Styl etniczny – pomysł na aranżację wnętrz


Pamiątki przywiezione z dalekich, wakacyjnych podróży mogą stać się inspiracją do aranżacji wnętrz w stylu etnicznym. Taki zabieg sprawi, że wakacyjny klimat utrzyma się w naszym mieszkaniu cały rok i pozwoli wracać myślami do letnich, urlopowych chwil.
Styl etniczny charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów oraz drobiazgów wywodzących się z obcych dla nas kultur. Mogą to być pamiątki przywiezione przez nas z wakacji, ale także niepowtarzalne meble wykonane z naturalnego drewna lub skóry. W tej stylistyce znajdzie się także miejsce na przedmioty wykonane z korka lub ratanu. Surowcem wiodącym pozostaje jednak niewątpliwie drewno. Wykonana jest z niego podłoga oraz większość elementów dekoracyjnych.
Wybór koloru podłogi jest bardzo istotną decyzją w aranżacji wnętrz w tej estetyce. Ciepłe barwy brązu oraz kolorów ziemi podkreślą etniczny charakter wnętrza. Co więcej, drewno będzie stanowiło doskonałą bazę dla pasujących mebli rustykalnych.
Wypalanie drewna to popularna, tradycyjna technika stosowana w Japonii. Metoda ta nazywana jest Shou Sugi Ban. Dzięki zastosowaniu tego procesu drewno staje się odporne na szkodniki oraz działanie czasu. Ponadto, zyskuje piękny, głęboko czarny wygląd. Niestety, jednak z prawdziwie wypalanego drewna nie można uzyskać praktycznej powierzchni. Alternatywą jest podłoga laminowana, propozycja pracowni Quick-Step. Jej kolor i faktura w pełni oddają wygląd pierwowzoru, dlatego doskonale będzie pasowała do wnętrz urządzonych w stylu etnicznym. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ciemnymi barwami, które mogą sprawić, że pomieszczenie stanie się zbyt ponure. Dobrym rozwiązaniem jest urozmaicenie takiej aranżacji barwnymi elementami.
Warto również zauważyć, że połączenie czerni z wyrazistymi dodatkami sprawi, że ciemny kolor będzie lepiej zaakcentowany. Barwne akcesoria będą wyróżniały się na tle monochromatycznej barwy i pozwolą stworzyć doskonałą aranżację wnętrz w stylu etnicznym.
Estetyka etniczna lubi równowagę. Dotyczy to przede wszystkim kolorystyki. Główną rolę w pomieszczeniach urządzonych w tym stylu odgrywają intensywne, ciemne i nasycone barwy. Nie oznacza to jednak absolutnej rezygnacji z jaśniejszych odcieni. Aby utrzymać wspomnianą równowagę należy rozważnie połączyć ciepłe kolory ziemi z bardziej żywymi i nasyconymi barwami. Ciemną, brązową lub czarną podłogę możemy uznać jako bazę dla dodatków w kolorach czerwieni, turkusu lub żółci. Takie zestawienia okażą się naturalne i sprawią wrażenie przytulnego wnętrza. Jeśli do aranżacji chcemy dodać odrobinę luksusu, wystarczy wykorzystać materiały wykonane z bardziej szlachetnych materiałów. Ściany możemy pokryć tapetą, a meble wybrać w połyskującym aksamicie. Jako dodatki powinniśmy wybrać przedmioty wykonane z brązu.
Źródło: QUICK-STEP
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne
Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...
Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos
Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...