Projekt domu w Żernikach Małych. Akustyczny dom jednorodzinny


Projekt domu prezentujący styl industrialny charakteryzuje się dużą przestrzennością i wysokością pomieszczeń. Dom jednorodzinny w Żernikach Małych to doskonały przykład tego typu budownictwa.
Dom jednorodzinny w Żernikach Małych (gmina Kobierzyce, koło Wrocławia) zaprojektowała pracownia Major Architekci we współpracy z autorską Pracownią Akustyczną. Projekt domu powstał dla czteroosobowej rodziny, która ceni sobie wygodę i przestrzeń, a także kontakt z naturą. Styl industrialny nie stanął na przeszkodzie, by zachować jednak tradycyjną formę domu.
Architektura wnętrz domu jednorodzinnego ma surowy charakter. Styl industrialny nie boi się naturalnego wyglądu materiałów budowlanych i wykończeniowych, które są w nim wręcz eksponowane. Projekt domu od początku zakładał nietynkowane ściany żelbetowe w naturalnym kolorze oraz ściany murowane z bloczków malowane na biało farbą.
Zastosowana architektura wnętrz, zarówno rozwiązania funkcjonalne, jak i kształt pomieszczeń, jest uwarunkowana wymaganiami dźwiękowymi. Sufity i część ścian zaprojektowano jako ustroje akustyczne.
Przestrzeń dzienna domu jednorodzinnego ma formę wnętrza otwartego z centralnie umieszczonym kominkiem, który przechodzi w mebel audio-wideo umieszczony pod schodami antresoli, wykończony sklejką bieloną We wszystkich pomieszczeniach zaprojektowano sufity podwieszane ze sklejki, a w przestrzeni salonu i jadalni drewniany ustrój. Ściany i sufity kryte biała farbą uwidaczniają rysunek struktury powierzchni. W strefie dziennej założono jednolite, wielkoformatowe płytki gresowe, o fakturze betonu, podkreślając przenikanie się różnych przestrzeni domu jednorodzinnego. Zabiegiem scalającym mnogość faktur jest nadanie im spójnego kolorytu.
Styl industrialny podkreślają odkryte koryta instalacyjne na ścianach i pod sufitami. Dzięki nim uzyskano funkcjonalność i mobilność oświetlenia oraz możliwość podłączania gniazd elektrycznych w dowolnym miejscu.
Projekt domu inspirowany stylem industrialnym paradoksalnie tworzy przyjazne wnętrze, a jego kolorystyka w odcieniach bieli, beży i szarości urzeka stonowaną elegancją.
Źródło (tekst i fot.): Major Architekci
Aranżacja wnętrza w klimacie nowojorskiego loftu wcale nie należy do szczególnie trudnych. Beton, cegła oraz wprowadzenie jasnych barw, które powiększą optycznie przestrzeń sprawią, że nawet skromne mieszkanie w bloku może przerodzić się w prawdziwie designerski loft. Jak urządzić nowoczesne wnętrze?
Gdy myślimy o lofcie, najczęściej od razu wyobrażamy sobie beton jako surowe wykończenie wnętrza. Intuicyjnie łączymy go także z cegłą, metalem i monochromatycznymi barwami. Jak się okazuje, beton wygląda fantastycznie także w zupełnie innych odsłonach. Zarówno miękkie tkaniny, jak i skóra czy drewno ocieplają zimny charakter betonu, tworząc razem jeszcze oryginalniejsze połączenia.
Styl industrialny narodził się w latach 50 i cechował się oryginalnie urządzonymi wnętrzami przez zamieszkujących je artystów. Dziś staje się coraz bardziej popularny, szczególnie jako aranżacja salonu. Kochają go indywidualiści i minimaliści.
Styl industrialny charakteryzuje surowość aranżacji, chłodna kolorystyka i brak niepotrzebnych ozdób. Czarne meble kuchenne o minimalistycznej formie idealnie wpisują się w te założenia.
Cały projekt domu jednorodzinnego miał być utrzymany w konwencji wnętrza nowoczesnego ale jednocześnie nie zimnego – raczej takiego, w którym nowoczesność form łagodzona jest przez bardziej tradycyjną kolorystykę i ciepłe, przyjazne dla oka materiały wykończeniowe
Wystrój wnętrz w stylu industrialnym wygląda jak powstały przypadkowo. Aranżacja wymaga jednak dobrego zrozumienia i przemyślenia, by uniknąć chaosu, zwłaszcza w kuchni.
Nowoczesna sypialnia jest nieco industrialna, surowa, zimna. Jej minimalistyczny styl przyciąga uwagę i jest uwielbiany przez zwolenników nieszablonowych rozwiązań.
Męska łazienka zwykle nie jest nastawiona na domowe spa i otaczające piękno. Jednakże mimo niedbania o detale, może być interesująca. Styl industrialny podkreśla charakter i atmosferę loftów, ale pasuje do właściwie każdego wnętrza. Liczy się projekt.
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne
Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...
Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos
Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...