Złoto we wnętrzach


Złote ściany i dodatki to najmodniejszy zimowy trend, nie tylko na czas świąteczny. Kolor słońca ociepli i uszlachetni każdą przestrzeń. Sprawdź pomysły na złoto we wnętrzu.
Złoto wcale nie musi być synonimem pałacowego przepychu. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, dodając im elegancji i charakteru. Może sprzyjać realizacji najbardziej awangardowych pomysłów aranżacyjnych. Najważniejszy jest umiar w dodawaniu złotych akcentów, które warto łączyć z kontrastowymi barwami.
Złoto w orientalnym lub skandynawskim wnętrzu
Wbrew pozorom kolor ten pasuje nie tylko do barokowego wystroju. Złoto w towarzystwie ciemnych kolorów, drewna i miękkich tkanin, takich jak aksamit lub sztuczne futro pomaga kreować wyrafinowane i luksusowe północne wnętrze. Z kobaltem lub soczystą czerwienią tworzy połączenie nawiązujące do stylu orientalnego. Pokój w stonowanych kolorach z akcentami złota zachwyci ponadczasową elegancją. Poduszki, drapowania, lampy lub rama lustra – najprościej wprowadzić złoto w kilku dodatkach, ale można też zaszaleć. Złote ściany w mgnieniu oka odmienią salon, sypialnię lub łazienkę.
Ściany skąpane w złocie
Lustra i ściany z połyskiem to najlepszy sposób na rozświetlenie wnętrza. – Ściany pokryte farbami zawierającymi szklane wypełniacze i pigmenty metaliczne lepiej odbijają światło, które rozchodzi się po płaszczyźnie ściany. Możemy postawić na farby w delikatnych odcieniach złota lub np. dodać złoty brokat lub mikę do masy tynkarskiej, którą pokryjemy pojedynczą ścianę lub elementy architektoniczne w mieszkaniu – mówi Bartłomiej Cholewa z firmy Lakma Sat, producenta farb i mas dekoracyjnych Francesco Guardi Collezione. Ściany w ciepłych kolorach i mieniącej się poświacie stworzą przytulny klimat we wnętrzu.
Wszystkie odcienie złota
Jeśli nie lubisz klasycznej barwy złota, możesz wybrać spośród innych odcieni. – Stare złoto jest zbliżone do koloru szafranu. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu rustykalnym i bardzo modnym shabby chic. Słomkowy odcień złota będzie interesującą alternatywą dla bieli i beżu, która odmieni charakter pomieszczenia utrzymanego w stylu minimalistycznym – radzi Bartłomiej Cholewa.
A może lampa w kolorze różowego lub żółtego złota? To pierwsze dzięki unikalnej delikatnej barwie króluje już w jubilerstwie, a teraz podbija serca dekoratorów. Różowe złoto to połączenie złota, srebra i miedzi. Im więcej w stopie srebra, a mniej miedzi tym delikatniejszy odcień. Wielbiciele żywych barw i odważnych połączeń mogą wybrać również żółte złoto (które zawdzięcza swój odcień większej zawartości miedzi). Idealnie komponuje się z kontrastowymi, intensywnymi kolorami np. kobaltem, który możemy znaleźć choćby we wnętrzach urządzonych w stylu greckim.
Źródło: Lakma Sat
Zielone kolory ścian w sypialni sprzyjają wyciszeniu i pozwalają wykreować wnętrze dla każdego, kto marzy o dalekich podróżach i obcowaniu z przyrodą. Ciemniejsze odcienie tej barwy, zestawione z drewnem i charakterystycznymi dodatkami wskazują na inspiracje stylem kolonialnym w aranżacji sypialni.
Pantone Color Institute ogłosił właśnie Kolor Roku 2017. Jest nim żółto-zielony Greenery. Zobacz, jak wykorzystać tę świeżą zieleń w aranżacji wnętrz i powitać nowy rok w wiosennym nastroju.
Biel ocieplona drewnem to najmodniejsze połączenie w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Drewno w salonie odnajdzie się w towarzystwie zarówno nowoczesnego designu, jak i dodatków charakterystycznych dla stylu rustykalnego. Idealnie sprawdzi się też podczas urządzania pokoju dziennego z kominkiem.
Sypialnia glamour jest przykładem aranżacyjnego kompromisu pomiędzy ponadczasową elegancją, bogatymi dekorami a sielskimi elementami, charakterystycznymi dla stylu cottage. Ściana w pasy, aksamitne żyrandole i srebrne dodatki sąsiadują ze stylizowanymi meblami i ozdobami z rattanu.
Aranżacja salonu dla rodziny z dzieckiem musi obfitować w praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest zaprojektowanie w otwartej wnęce kuchni z jadalnią i kącika zabaw w pokoju dziennym. Taki rozkład umożliwia rodzicom kontakt z dzieckiem podczas wykonywania codziennych obowiązków. Salon z kuchnią utrzymany został w duchu skandynawskiej estetyki, przełamanej wyrazistymi akcentami kolorystycznymi.
Kuchnia w stylu toskańskim sprzyja relaksowi oraz wyróżnia się bezpretensjonalnym urokiem. Przeniesienie motywów wnętrzarskich z włoskiej krainy słońca może okazać się idealnym rozwiązaniem w przypadku aranżacji kuchni, w której chcemy zatrzymać słońce przez cały rok.
Charakter rustykalnej kuchni tworzą elementy, które oddają klimat sprzed lat: ceramiczne figurki, gliniane dzbanki, haftowane obrusy i obowiązkowo – drewniane meble i podłoga wykonana z mozaiki kamiennej. Stylizacyjny umiar i nowoczesne rozwiązania, takie jak np. wyspa kuchenna pomogą stworzyć spójną estetycznie, współczesną wizję rustykalnej kuchni.
Cappuccino, beżowy, a może ecru? Modne kolory ścian są neutralne. W porównaniu do czerni, bieli i szarości ocieplają pokój, czyniąc go bardziej przytulnym. Sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach wnętrz.
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne
Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...
Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos
Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...