stronywnetrza.urzadzamy.pl

Styl etniczny – pomysł na aranżację wnętrz

zoom Styl etniczny – pomysł na aranżację wnętrz
Fot.: Quick-Step

Pamiątki przywiezione z dalekich, wakacyjnych podróży mogą stać się inspiracją do aranżacji wnętrz w stylu etnicznym. Taki zabieg sprawi, że wakacyjny klimat utrzyma się w naszym mieszkaniu cały rok i pozwoli wracać myślami do letnich, urlopowych chwil.

Styl etniczny charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów oraz drobiazgów wywodzących się z obcych dla nas kultur. Mogą to być pamiątki przywiezione przez nas z wakacji, ale także niepowtarzalne meble wykonane z naturalnego drewna lub skóry. W tej stylistyce znajdzie się także miejsce na przedmioty wykonane z korka lub ratanu. Surowcem wiodącym pozostaje jednak niewątpliwie drewno. Wykonana jest z niego podłoga oraz większość elementów dekoracyjnych.

Wybór koloru podłogi jest bardzo istotną decyzją w aranżacji wnętrz w tej estetyce. Ciepłe barwy brązu oraz kolorów ziemi podkreślą etniczny charakter wnętrza. Co więcej, drewno będzie stanowiło doskonałą bazę dla pasujących mebli rustykalnych.

Wypalanie drewna to popularna, tradycyjna technika stosowana w Japonii. Metoda ta nazywana jest Shou Sugi Ban. Dzięki zastosowaniu tego procesu drewno staje się odporne na szkodniki oraz działanie czasu. Ponadto, zyskuje piękny, głęboko czarny wygląd. Niestety, jednak z prawdziwie wypalanego drewna nie można uzyskać praktycznej powierzchni. Alternatywą jest podłoga laminowana, propozycja pracowni Quick-Step. Jej kolor i faktura w pełni oddają wygląd pierwowzoru, dlatego doskonale będzie pasowała do wnętrz urządzonych w stylu etnicznym. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ciemnymi barwami, które mogą sprawić, że pomieszczenie stanie się zbyt ponure. Dobrym rozwiązaniem jest urozmaicenie takiej aranżacji barwnymi elementami.

Warto również zauważyć, że połączenie czerni z wyrazistymi dodatkami sprawi, że ciemny kolor będzie lepiej zaakcentowany. Barwne akcesoria będą wyróżniały się na tle monochromatycznej barwy i pozwolą stworzyć doskonałą aranżację wnętrz w stylu etnicznym.

Estetyka etniczna lubi równowagę. Dotyczy to przede wszystkim kolorystyki. Główną rolę w pomieszczeniach urządzonych w tym stylu odgrywają intensywne, ciemne i nasycone barwy. Nie oznacza to jednak absolutnej rezygnacji z jaśniejszych odcieni. Aby utrzymać wspomnianą równowagę należy rozważnie połączyć ciepłe kolory ziemi z bardziej żywymi i nasyconymi barwami. Ciemną, brązową lub czarną podłogę możemy uznać jako bazę dla dodatków w kolorach czerwieni, turkusu lub żółci. Takie zestawienia okażą się naturalne i sprawią wrażenie przytulnego wnętrza. Jeśli do aranżacji chcemy dodać odrobinę luksusu, wystarczy wykorzystać materiały wykonane z bardziej szlachetnych materiałów. Ściany możemy pokryć tapetą, a meble wybrać w połyskującym aksamicie. Jako dodatki powinniśmy wybrać przedmioty wykonane z brązu.


Źródło: QUICK-STEP

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • KOLOROWYCH SNÓW
  • MEBLE MATKOWSKI
  • MEBLOBRANIE.PL
  • DURABLE
  • MEBLE VOX
  • UNICELL
  • MARDOM
  • VDS
  • A.R.M.