stronywnetrza.urzadzamy.pl

Styl minimalistyczny. Aranżacja salonu

zoom Styl minimalistyczny. Aranżacja salonu
Fot.: Marcin Czechowicz

Styl minimalistyczny charakteryzują schludność, prostota, perfekcja, ład i wyciszenie. Wbrew pozorom jest on wymagający i nie nadaje się dla każdego. Aranżacja salonu takiego jak ten, to świetna gratka dla perfekcjonistów.

Salon urządzony w stylu minimalistycznym jest zimny, surowy, ale także oryginalny, przestronny i jasny. Ascetyczne wnętrze koi nerwy ze względu na brak niepotrzebnych dekoracji i bibelotów. Aranżacja salonu w tym przypadku to "mniej znaczy więcej". Zastosowanie białego koloru zarówno na ścianach, jak również na podłodze, optycznie powiększa pokój, robiąc go nieskazitelnie czystym. Przestronność i porządek to główne założenia stylu. Dzięki prostocie wnętrza, lepiej wyeksponujemy ciekawy mebel czy dzieło sztuki. Białe i czarne kanapy genialnie podkreślają prostotę tej aranżacji. Bardzo ważne jest, by meble i elementy dekoracji były wysokiej jakości, ponieważ minimalistyczne wnętrze tylko tak prezentuje się dobrze. Choć jest naprawdę piękne, nie odnajdą się w nim osoby niezorganizowane, bałaganiarze. Duże lustra, pokaźne obrazy w tej samej gamie kolorystycznej, wprowadzają nutkę tajemnicy, muzealną powagę oraz dokładność w trosce o najdrobniejszy szczegół wnętrza.

inne inspiracje
Jak urządzić salon w stylu awangardowym? Klasyka i nowatorstwo w salonie

Nowoczesna aranżacja salonu w stylu awangardowym jest połączeniem klasyki z odrobiną finezji. Pomysł na salon urządzony w ten sposób wcale nie musi obfitować w wymyślne kompozycje. Klasyczne meble urozmaicone ciekawą kolorystyką to idealny pomysł na oryginalny wystrój wnętrz.

Jak urządzić pokój dzienny? Styl eklektyczny a wystrój wnętrz

Jak urządzić pokój dzienny, jadalnię lub salon, w których wystrój wnętrz będzie nie tylko elegancki, ale także modny? Styl eklektyczny to mieszanka różnych, z pozoru nie pasujących do siebie stylów, które razem tworzą spójne i bardzo oryginalne wnętrza domów.

Styl romantyczny a nowoczesna aranżacja salonu

Nowoczesna aranżacja salonu, zwłaszcza urządzonego w industrialnej stylistyce, często bardziej przypomina wnętrze fabryki aniżeli domowego zacisza. Czy możliwe, by styl romantyczny współgrał z loftowym chłodem?

Aranżacja salonu - klasyczny wystrój salonu

Aranżacja salonu to nie tylko piękne i wygodne meble, ale także wystrój salonu, który wprowadzi do wnętrza odpowiednią atmosferę, ciepło i przytulność.

Aranżacja salonu - nowoczesne wnętrze i retro meble

Aranżacja salonu jest niezwykle ważna, bo to w nim przyjmujemy gości, odpoczywamy po ciężkim dniu i relaksujemy się. Bez wątpienia jego styl musi oddziaływać na nas pozytywnie. Nowoczesne wnętrze mimo swojego minimalizmu i chłodu, może być bardzo stylowe i eleganckie dzięki dodatkom w retro stylu.

Pomysł na sypialnię - styl minimalistyczny

Pomysł na sypialnię dla osób szukających w tym wnętrzu wyciszenia, powinien skupiać się wokół stonowanych barw i dyskretnych, prostych form. Styl minimalistyczny zapewni niezbędną do wypoczynku harmonię.

Siła umiaru, czyli minimalistyczne wnętrza

Funkcjonalność, oszczędność dodatków i detali oraz proste formy wyróżniają styl minimalistyczny. Choć z pozoru aranżacja wygląda na prostą, by nie popełnić błędu, warto poznać kilka zasad kompozycyjnych.

Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia w stylu skandynawskim jest prosta, harmonijna i jasna. Połączenie naturalnego drewna ze świeżością białego koloru sprawia, że we wnętrzu wspaniale się wypoczywa.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • SANITTI
  • DEFRA
  • CONSTRUCTOR
  • ASKOPOL
  • VellaHOME
  • TUBĄDZIN
  • STO
  • NORTH & SOUTH HOME
  • CANDY
tuznajdziesz.pl
Znajdź produkt