stronywnetrza.urzadzamy.pl

Siła umiaru, czyli minimalistyczne wnętrza

zoom Siła umiaru, czyli minimalistyczne wnętrza
Fot.: Invado

Funkcjonalność, oszczędność dodatków i detali oraz proste formy wyróżniają styl minimalistyczny. Choć z pozoru aranżacja wygląda na prostą, by nie popełnić błędu, warto poznać kilka zasad kompozycyjnych.

Minimalizm wywodzi się z Japonii, gdzie najważniejsze we wnętrzu były harmonia, spokój i prostota. Inspirowany filozofią zen, ma zapewniać odpoczynek i odprężenie. Styl ten stał się szczególnie popularny w ostatnich latach ze względu na warunki życia, gdzie nadmiar informacji, bodźców i przedmiotów sprawia, że pragniemy powrotu do prostych, nieprzeładowanych form. Styl minimalistyczny nie musi być zimny i surowy. Trend ten jednak wymaga uwagi aranżacyjnej i wyrafinowania kompozycyjnego. Na próżno w stylu tym szukać efektownych zdobień i detali. Często rezygnuje się nawet z uchwytów do mebli, by nie zaburzać harmonijnej, prostej koncepcji. Minimalistyczne wnętrza wyróżnia spójność, a każdy mebel ma swoje miejsce i koresponduje z pozostałymi elementami wyposażenia. Geometryczne kształty mebli łączą się ze sobą na zasadzie powtarzalności. Proste kąty, gładkie powierzchnie i jednolite struktury są najbardziej pożądane w tego typu aranżacjach.

 

Zastanawiając się nad wyborem podłogi, najlepiej postawić na jednolite panele. W takim zestawieniu wspaniale wyglądać będą dywany w mocnych kolorach, jak i surowe, jednobarwne chodniki. Nie zapominajmy o drzwiach, które prezentować będą się dobrze zarówno z przeszkleniami, jak i standardowe drzwi pełne. Często wybierane są drzwi wyraziste, ale o prostej formie jak chociażby Invado Destino Unico, Larina Nube lub Salento. W przypadku mebli dobrze sprawdzają się modułowe. Minimalizm to także dobrze dobrane oświetlenie i subtelne, ale eleganckie dodatki, dlatego warto wybrać geometryczne lampy o dużych, jednokolorowych barwach i abstrakcyjne obrazy w prostych ramach lub nawet antyramach.

 

Źródło: Invado

inne inspiracje
Szklane drzwi z nadrukiem - inne niż wszystkie!

Marka Glasimo przedstawia Państwu drzwi szklane z nadrukiem ceramicznym naniesionym poprzez zastosowanie technologii Digital Print. W naszej galerii znajdziecie Państwo kilka różnych propozycji nadruku. Jesteśmy otwarci na Państwa projekty nadruków, ponieważ technologia ta umożliwia wyprodukowanie elementu szklanego z indywidualnie zaprojektowanym wzorem. Nadruk ceramiczny na drzwiach odświeży każde wnętrze.

Zapraszamy na www.glasimo.pl/drzwi.php.

Biały salon z czerwonymi dodatkami

Biały salon zawsze wygląda świeżo i szykownie. Jasna kolorystyka i białe meble stanowią idealne tło dla wszelkich aranżacyjnych pomysłów i sprzyjają szybkim metamorfozom. Jeśli więc chcemy ożywić stonowaną przestrzeń białego salonu, warto postawić na czerwone dodatki, dzięki którym wnętrze zyska bardziej dynamiczny charakter.

Nowoczesna kuchnia i minimalizm

Nowoczesna kuchnia, w której króluje minimalizm nie musi być nudna ani bez charakteru. Odpowiednie połączenie kolorów i materiałów sprawi, że wnętrze pozostanie ciepłe mimo swej surowości.

Jak urządzić sypialnię? Styl minimalistyczny we wnętrzu

Jak urządzić sypialnię w sposób oryginalny, ale także zachowując styl minimalistyczny we wnętrzu? Najważniejszy jest dobry pomysł. Jednym z nich z pewnością będzie ozdobna ściana.

Jakie meble do salonu? Styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny mimo ograniczenia mebli i dodatków do minimum nie jest wcale tak prosty jakby się zdawało. Tak samo ważne jak dobór kolorów jest kwestia, jakie meble do salonu wybrać i czym się przy tym kierować.

Projekt sypialni - styl nowoczesny i minimalizm

By stworzyć miejsce, które pozwoli nam na relaks i przywrócenie harmonii, niezbędny jest dobry projekt sypialni. Bez względu na to, czy wybierzemy styl nowoczesny czy inny ważne, by miejsce odzwierciedlało nasz charakter. Minimalizm we wnętrzu pozwoli naładować akumulatory i pobudzić kreatywność.

Drewniana kuchnia - styl minimalistyczny

Jak urządzić kuchnię, by styl minimalistyczny nie był zbyt surowy? Postawmy na naturalne materiały. Drewniana kuchnia o prostej formie ociepli wnętrze, ale nie zaburzy aranżacyjnej koncepcji.

Szara kuchnia. Minimalistyczne wnętrza

Wiele osób decyduje się na minimalistyczne wnętrza. Ważne jednak, by z własnego domu nie uczynić wystawy w muzeum. Jeśli prosta, szara kuchnia, to czemu nie postawić dodatkowo na mocny akcent, który nieco ożywi surowe wnętrze?

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • NOCLAF
  • JAGA
  • KLUDI ARMATUREN
  • MURASPEC
  • MARKILUX
  • ARMSTRONG
  • IKEA
  • GORENJE
  • OTIS