stronywnetrza.urzadzamy.pl

Pomysł na oświetlenie pokoju dziecka. Zdrowe oświetlenie pokoju

zoom Pomysł na oświetlenie pokoju dziecka
Fot.: Muppetshop

Warto zadbać o zdrowe oświetlenie pokoju dziecka, aby pielęgnować dobre samopoczucie malucha. W trosce o komfort nauki i zabawy, zainspirujmy się pomysłem na funkcjonalne i estetyczne strefy światła.

Potrzeby naszych pociech zazwyczaj opierają się na dwóch filarach: na sferze zabawy i nauki oraz relaksu i snu. Związane są one bardzo silnie z otoczeniem, w którym dziecko przebywa. Środowisko mocno oddziałuje na rozwój osobowościowy i emocjonalny naszej pociechy. Otoczenie kształtowane jest zazwyczaj przez kolor i światło.

To, co jest najbardziej istotne w instalacji oświetlenia w pokoju dziecięcym, są właśnie dwie strefy obcowania dziecka. Tam, gdzie przeznaczone jest miejsce na zabawę i naukę powinien być bezpośredni dostęp do zdrowego oświetlenia, czyli naturalnego źródła światła, zaś strefa snu i relaksu w miarę możliwości powinna być usytuowana jak najdalej od okna.

Zdrowe oświetlenie – czyli jakie?

Tam, gdzie dziecko uczy się i bawi, największą rolę gra oświetlenie rozproszone. Polecana jest barwa chłodniejsza. Źródło światła powinno znajdować się nad główną częścią strefy, tak, aby stanowić jednocześnie element oświetlenia całego pomieszczenia. Design i forma lampy powinna nawiązywać do wieku i zainteresowań dziecka, bowiem oświetlenie może być nie tylko funkcjonalne, ale także pomysłowe i estetyczne. Może mieć formę oprawy zwieszanej, dostropowej lub montowanej na lub w ścianie. W przypadku, kiedy dziecku niezbędne jest także biurko, konieczna jest instalacja lampy oświetlającej blat mebla.

Strefa snu i relaksu powinna być zdominowana głównie przez lampkę nocną. Może mieć ona różną postać – od lamp stojących, przez zamontowane na ścianie, do tych stojących na szafce nocnej. W przypadku dzieci starszych, lampa powinna pełnić funkcję także oświetlenia wspomagającego czytanie przed snem. Z kolei, dla najmłodszych wskazane jest zamontowanie delikatnego świecenia podczas snu. Istotny jest również fakt, aby światło było białe, a nie kolorowe oraz, aby nie było zbyt intensywne i ostre. Oświetlenie powinno być relaksacyjne i delikatne.

Przemyślane i dobrze zaprojektowane oświetlenie, które jest funkcjonalne, a jednocześnie estetyczne i tworzące przyjazny klimat, daje możliwość prawidłowego rozwoju dziecka i funkcjonowania zgodnie z rytmem dnia.


Źródło: Miłosz Kowalski, MUPPETSHOP

inne inspiracje
Klasyczna aranżacja sypialni w stylu glamour – pomysł na stylowe wnętrze

Brakuje ci koncepcji na efektowne urządzenie sypialni? Marzy ci się eleganckie wnętrze rodem z prestiżowych hoteli? Przeczytaj i sprawdź, jak klasyczna aranżacja sypialni w stylu glamour przemieni twoje wnętrze w prawdziwy pokój sypialny marzeń. Przedstawiamy pomysł na stylowe wnętrze.

Lampa, kinkiet czy żyrandol? Jak zaplanować oświetlenie domu?

Kiedy urządzamy mieszkanie, pomysłów na aranżację wnętrz nam nie brakuje. Lampa, kinkiet, czy żyrandol, co wybrać, aby cieszyć się efektownym i funkcjonalnym światłem? Jak zaplanować oświetlenie domu, aby odpowiadało na nasze potrzeby? Na wszystkie te pytania, znajdą Państwo odpowiedzi w poniższym artykule.

Pomysł na funkcjonalny pokój dzienny. Najnowsze wnętrze w IKEA

Aranżacja funkcjonalnego pokoju dziennego to marzenie niejednej rodziny. Marzenie to staje się szczególnie istotne w przypadku ograniczonego metrażu mieszkania. Warto wtedy skorzystać z porady specjalistów, którzy wskażą kierunek naszej aranżacji i zainspirują nas do stworzenia nowych rozwiązań. W IKEA Kraków powstał pomysł na pokój dzienny przeznaczony dla 3-osobowej rodziny.

Aranżacja pastelowego pokoju dziecięcego według inspiracji Doroty Gardias

Inspiracja znanych telewizyjnych twarzy działa częstokroć bardzo zachęcająco, aby zaaranżować wnętrze w podobny sposób. Prezenterka TVN, Dorota Gardias uchyliła rąbka tajemnicy prywatnego wnętrza swojego domu i pokazała, jak urządziła pokój swojej trzyletniej córki, Hani. Prezentujemy jej pomysł na aranżację pokoju dziecięcego w przeświadczeniu, że kogoś zainspiruje.

Wnętrza zdobione ledami. Lampy LED w domach i mieszkaniach

Dynamiczny rozwój technologii LED sprawił, że gama jej zastosowań jest bardzo szeroka. Szczególnie dobrze jest to widoczne na rynku oświetleniowym. Powszechna dostępność lamp LED i duża konkurencja w tej dziedzinie przyczyniają się również do uatrakcyjnienia oferty – liczą się parametry, cena, a także wygląd produktów i ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb konsumenta.

Pokój dla rodzeństwa - jak dobrze urządzić

Pokój dla rodzeństwa to zawsze spore wyzwanie aranżacyjne. Nie jest prosto, gdy dwoje dzieci, każde z innym hobby i temperamentem musi dzielić wspólną przestrzeń. Jak urządzić takie wnętrze, by każdy nastolatek czuł się w nim dobrze?

Systemy szynowe – oświetlenie indywidualnie dopasowane

Systemy szynowe należą do jednych z najchętniej stosowanych rozwiązań oświetleniowych. Oprawy oświetleniowe mocowane do szynoprzewodu mają nieograniczoną swobodę oświetlania wnętrz i ekspozycji, zarówno pod względem doboru ich umiejscowienia, jak również kierowania światła na wybrane punkty. Systemy szynowe TEAR marki Kanlux tworzą kompletne i estetyczne połączenie zasilania i oświetlenia we wnętrzach sklepów, witrynach, salonach sprzedaży, a także w galeriach sztuki.

Jakie wybrać kolory do pokoju dziecka?

Gdy rodzi nam się dziecko albo, gdy przenosi się do swojego własnego pokoju pojawia się pytanie, jakie wybrać kolory do pokoju dziecka? To od nich zależy samopoczucie naszej pociechy i jego kreatywność.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO