stronywnetrza.urzadzamy.pl

Salon w stylu kolonialnym - aranżacja salonu z kominkiem

Fot.: Shutterstock.com

Salon w stylu kolonialnym łączy w sobie europejską klasykę z afrykańskim i azjatyckim szaleństwem. Aranżacja salonu z kominkiem w tym stylu sprawia, że we wnętrzu można poczuć się jak w dalekiej podróży.

Styl kolonialny w nowoczesnej odsłonie jest nieco mniej zdobny, za to bardziej współczesny i modny. Jednakże pewne charakterystyczne elementy pozostają bez zmian, jak chociażby skórzana kanapa. Może być ona ciemna lub jasna, w zależności od doboru reszty mebli i dodatków. Ponieważ kolonizatorzy musieli znajdować kompromis między uwielbieniem klasyki, a dostępnymi na miejscu materiałami, często meble w salonie zaaranżowanym w tym stylu wykonane są z ciemnobrązowego drewna.

 

Ciemne, drewniane okna wspaniale korespondują z fragmentem podłogi w tym samym odcieniu. Płytki podłogowe wokół kominka i miejsca na drewno są bardzo praktyczne i wspaniale prezentują się na tle ściany, na której umieszczono kominek. Aranżacja salonu z kominkiem ociepli wnętrze i nada mu niepowtarzalny charakter. Umieszczone w salonie pamiątki z dalekich podróży przypomną o najpiękniejszych momentach i staną się wspaniałą ozdobą domu.

inne inspiracje
Aranżacja salonu z kominkiem - pokój dzienny z jadalnią

Aranżacja salonu z kominkiem to nie tylko dobry pomysł ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Pokój dzienny z jadalnią, ogrzany prawdziwym drewnem, będzie ciepły, przytulny i bardzo klimatyczny.

Aranżacja salonu z kominkiem w nowoczesnym stylu

Aranżacja salonu z kominkiem w nowoczesnym stylu to nie tylko piękny design i ekskluzywny wygląd wnętrza. Kominek to przede wszystkim źródło ciepła, dlatego warto wiedzieć czym kierować się podczas jego wyboru.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • ELEKTRA
  • HYDROPONIKA
  • BONDEX
  • LEGRAND
  • Centrum MEGA MEBLE
  • BRUK-BET
  • DURABLE
  • RIHO
  • SEVROLL-SYSTEM