stronywnetrza.urzadzamy.pl

Projekt domu w Żernikach Małych. Akustyczny dom jednorodzinny

zoom Projekt domu w Żernikach Małych. Akustyczny dom jednorodzinny
Fot.: MAJOR ARCHITEKCI

Projekt domu prezentujący styl industrialny charakteryzuje się dużą przestrzennością i wysokością pomieszczeń. Dom jednorodzinny w Żernikach Małych to doskonały przykład tego typu budownictwa.

Dom jednorodzinny w Żernikach Małych (gmina Kobierzyce, koło Wrocławia) zaprojektowała pracownia Major Architekci we współpracy z autorską Pracownią Akustyczną. Projekt domu powstał dla czteroosobowej rodziny, która ceni sobie wygodę i przestrzeń, a także kontakt z naturą. Styl industrialny nie stanął na przeszkodzie, by zachować jednak tradycyjną formę domu.

Architektura wnętrz domu jednorodzinnego ma surowy charakter. Styl industrialny nie boi się naturalnego wyglądu materiałów budowlanych i wykończeniowych, które są w nim wręcz eksponowane. Projekt domu od początku zakładał nietynkowane ściany żelbetowe w naturalnym kolorze oraz ściany murowane z bloczków malowane na biało farbą.

Zastosowana architektura wnętrz, zarówno rozwiązania funkcjonalne, jak i kształt pomieszczeń, jest uwarunkowana wymaganiami dźwiękowymi. Sufity i część ścian zaprojektowano jako ustroje akustyczne.

Przestrzeń dzienna domu jednorodzinnego ma formę wnętrza otwartego z centralnie umieszczonym kominkiem, który przechodzi w mebel audio-wideo umieszczony pod schodami antresoli, wykończony sklejką bieloną We wszystkich pomieszczeniach zaprojektowano sufity podwieszane ze sklejki, a w przestrzeni salonu i jadalni drewniany ustrój. Ściany i sufity kryte biała farbą uwidaczniają rysunek struktury powierzchni. W strefie dziennej założono jednolite, wielkoformatowe płytki gresowe, o fakturze betonu, podkreślając przenikanie się różnych przestrzeni domu jednorodzinnego. Zabiegiem scalającym mnogość faktur jest nadanie im spójnego kolorytu.

Styl industrialny podkreślają odkryte koryta instalacyjne na ścianach i pod sufitami. Dzięki nim uzyskano funkcjonalność i mobilność oświetlenia oraz możliwość podłączania gniazd elektrycznych w dowolnym miejscu.

Projekt domu inspirowany stylem industrialnym paradoksalnie tworzy przyjazne wnętrze, a jego kolorystyka w odcieniach bieli, beży i szarości urzeka stonowaną elegancją.

Źródło (tekst i fot.): Major Architekci

inne inspiracje
Styl industrialny we wnętrzu. Jak urządzić nowoczesne wnętrze w klimacie loftu?

Aranżacja wnętrza w klimacie nowojorskiego loftu wcale nie należy do szczególnie trudnych. Beton, cegła oraz wprowadzenie jasnych barw, które powiększą optycznie przestrzeń sprawią, że nawet skromne mieszkanie w bloku może przerodzić się w prawdziwie designerski loft. Jak urządzić nowoczesne wnętrze?

Styl industrialny w ciepłym klimacie

Gdy myślimy o lofcie, najczęściej od razu wyobrażamy sobie beton jako surowe wykończenie wnętrza. Intuicyjnie łączymy go także z cegłą, metalem i monochromatycznymi barwami. Jak się okazuje, beton wygląda fantastycznie także w zupełnie innych odsłonach. Zarówno miękkie tkaniny, jak i skóra czy drewno ocieplają zimny charakter betonu, tworząc razem jeszcze oryginalniejsze połączenia.

Styl industrialny - aranżacja salonu

Styl industrialny narodził się w latach 50 i cechował się oryginalnie urządzonymi wnętrzami przez zamieszkujących je artystów. Dziś staje się coraz bardziej popularny, szczególnie jako aranżacja salonu. Kochają go indywidualiści i minimaliści.

Styl industrialny i czarne meble kuchenne

Styl industrialny charakteryzuje surowość aranżacji, chłodna kolorystyka i brak niepotrzebnych ozdób. Czarne meble kuchenne o minimalistycznej formie idealnie wpisują się w te założenia.

Projekt domu rodzinnego. Aranżacja salonu

Cały projekt domu jednorodzinnego miał być utrzymany w konwencji wnętrza nowoczesnego ale jednocześnie nie zimnego – raczej takiego, w którym nowoczesność form łagodzona jest przez bardziej tradycyjną kolorystykę i ciepłe, przyjazne dla oka materiały wykończeniowe

Wystrój wnętrz w stylu industrialnym. Aranżacja kuchni

Wystrój wnętrz w stylu industrialnym wygląda jak powstały przypadkowo. Aranżacja wymaga jednak dobrego zrozumienia i przemyślenia, by uniknąć chaosu, zwłaszcza w kuchni.

Styl minimalistyczny. Nowoczesna sypialnia

Nowoczesna sypialnia jest nieco industrialna, surowa, zimna. Jej minimalistyczny styl przyciąga uwagę i jest uwielbiany przez zwolenników nieszablonowych rozwiązań.

Styl industrialny. Męska łazienka

Męska łazienka zwykle nie jest nastawiona na domowe spa i otaczające piękno. Jednakże mimo niedbania o detale, może być interesująca. Styl industrialny podkreśla charakter i atmosferę loftów, ale pasuje do właściwie każdego wnętrza. Liczy się projekt.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • DURABLE
  • KUCHINOX
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • BALTIC WOOD
  • ELKAMINO DOM
  • EXTRA-ZONE
  • KINNARPS
  • APM MORKOM
  • NORTH & SOUTH HOME