stronywnetrza.urzadzamy.pl

Pokój dla dziewczynek. Aranżacja pokoju dziecięcego.

zoom Pokój dla dziewczynek. Aranżacja pokoju dziecięcego.
Fot.: Shutterstock.com

Aranżacja pokoju dziecięcego dla dwojga dzieci nie jest sprawą prostą. Pokój dla dziewczynek musi sprawiedliwie dzielić miejsce, by było miejsce do spania, nauki i dziewczęcych zabaw.

Najważniejszym miejscem w sypialni dziecka jest wygodne łóżko, bo od jego snu i odpoczynku zależy jak potoczy się następny dzień i jaką energię będzie mieć. Sprawa nieco komplikuje się, gdy mamy dwoje dzieci, które muszą dzielić wspólną przestrzeń. Jeśli pokój dziecięcy jest nieduży, sprawę rozwiąże piętrowe łóżko, dzięki któremu zaoszczędzimy kilka metrów. Gdy jednak rozmiar wnętrza daje nam większe możliwości aranżacyjne, zagospodarujmy strefę sypialnianą, gdzie znajdą się dwa jednoosobowe łóżka, oddzielone od siebie małymi szafkami nocnymi z lampkami. Pozwoli to poczuć się dzieciom bardziej dorosło. Dzieci nie zawsze chętnie ścielą łóżka, zatem, by nie dopuścić do bałaganu, przewieźmy półprzeźroczystą zasłonę, która niczym teatralna kurtyna zakryje to, co niekoniecznie chcemy pokazywać gościom.

Aranżacja pokoju dziecięcego nie musi być infantylna i kiczowata. Beżowe kolory ścian i takie same meble do pokoju dziecięcego, wzbogacone o zielone dodatki są stylowe, ale też modne. Pokój dla dziewczynek ma nowoczesny styl, ale dzięki klasycznej bazie nie wyjdzie z mody i pozostanie w dobrym guście nawet wtedy, gdy dziewczęta będą już młodymi kobietami.

inne inspiracje
Pomysł na oświetlenie pokoju dziecka. Zdrowe oświetlenie pokoju

Warto zadbać o zdrowe oświetlenie pokoju dziecka, aby pielęgnować dobre samopoczucie malucha. W trosce o komfort nauki i zabawy, zainspirujmy się pomysłem na funkcjonalne i estetyczne strefy światła.

Pokój dla rodzeństwa - jak dobrze urządzić

Pokój dla rodzeństwa to zawsze spore wyzwanie aranżacyjne. Nie jest prosto, gdy dwoje dzieci, każde z innym hobby i temperamentem musi dzielić wspólną przestrzeń. Jak urządzić takie wnętrze, by każdy nastolatek czuł się w nim dobrze?

Aranżacja pokoju młodzieżowego - pokój dla ucznia

Aranżacja pokoju młodzieżowego jest jeszcze ważniejsza niż piękne dziecięce wnętrze. Pokój dla ucznia musi być nie tylko funkcjonalny i dobry do nauki, ale także odpowiednio zagospodarowany do zabawy i przyjmowania przyjaciół.

Meble do pokoju dziecięcego, dzięki którym zachowamy porządek

Tysiące skarbów, pamiątek i potrzebnych pomocy naukowych czy zabawek to poważne utrudnienie przy urządzaniu pokoju marzeń dla dziecka. Przemyślane meble do pokoju dziecięcego to pierwszy krok do stworzenia idealnego wnętrza.

Jakie wybrać kolory do pokoju dziecka?

Gdy rodzi nam się dziecko albo, gdy przenosi się do swojego własnego pokoju pojawia się pytanie, jakie wybrać kolory do pokoju dziecka? To od nich zależy samopoczucie naszej pociechy i jego kreatywność.

Projekt pokoju młodzieżowego - aranżacja wnętrza dla studenta

Aranżacja pokoju młodzieżowego nie może być nudna. Młoda osoba potrzebuje miejsca nie tylko do nauki, pracy, ale także relaksu i przyjmowania gości, dlatego aranżacja wnętrza dla studenta czy ucznia starszych klas, powinna być przede wszystkim funkcjonalna.

Pomysł na urządzenie wnętrza. Funkcjonalny pokój dla rodzeństwa

Pomysł na urządzanie wnętrza powinien być przede wszystkim ładny i funkcjonalny. Dość trudno zaprojektować pokój dla rodzeństwa, który spełnia potrzeby obojga dzieci. Nie jest to jednak niemożliwe.

Pokój dziecka - projekt pokoju dziecięcego

Pokój dziecka to jego oaza i miejsce, w którym może się bawić, uczyć i odpoczywać. Dlatego projekt pokoju dziecięcego powinien być funkcjonalny, uwzględniając przestrzeń do zabawy, ale także do spania, bo łóżko jest zdecydowanie najważniejszym elementem każdej sypialni.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • MOMA Studio
  • NOLTE KUCHEN
  • BARWA SYSTEM
  • BERKER BY HAGER
  • SITS
  • IKEA
  • PIEDRA LAND
  • WILLOW HOUSE
  • ALPLAST