>>

Wymarzone prezenty świąteczne! Sprawdź >>

Odmień dom na Święta!

Odmień dom na Święta!

Odmień dom na Święta! Sprawdź >> Pokrowce ...

patroni serwisu
  • BOGATTI
  • DUTCHHOUSE.PL
  • LISSY
  • KINNARPS
  • MAJA
  • GLASIMO
  • TON
  • WISAN
  • NOCLAF
tuznajdziesz.pl
Znajdź produkt