stronywnetrza.urzadzamy.pl

Płytki na taras - jakie wybrać? Gres, klinkier czy kamień?

zoom Płytki na taras - jakie wybrać? Gres, klinkier czy kamień?

Aranżując balkon zastanawiamy się, jakie wybrać płytki na taras. Na rynku dostępny jest cały wachlarz produktów, jak gres, klinkier czy kamień. Czy wiemy jednak, który z nich najlepiej wybrać?

Balkon narażony jest na warunki atmosferyczne, jak i wystawienie na wysoką temperaturę czy wręcz przeciwnie– mrozy. Taras ma dodatkowe utrudnienia w postaci przenoszonego piasku czy żwiru z ogrodu, które swoimi drobinkami ścierają płytki podłogowe. Płytki na taras powinny być zatem przede wszystkim mrozoodporne, o klasie ścieralności PEI 3. Te odporne na temperatury poniżej zera często oznaczane są przez producentów za pomocą śnieżynki.

 

Powinniśmy także zadbać, by wybrane przez nas płytki były antypoślizgowe. W zimie czy podczas deszczu ułatwi to poruszanie się i zapewni bezpieczeństwo, co szczególnie ważne, gdy w domu są dzieci. Doskonale na zewnątrz sprawdzają się zarówno gres, jak i klinkier. Wybór takich produktów gwarantuje wygodę użytkowania przez wiele lat bez żadnych zniszczeń. Ponadto płytki na balkon powinny być przyklejane na całej powierzchni, co gwarantuje nie wnikanie do środka wody.

inne inspiracje
Gres - płytki ścienne i podłogowe do zadań specjalnych

Wiele osób błędnie interpretuje słowo glazura, myśląc, że są nią wszystkie płytki ceramiczne. Jednakże na rynku jest cały wachlarz różnych produktów: wspomniana glazura, ale także gres, klinkier czy terakota, które zdecydowanie różnią się od siebie pod względem składu i właściwości użytkowych.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • KROSNO
  • DRYMAR
  • MARDOM
  • EXCLUSIVE LIGHTS
  • UNICELL
  • VENTS GROUP
  • PEPITKA
  • LAMAFER
  • SCHNEIDER ELECTRIC