stronywnetrza.urzadzamy.pl

Projekt domu rodzinnego. Aranżacja salonu

zoom Projekt domu rodzinnego. Aranżacja salonu
Fot.: Sławomir Jamuła

Cały projekt domu jednorodzinnego miał być utrzymany w konwencji wnętrza nowoczesnego ale jednocześnie nie zimnego – raczej takiego, w którym nowoczesność form łagodzona jest przez bardziej tradycyjną kolorystykę i ciepłe, przyjazne dla oka materiały wykończeniowe

Projekt salonu w domu jednorodzinnym w okolicach Rzeszowa utrzymany jest w stylu nowoczesnym, ale jest także ciepły i rodzinny. Aranżacja salonu również jest w tym samym stylu. Nowoczesna bryła kominka i podział sufitów podwieszanych, zestawiony jest tu z ciemną tapicerką skórzaną wypoczynku o raczej klasycznych kształtach, gdzie nacisk został położony bardziej na wygodę niż na modernistyczny wygląd, dywanem o grubym włosie, tapetą o wzorze będącym nawiązaniem do stylu klasycznego i ciepłym brązem orzecha amerykańskiego na meblach o prostych, ale jednocześnie bardzo eleganckich kształtach.

 

Całość dopełnia tradycyjna, dębowa podłoga i zasłony z miętej tafty w oknach przysłoniętych firanami, a także klasyczne oprawy oświetleniowe zwisające nad ławą. Ktoś mógłby powiedzieć, że jest to wnętrze nudne, bo brązowe. Bardziej jednak prawdziwe byłoby określenie – ponadczasowe. Być może zestawienia brązów i beżów skontrastowanych czerniami i grafitami, faktycznie nie są jakoś szczególnie nowatorskie, jednak z pewnością wnętrze to będzie równie dobrze wyglądało za kilka lat – nawet, kiedy przeminą obowiązujące dzisiaj trendy. I takie właśnie było główne założenie tego projektu i oczekiwania inwestora.

Źródło: Pracownia Projektowa Jamuła Sławomir

inne inspiracje
Jak urządzić salon w stylu awangardowym? Klasyka i nowatorstwo w salonie

Nowoczesna aranżacja salonu w stylu awangardowym jest połączeniem klasyki z odrobiną finezji. Pomysł na salon urządzony w ten sposób wcale nie musi obfitować w wymyślne kompozycje. Klasyczne meble urozmaicone ciekawą kolorystyką to idealny pomysł na oryginalny wystrój wnętrz.

Jak urządzić pokój dzienny? Styl eklektyczny a wystrój wnętrz

Jak urządzić pokój dzienny, jadalnię lub salon, w których wystrój wnętrz będzie nie tylko elegancki, ale także modny? Styl eklektyczny to mieszanka różnych, z pozoru nie pasujących do siebie stylów, które razem tworzą spójne i bardzo oryginalne wnętrza domów.

Aranżacja salonu - klasyczny wystrój salonu

Aranżacja salonu to nie tylko piękne i wygodne meble, ale także wystrój salonu, który wprowadzi do wnętrza odpowiednią atmosferę, ciepło i przytulność.

Aranżacja salonu - nowoczesne wnętrze i retro meble

Aranżacja salonu jest niezwykle ważna, bo to w nim przyjmujemy gości, odpoczywamy po ciężkim dniu i relaksujemy się. Bez wątpienia jego styl musi oddziaływać na nas pozytywnie. Nowoczesne wnętrze mimo swojego minimalizmu i chłodu, może być bardzo stylowe i eleganckie dzięki dodatkom w retro stylu.

Pomysł na ścianę w salonie

Pomysł na ścianę w salonie pozwoli na niedrogą aranżację wnętrza. To najprostszy i najbardziej efektowny sposób na wystrój salonu zarówno nowego, jak i nadającego się do małego odświeżenia.

Ściany w salonie - styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny wspaniale prezentuje się w loftach i innych dużych powierzchniach. Ściany w salonie wykonane z betonu architektonicznego nadadzą mu niepowtarzalnego, industrialnego wyglądu i podkreślą charakter wnętrza.

Jakie meble do salonu? Styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny mimo ograniczenia mebli i dodatków do minimum nie jest wcale tak prosty jakby się zdawało. Tak samo ważne jak dobór kolorów jest kwestia, jakie meble do salonu wybrać i czym się przy tym kierować.

Projekt salonu - nowoczesny wystrój wnętrz

Nowoczesny wystrój wnętrz połączony z klasyką to gwarancja stylowego wnętrza niezależnie od zmieniających się trendów. Projekt salonu w kolorach brązu i beżu sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i przypadnie do gustu różnym grupom wiekowym.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • KOLOROWYCH SNÓW
  • MEBLE MATKOWSKI
  • MEBLOBRANIE.PL
  • DURABLE
  • MEBLE VOX
  • UNICELL
  • MARDOM
  • VDS
  • A.R.M.