stronywnetrza.urzadzamy.pl

Sufity podwieszane w przestrzeni nowoczesnego hotelu

zoom Sufity podwieszane w przestrzeni nowoczesnego hotelu
Fot.: ARMSTRONG

We wnętrzach nowoczesnego Grand Hotel Tiffi zastosowano m.in. sufity podwieszane Armstrong. Ten prestiżowy obiekt to 5-gwiazdkowy hotel położony nad brzegiem jeziora Jeziorak, w samym sercu Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, zachwyca luksusową elegancją, niezwykłym klimatem i wyjątkową funkcjonalnością.

Hotel Tiffi w Iławie jest doskonałym przykładem na to, w jaki sposób uzyskać harmonię pomiędzy funkcją, efektem wizualnym i najwyższym standardem zastosowanych rozwiązań w nowoczesnej przestrzeni użytkowej. Został zaprojektowany z wielką starannością i to w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe.

Sprawdź też: sufit podwieszany projekty, wzory, galeria >>>

Spośród innych obiektów tej klasy w Polsce (i nie tylko), wyróżnia go m.in. subtelna elegancja i komfort wnętrz, uzyskane dzięki połączeniu prostych form, ciepłej kolorystyki i szlachetnych materiałów, idealnie skomponowanych z otaczającym krajobrazem.

Komfort akustyczny i elegancja, czyli klasa sama w sobie
Architekt zaplanował wykończenie wnętrz z ogromną dbałością o detale, dokładnie określając wymagania i konsekwentnie dobierając optymalne materiały. Kluczowe stało się m.in. zastosowanie odpowiednich sufitów podwieszanych. Na etapie wykonawczym pojawił się problem związany z niewielką odległością (8cm) pomiędzy sufitem a stropem (m.in. w korytarzach). Jedynym producentem sufitów podwieszanych, który znalazł rozwiązanie w tej trudnej sytuacji, okazała się firma Armstrong. – Zaproponowaliśmy płytę ULTIMA Planks z krawędzią K2C2, która wymaga minimalnej przestrzeni powyżej sufitu. Jej estetyczna powierzchnia i linearny charakter doskonale wpisały się w klimat eleganckiego hotelu. We wnętrzach restauracyjnych wykorzystano drewniane sufity WOOD w kolorze orzecha, idealnie komponujące się z pozostałymi drewnianymi detalami. W holach i salach konferencyjnych zamontowano natomiast płyty OPTIMA z krawędzią VECTOR. Dzięki wysokiej klasie pochłaniania dźwięku, sufit poprawił komfort akustyczny w przestrzeniach, w których zwykle przebywa wiele osób i gdzie stosowany jest system nagłaśniający. Estetyczna krawędź VECTOR pozwoliła także na ukrycie rusztu nośnego, nadając całemu sufitowi monolityczny wygląd przy jednoczesnym zachowaniu możliwości łatwego demontażu i dostępu do przestrzeni ponadsufitowej – mówi Sylwia Rudnicka z firmy Armstrong.

Źródło: Armstrong

inne inspiracje
Akustyka wnętrza – jak poprawić akustykę nie zmniejszając kubatury pomieszczenia?

Instalacja przeciętnego systemu akustycznego na suficie pomieszczenia skutkuje obniżeniem jego wysokości, zaś umieszczenie go na ścianach powoduje zmniejszenie objętości wnętrza. Dlatego przed producentami stanęło wyzwanie rozwiązania tego problemu i wymyślenia skutecznego i funkcjonalnego systemu akustycznego pozbawionego podkonstrukcji. Jak poprawić akustykę wnętrza nie zmniejszając kubatury pomieszczenia?

Nowoczesna architektura w dobie well building standard

Nowoczesna architektura wiąże się obecnie nie tylko z ekotechnologią, ale także wysokimi standardami poprawiającymi komfort użytkujących je osób. Eksperci firmy Armstrong udowadniają, że kluczową kwestią w podnoszeniu jakości pomieszczeń odgrywa akustyka, która poprawia warunki pracy oraz polepsza samopoczucie przebywających w nim osób. Akustyka jest ważnym komponentem nie tylko budynków biurowych, ale także hoteli, centrów handlowych, uczelni i szpitali. W celu poprawy jakości nowoczesnej architektury wdraża się system well building standard.

Oryginalne aranżacje biur w białym kolorze

Biel nie jest nowością we wnętrzach domów i mieszkań. Ten uniwersalny kolor prezentuje się równie wspaniale we wnętrzach obiektów komercyjnych. Nie dziwi zatem fakt, że coraz łatwiej dostrzec takie aranżacje w biurach, salach konferencyjnych, restauracjach czy muzeach.  Barwa ta pozwala rozświetlić wnętrza, a odpowiednie połączenie z drugim kolorem i fakturą tworzą oryginalne przestrzenie.

Rodzaje sufitów podwieszanych. Krawędzie płyt sufitowych

Sufity podwieszane różnią się nie tylko materiałem – mogą być mineralne, drewniane lub metalowe. Płyty sufitowe mają także różne krawędzie. W zależności od koncepcji aranżacji wnętrza i możliwości technicznych ważnych w procesie instalacji sufitu wybiera się najlepszy rodzaj krawędzi. Np. najbardziej standardowe typu Board, w których płyty sufitowe są nakładane od góry na widoczną siatkę rusztu nośnego, lub krawędź Vector, gdy montaż odbywa się od dołu, a łączenia płyt są praktycznie niewidoczne.

Wyspowe sufity podwieszane jako praktyczny wystrój restauracji

Wystrój restauracji ma kluczowe znaczenie dla klimatu wnętrza. Wyspowe sufity podwieszane mogą być bardzo inspirującym początkiem aranżacji restauracji.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO