stronywnetrza.urzadzamy.pl

Szary beton na ścianie w nowoczesnych wnętrzach

Fot.: PRIMACOL DECORATIVE

Beton w aranżacji wnętrza wydaje się, że jest materiałem topornym i zimnym. Jednak coraz częściej wykorzystuje go jako powierzchnię ozdobną w mieszkaniach i domach. Kolor i struktura betonu są na tyle uniwersalne, że świetnie sprawdzają się w przestronnych pomieszczeniach, a także w niewielkich mieszkaniach. Ściany wykończone betonem szczególnie pasują do stylu nowoczesnego czy industrialnego, doskonale współgrają z elementami ze szkła, drewna czy metalu.

Nie zawsze mamy możliwość montażu ciężkich płyt z betonu architektonicznego, ale uzyskanie efektu surowej ściany można uzyskać również innymi metodami. Oferta producentów chemii do wykończenia wnętrz (np. marka Primacol Decorative) jest pełna gotowych rozwiązań, które skutecznie imitują kolor i strukturę betonu. Chcąc uzyskać efekt betonowej ściany wystarczy pomalować ją odpowiednią farbą lub nałożyć cienką warstwę tynku mineralnego.

Efekt betonu na ścianie
Jak wygląda i czym jest beton każdy wie. Używany jest już od czasów starożytnych, ma powszechny skład i formę, dlatego ciężko jest czasami wyobrazić sobie, że może on być tematem wariacji. Jednak zastosowanie betonu do dekoracji wnętrz szybko wymusiło na producentach zaproponowanie lżejszych, łatwiejszych w aplikacji i efektywniejszych zamienników, tak aby każdy zwolennik szarości na ścianach mógł znaleźć coś dla siebie.

Farba betonowa marki Primacol Decorative to dekoracyjna farba mineralna do wnętrz. Przy jej wykorzystaniu, w zależności od sposobu nakładania, można otrzymać efekt gładkiej, błyszczącej ściany wykonanej z betonu wibrowanego lub stworzyć strukturę z naturalnymi wżerami i ubytkami. Farba jest gotowa do użytku bezpośrednio po otwarciu opakowania, wymaga jedynie wymieszania. Należy ją nanosić za pomocą wałka malarskiego na odpowiednio przygotowane podłoże, które powinno być suche, twarde i pozbawione zabrudzeń, a także zagruntowane przy pomocy Podkładu gruntującego Primacol Decorative. Ze względu na szybki czas schnięcia, jednorazowo nie należy malować dużych powierzchni, najlepiej do 1 m2. Podczas prac należy kontrolować stopień wyschnięcia, a w razie potrzeby uzupełniać farbę miejscowo. Produkt można stosować na tynki cementowe i cementowo-wapienne, a po odpowiednim przygotowaniu podłoża również na płyty gipsowo-kartonowe.

Beton dekoracyjny marki Primacol Decorative w postaci drobnoziarnistego tynku mineralnego przeznaczonego do stosowania wewnątrz pomieszczeń dostępny jest w formie gotowej do użycia pasty, która jest bardzo łatwa w aplikacji. Beton dekoracyjny można nanosić na podłoże, które powinno być suche, twarde i pozbawione zabrudzeń oraz zagruntowane za pomocą Podkładu gruntującego Primacol Decorative. Najlepszy efekt uzyskuje się po naniesieniu dwóch warstw betonu. Po wstępnym, ale nie całkowitym przeschnięciu, na wygładzonej powierzchni trzeba odcisnąć kawałek papieru lub folii, a potem przetrzeć całą ścianę gładką pacą. Tynk dekoracyjny prawidłowo naniesiony imituje surowy beton, wraz z charakterystycznymi wżerami i przebarwieniami. Chcąc uzyskać dodatkowy efekt dekoracyjny można powierzchnię nabłyszczyć Woskiem lub Lakierem Dekoracyjnym Primacol Decorative.

Źródło: Primacol Decorative

powiązane produkty
Dekoracyjna Farba betonowa PRIMACOL Decorative
Dekoracyjna Farba betonowa PRIMACOL Decorative

Dekoracyjna Farba betonowa PRIMACOL Decorative to farba na spoiwie mineralnym. Farba dekoracyjna, dzięki odpowiedniej aplikacji pozwala na stworzenie efektu betonu wibrowanego (gładki, błyszczący), jak również powierzchnię z charakterystycznymi nierównościami, ubytkami i wżerami. Farba strukturalna sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach budynków ...

Beton dekoracyjny PRIMACOL Decorative
Beton dekoracyjny PRIMACOL Decorative

Beton dekoracyjny PRIMACOL Decorative to drobnoziarnisty tynk mineralny do przeznaczony zastosowań wewnętrznych. Idealnie imituje surowy beton. Tynk strukturalny stanowi doskonałą dekorację nowoczesnych wnętrz, znakomicie komponując się z metalem, drewnem czy szkłem. Odpowiednia aplikacja zapewnia uzyskanie nieregularnego wzoru, wżerów i przebarwień ...

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • SCHELL
  • Zelmer
  • MINERVA
  • MISE
  • SPOTLINE
  • AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA
  • GORENJE
  • STONE MASTER
  • VERANO