stronywnetrza.urzadzamy.pl

Oryginalne aranżacje biur w białym kolorze

zoom Oryginalne aranżacje biur w białym kolorze
Fot.: ARMSTRONG

Biel nie jest nowością we wnętrzach domów i mieszkań. Ten uniwersalny kolor prezentuje się równie wspaniale we wnętrzach obiektów komercyjnych. Nie dziwi zatem fakt, że coraz łatwiej dostrzec takie aranżacje w biurach, salach konferencyjnych, restauracjach czy muzeach.  Barwa ta pozwala rozświetlić wnętrza, a odpowiednie połączenie z drugim kolorem i fakturą tworzą oryginalne przestrzenie.

Panujący trend na jasne wnętrza potwierdza, że kolor biały nie jest ani niemodny, ani niepraktyczny. Popularność stylu skandynawskiego jest w pełni uzasadniona. Neutralna kolorystyka działa uspokajająco, doświetla wnętrze i optycznie je powiększa, a także sprawia wrażenie bardziej uporządkowanego miejsca. Pasuje do wnętrz urządzonych w różnych stylach i jest doskonałą bazą dla różnobarwnych dodatków. Dlatego też biel sprawdza się nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale także w obiektach użyteczności publicznej. Patrząc na wnętrza, w których projektanci zdecydowali się na aranżacje w bieli, można śmiało stwierdzić, że nie ma pomieszczeń, w których ta jednolita kolorystyka nie sprawdziłaby się. — Kolor biały jest wręcz idealny do obiektów użyteczności publicznej. Trzeba tylko użyć go umiejętnie, tak aby uniknąć nudy i banału. Stosując materiały o różnych strukturach, różne odcienie bieli, grając formami, fakturami i tworzonymi przez nie światłocieniami można uzyskać naprawdę interesujący efekt. — mówi architekt Anna Baczkowska, menedżer ds. technicznego wsparcia w firmie Armstrong.

Sprawdź też: sufit podwieszany >>>

Aby stworzyć monochromatyczne wnętrze potrzeba dużej wyobraźni i swobody w łączeniu ze sobą światła, form i materiałów. Warto wiedzieć, że biel ma aż 140 ciepłych i zimnych odcieni, które wspaniale współgrają ze wszystkimi innymi kolorami. Dodane do bieli ciemne barwy dodadzą wnętrzu powagi, a kolorowe nieformalnego stylu. Bez wątpienia dużym plusem zastosowania bieli jako bazy jest możliwość uzyskania całkowitej zmiany aranżacji wnętrza poprzez sezonową wymianę dodatków. Opcję tę szczególnie cenią sobie najemcy biur, gdyż w wielu firmach – by obudzić nową energię do pracy – zmiana wystroju odbywa się regularnie. Anna Baczkowska wyjaśnia, że mineralne sufity podwieszane Armstrong, oprócz kształtowania akustyki we wnętrzach, pozwalają tworzyć oryginalny wygląd pomieszczeń. Można zastosować je na całej powierzchni lub wybrać sufity wyspowe, które pozwalają wykreować prawdziwie rzeźbiarskie formy. Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest fakt, że większość paneli sufitowych Armstrong charakteryzuje się odbiciem światła na poziomie 80-90%, dzięki czemu wnętrza są bardzo dobrze doświetlone, co szczególnie istotne z perspektywy biur, muzeów czy galerii. Ponadto, dzięki wysokim współczynnikom odbijania światła ogranicza się zużywanie energii elektrycznej.

 

Źródło: Armstrong

inne inspiracje
Fit out – nowa część biznesu na rynku biurowym

Aranżacja biura staje się dziś nie mniej ważna niż jego lokalizacja. Rynek wykończenia powierzchni biurowych z fazy designerskich projektów przerodził się w nowy segment biznesowy. Najemcy oczekują biura zaplanowanego od A do Z. Coraz większy fragment tego rynku przejmują więc firmy specjalizujące się dotychczas wyłącznie w poszukiwaniu i zarządzaniu biurami.

10 sprawdzonych sposobów na wykładzinę obiektową

Jeśli myślisz o montażu dobrej jakości wykładziny obiektowej w przestrzeni użyteczności publicznej, warto, abyś zdecydował się na najkorzystniejszą opcję, dzięki której podłoga będzie wyglądała idealnie przez wiele lat. Carpet Studio podpowiada na co zwrócić uwagę podczas wyboru dostawcy, marki oraz parametrów wykładziny obiektowej.

Gabinet w domu – jak urządzić domowe biuro

Pracując w domu, warto zagospodarować miejsce na nawet mały gabinet. Jak urządzić domowe biuro? Aranżację warto dopasować do charakteru naszej pracy i uwzględnić to, czy mamy zamiar przyjmować w nim gości oraz klientów. Nowoczesne meble gabinetowe pomogą stworzyć funkcjonalną i sprzyjającą twórczym pomysłom przestrzeń.

Meble modułowe do biura – nowoczesny design i funkcjonalność w jednym

Meble modułowe do biura stwarzają prawie nieograniczone możliwości aranżacyjne – w każdej chwili możemy zmienić ich położenie, a bogactwo kolorów pozwala na spersonalizowane połączenia. Jeśli za nowoczesnym designem będzie szła funkcjonalność systemów modułowych, to otrzymamy przepis na idealną aranżację biura.

Akustyka wnętrza – jak poprawić akustykę nie zmniejszając kubatury pomieszczenia?

Instalacja przeciętnego systemu akustycznego na suficie pomieszczenia skutkuje obniżeniem jego wysokości, zaś umieszczenie go na ścianach powoduje zmniejszenie objętości wnętrza. Dlatego przed producentami stanęło wyzwanie rozwiązania tego problemu i wymyślenia skutecznego i funkcjonalnego systemu akustycznego pozbawionego podkonstrukcji. Jak poprawić akustykę wnętrza nie zmniejszając kubatury pomieszczenia?

Nowoczesna architektura w dobie well building standard

Nowoczesna architektura wiąże się obecnie nie tylko z ekotechnologią, ale także wysokimi standardami poprawiającymi komfort użytkujących je osób. Eksperci firmy Armstrong udowadniają, że kluczową kwestią w podnoszeniu jakości pomieszczeń odgrywa akustyka, która poprawia warunki pracy oraz polepsza samopoczucie przebywających w nim osób. Akustyka jest ważnym komponentem nie tylko budynków biurowych, ale także hoteli, centrów handlowych, uczelni i szpitali. W celu poprawy jakości nowoczesnej architektury wdraża się system well building standard.

Jakie aranżacje biur dla pokolenia Millenialsów?

Pracownicy z pokolenia Y wywierają coraz większy wpływ na aranżacje biur. Jak wynika z raportu Deloitte, Millenialsi stanowią dziś ponad połowę wszystkich pracowników, a ich oczekiwania są bardzo odmienne od wymagań starszych kolegów. Dlatego pracodawcy i deweloperzy zaczęli aktywnie angażować się w proces projektowania powierzchni biurowych.

Rodzaje sufitów podwieszanych. Krawędzie płyt sufitowych

Sufity podwieszane różnią się nie tylko materiałem – mogą być mineralne, drewniane lub metalowe. Płyty sufitowe mają także różne krawędzie. W zależności od koncepcji aranżacji wnętrza i możliwości technicznych ważnych w procesie instalacji sufitu wybiera się najlepszy rodzaj krawędzi. Np. najbardziej standardowe typu Board, w których płyty sufitowe są nakładane od góry na widoczną siatkę rusztu nośnego, lub krawędź Vector, gdy montaż odbywa się od dołu, a łączenia płyt są praktycznie niewidoczne.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • GRAS
  • BADUM
  • NOCLAF
  • PXF LIGHTING
  • SPOTLINE
  • PRES MEBEL
  • STUDIO STO PROCENT
  • DURABLE
  • DREWNOCHRON