stronywnetrza.urzadzamy.pl

Piękne firany - doskonały pomysł na wystrój okien

Fot.: WISAN

Urządzając wnętrze często pomija się wystrój okien, które nadają pomieszczeniu styl i charakter. Piękne firany w oknach nie tylko ozdabiają pokój, ale także osłaniają przed wścibskim okiem sąsiadów, tworząc intymną atmosferę we wnętrzu.

Na klimat naszego domu wpływają dodatki, które wyrażają nas samych. Firanki są elementem dekoracyjnym, który ożywia i nadaje niepowtarzalny charakter nawet najprostszym wnętrzom. Przy doborze firan należy wziąć pod uwagę styl wnętrza, jego kolorystykę i usytuowanie okna. Jeśli ilość światła jest ograniczona, dobrze sprawdzą się delikatne, półprzeźroczyste, białe firany, które rozświetlą pomieszczenie i nadadzą subtelności, lekkości oraz elegancji pokojowi. Dobrze dobrane firanki wykreują preferowany styl i nie zajmą miejsca, co tak ważne w przypadku niewielkiego metrażu.

Bez względu na to czy wybierzemy nowoczesne, klasyczne czy retro dekoracje okien, pamiętajmy, że prawidłowa długość firany to 1—2 cm nad podłogą. W przypadku firanek uwzględniających okna balkonowe, jak białe, ozdobne firany Erato, krótsza powinna zostawić nieco miejsca przy parapecie, umożliwiając swobodny dostęp do okna czy stojących tam kwiatów. Firany poleca się także do wnętrz z mankamentami w postaci starych okien czy chociażby nierównych ścian. Ładnie upięte firany odwrócą uwagę od ubytków.

Źródło: WISAN

powiązane produkty
Firanki gotowe Erato WISAN
Firanki gotowe Erato WISAN

Firanki gotowe Erato WISAN to romantyczne żakardowe firany w koronkowe wzory, które dopełnia sieć tworząca niebanalną całość. Każda część do nabycia osobno.

inne inspiracje
Aranżacja okien - czyli jak urządzić salon

Myśląc jak urządzić salon, zwykle skupiamy się w pierwszej kolejności na doborze mebli i dodatków, zapominając jak ważną rolę odgrywa aranżacja okien. To właśnie one zajmują największą powierzchnię ścian, dlatego chcąc urządzić klimatyczne i przytulne wnętrze, warto byłoby poświęcić im należytą uwagę.

Efektowne dekoracje okien pomysłem na aranżację salonu

Zasłony i firany do salonu to nie tylko dekoracje okien. Wywierają one również bardzo ważny wpływ na odbiór całej aranżacji salonu czy innego pomieszczenia. Jak dekoracje okien wpływają na wnętrze? Jak najlepiej dobrać firany i zasłony do salonu?

Zasłony w aranżacji salonu. Zasłony na designerskich szynach mogą rozdzielać jadalnię i salon

Zasłony nie zawsze są wykorzystywane jako dekoracje okien. Aranżacje salonu, gdzie szyny do zasłon utrzymują tkaniny dekoracyjne rozdzielające jadalnię i salon mogą być równie inspirujące, co wnętrza z drzwiami, nawet rozsuwanymi.

Nowoczesny salon. Białe meble do salonu i styl glamour

Białe meble do salonu stanowią poniekąd przedłużenie ściany. Gładkie fronty szafek bez uchwytów zdają się wtapiać nowoczesny  salon, tworząc doskonałe tło dla barwnych akcentów.

Pałacowy projekt sypialni. Nowoczesne meble i dodatki

Wytworny, kobiecy projekt sypialni. Proste łóżko do sypialni i nowoczesne meble kontra pałacowy styl.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • TCHIBO
  • ORAS
  • NATURANO
  • TER STEEGE
  • SIA HOME FASHION
  • STOLBUD Włoszczowa
  • BALTIC WOOD
  • HAGER POLO
  • KERMI