Pomysł na aranżację salonu z kuchnią dla rodziny z dzieckiem


Aranżacja salonu dla rodziny z dzieckiem musi obfitować w praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest zaprojektowanie w otwartej wnęce kuchni z jadalnią i kącika zabaw w pokoju dziennym. Taki rozkład umożliwia rodzicom kontakt z dzieckiem podczas wykonywania codziennych obowiązków. Salon z kuchnią utrzymany został w duchu skandynawskiej estetyki, przełamanej wyrazistymi akcentami kolorystycznymi.
Funkcjonalność i modny design to cechy udanej aranżacji salonu dla rodziny z dzieckiem. Wnętrze z otwartą kuchnią nie tylko wydaje się większe, ale niesie też mnóstwo praktycznych korzyści, m.in. ułatwia komunikację domowników podczas przygotowywania posiłków oraz sprawia, że możemy mieć oko na malucha bawiącego się w pokoju dziennym.
Połączenie salonu z kącikiem dla dziecka było możliwe dzięki umieszczeniu na jednej ścianie szafy gospodarczej ze znajdującym się w niej schowkiem na zabawki. Takie rozwiązanie ułatwia utrzymanie porządku i sprawia, że w przypadku odwiedzin gości szybko przekształcimy salon w reprezentacyjne wnętrze. Białe fronty z drewnianymi uchwytami harmonizują z wystrojem salonu, w którym dominuje styl skandynawski. Proste meble, czarno-białe dodatki i szara sofa tapicerowana są charakterystyczne dla tej estetyki. Okazały się świetną bazą dla mocnych akcentów kolorystycznych – cytrynowej żółci i głębokiego turkusu. Kontrastowe połączenie dodaje lekkości aranżacyjnej kuchni otwartej na salon. Energetyczne akcenty barwne rozłożono w oryginalny sposób w części jadalnianej – kolorowe krzesła to idealny sposób na ożywienie stonowanej przestrzeni, której tło stanowią białe lakierowane fronty kuchenne.
Salon z kuchnią połączono, wykorzystując funkcjonalne rozwiązanie projektowe, jakim jest usytuowanie części kuchennej w otwartej wnęce, co pozwoliło zaoszczędzić przestrzeń. Jasne płaszczyzny potęgują wrażenie przestronności. Polem do dekoratorskich popisów stała się ściana za telewizorem – odważnie zastosowany turkus nadał aranżacji rys indywidualności i idealnie skomponował się z resztą wystroju. Designerskie dodatki utrzymane w stylu skandynawskim podkreślają nowoczesny charakter salonu. Na uwagę zasługuje geometryczny stolik kawowy, który stanowi większą wersję modelu znajdującego się w kąciku dziecięcym. W przypadku wizyty gości można je ze sobą zestawić – powstały w ten sposób komplet przyda się, gdy będziemy chcieli np. zaserwować przekąski.
Nie przegap:
Sprawdź inne inspiracje dotyczące aranżacji salonu >>
Wybierając oświetlenie do kuchni, musimy wziąć pod uwagę odpowiednie umiejscowienie punktów świetlnych. Lampy do kuchni stanowią ważny element aranżacji wnętrza, dlatego warto wybierać modele, które łączą funkcjonalność z eleganckim designem.
Zielone kolory ścian w sypialni sprzyjają wyciszeniu i pozwalają wykreować wnętrze dla każdego, kto marzy o dalekich podróżach i obcowaniu z przyrodą. Ciemniejsze odcienie tej barwy, zestawione z drewnem i charakterystycznymi dodatkami wskazują na inspiracje stylem kolonialnym w aranżacji sypialni.
Pantone Color Institute ogłosił właśnie Kolor Roku 2017. Jest nim żółto-zielony Greenery. Zobacz, jak wykorzystać tę świeżą zieleń w aranżacji wnętrz i powitać nowy rok w wiosennym nastroju.
Minimalistyczne wnętrza cechują szlachetna prostota i elegancja. Estetyka ta dominuje we współczesnych apartamentach z widokiem na światła wielkich miast – Tokio, Londyn, Nowy Jork. Niewielu na nie stać, lecz nic straconego – wystarczy zastosować kilka aranżacyjnych zasad, by stworzyć nowoczesne mieszkanie ze szczyptą wielkomiejskiego stylu.
Sypialnia glamour jest przykładem aranżacyjnego kompromisu pomiędzy ponadczasową elegancją, bogatymi dekorami a sielskimi elementami, charakterystycznymi dla stylu cottage. Ściana w pasy, aksamitne żyrandole i srebrne dodatki sąsiadują ze stylizowanymi meblami i ozdobami z rattanu.
Barwne akcenty ożywiają wnętrze nowoczesnego salonu, w którym królują proste, geometryczne formy. Już jeden obraz w stylu pop-art powieszony na ścianie za kanapą pozwala wykreować aranżację, która nawiązuje do nurtu artystycznego dominującego w latach 60. i 70. w Ameryce.
Wysoka zabudowa kuchenna to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jeśli wybierzemy opcję z lakierowanymi frontami, pozbawioną uchwytów, otrzymamy przepis na nowoczesną aranżację. Biała kuchnia z jadalnią zachwyca niewymuszoną elegancją.
Szare meble kuchenne w połączeniu ze szczyptą nowoczesnego designu, cegłą na ścianie i industrialnymi lampami tworzą spójną estetycznie wizję kuchni w stylu skandynawskim. Chłodna biel przełamana pastelowym odcieniem szarego i naturalne materiały wykończeniowe to elementy estetyki, która od dłuższego czasu stanowi niesłabnący trend aranżacyjny.
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne
Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...
Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos
Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...