stronywnetrza.urzadzamy.pl

Pokój dla dziewczynki. Aranżacja wnętrza

zoom Pokój dla dziewczynki. Aranżacja wnętrza
Fot.: Mariusz Bykowski

Urządzając pokój dla dziewczynki powinniśmy brać jej zdanie pod uwagę, pamiętając jednak, że dzieci szybko rosną i wkrótce aranżacja pokoju może przestać się podobać.

Dzieci często pragną, by ich sypialnia zamieniła się w baśniową krainę.  Ponieważ nie jest to jedynie bawialnia, a także miejsce do nauki i spania, warto przemyśleć wszelkie za i przeciw stylizacji pokoju na najmodniejszą kreskówkę sezonu. Może się bowiem okazać, że nasza pociecha wcale nie jest tak wielkim jej fanem jak pierwotnie myślała. Urządzając pokój dla dziewczynki, warto postawić na klasykę, przełamując ją typowo dziewczęcymi dodatkami.

Aranżacja pokoju
powinna uwzględniać dziecięce marzenia, łącząc je z funkcjonalnością i dobrym gustem. Jeśli decydujemy się na pokój królewny, pomalujmy ściany na nieco bledszy odcień różu. Dodatkowo, białe lub bladoróżowe meble nadadzą łagodności i ładu wnętrzu, w którym przyjemnie będzie zasypiać, odrabiać lekcje, ale także...siedzieć na tronie podczas koronacji. Jeśli dziecko ma nieduży pokój, poleca się łóżko piętrowe, pod którym można urządzić kącik do odrabiania lekcji czy zaaranżować schowek na zabawki. Duże szafy wnękowe oraz parawan pod łóżkiem, pomagają zachować porządek, a dodatki w postaci modnego żyrandola czy obrazu z fotografii, przypominają kto jest właścicielem pokoju.

inne inspiracje
Pomysł na oświetlenie pokoju dziecka. Zdrowe oświetlenie pokoju

Warto zadbać o zdrowe oświetlenie pokoju dziecka, aby pielęgnować dobre samopoczucie malucha. W trosce o komfort nauki i zabawy, zainspirujmy się pomysłem na funkcjonalne i estetyczne strefy światła.

Pokój dla rodzeństwa - jak dobrze urządzić

Pokój dla rodzeństwa to zawsze spore wyzwanie aranżacyjne. Nie jest prosto, gdy dwoje dzieci, każde z innym hobby i temperamentem musi dzielić wspólną przestrzeń. Jak urządzić takie wnętrze, by każdy nastolatek czuł się w nim dobrze?

Aranżacja pokoju młodzieżowego

Aranżacja pokoju młodzieżowego jest jeszcze bardziej istotna niż dziecięcego. Młody człowiek, który już przestał się bawić, ale nadal nie osiągnął pełnoletności, potrzebuje miejsca zarówno do nauki, jaki i relaksu oraz spotkań z rówieśnikami. Jak pomieścić wszystkie te strefy w jednym wnętrzu?

Pokój dla dziewczynki - projekty pokoi dla dzieci

Projekty pokoi dla dzieci powinny uwzględniać miejsce do nauki, odpoczynku i zabawy. Pokój dla dziewczynki w kolorze fioletowym to ciekawa alternatywa dla często wybieranego różu.

Aranżacja pokoju młodzieżowego - pokój dla ucznia

Aranżacja pokoju młodzieżowego jest jeszcze ważniejsza niż piękne dziecięce wnętrze. Pokój dla ucznia musi być nie tylko funkcjonalny i dobry do nauki, ale także odpowiednio zagospodarowany do zabawy i przyjmowania przyjaciół.

Jak urządzić sypialnię? Aranżacja pokoju

Jak urządzić sypialnię, na jaki styl się zdecydować i jakie kolory zastosować? Z tymi i wieloma innymi pytaniami zmagają się wszyscy remontujący lub urządzający swoje mieszkania. Aranżacja pokoju, w którym śpimy, ale także  często pracujemy i relaksujemy się, wymaga przemyślanego projektu.

Jakie wybrać kolory do pokoju dziecka?

Gdy rodzi nam się dziecko albo, gdy przenosi się do swojego własnego pokoju pojawia się pytanie, jakie wybrać kolory do pokoju dziecka? To od nich zależy samopoczucie naszej pociechy i jego kreatywność.

Projekt pokoju młodzieżowego - aranżacja wnętrza dla studenta

Aranżacja pokoju młodzieżowego nie może być nudna. Młoda osoba potrzebuje miejsca nie tylko do nauki, pracy, ale także relaksu i przyjmowania gości, dlatego aranżacja wnętrza dla studenta czy ucznia starszych klas, powinna być przede wszystkim funkcjonalna.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • MERITA
  • DUNES
  • DUNIN
  • BAUTECH
  • MURASPEC
  • HALUPCZOK
  • ADAH
  • Noti Sp. z o.o.
  • COSMO