stronywnetrza.urzadzamy.pl

Ogród zimowy sposobem na powiększenie mieszkania

zoom Ogród zimowy sposobem na powiększenie mieszkania
Fot.: ALMATEX

Często nasze mieszkania mają mały metraż, a niewykorzystany balkon służy za spiżarnię czy piwnicę. Ogród zimowy jest wspaniałym sposobem na powiększenie mieszkania. Także zabudowa balkonu może służyć nam cały rok, dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań.

Funkcjonalny balkon przez cały rok
Firma ALMATEX od wielu lat zajmuje się produkcją i montażem ogrodów zimowych, które są doskonałym pomysłem na powiększenie mieszkania czy domu. Zima czy zła aura za oknem nie będą straszne, gdy zastosujemy systemy zimne z pojedynczą szybą. Gdy chcemy jednak korzystać z ogrodu zarówno zimą, jak i latem, warto zainwestować w konstrukcje z aluminium ciepłego z szybą zespoloną jedno- lub dwukomorową, które zapewnią stałą temperaturę w pomieszczeniu. Dzięki temu zyskamy nowe ciepłe i doświetlone pomieszczenie lub powiększymy istniejące. Niebywałym atutem jest możliwość doboru koloru profili w zależności od kolorystyki i aranżacji wnętrza. Kolory mogą być takie same od wewnątrz i od zewnątrz lub różne (tzw. dwukolor). Do dyspozycji mamy pełną gamę kolorów z Palety RAL. Ładnie wyglądają również aranżacje drewnopodobne, które do złudzenia przypominają drewniane konstrukcje.


Egzotyczny zakątek
Ogrody zimowe przeżywają prawdziwy renesans i znajdują coraz większą liczbę zwolenników. Nic dziwnego, bo to niewątpliwa atrakcja dla domowników oraz ich gości. Dodatkowo, niepodważalnym walorem konstrukcji tego rodzaju jest fakt, że przyczyniają się one do powiększenia powierzchni użytkowej domu. Jest to szczególnie cenne dla użytkowników niewielkich domów jednorodzinnych oraz budynków usytuowanych w zabudowie szeregowej. Najbardziej komfortowe ogrody zimowe to takie, z których można korzystać przez cały rok. Wówczas warto wyposażyć je w meble, a staną się prawdziwie egzotycznym zakątkiem domu, służącym odpoczynkowi czy spotkaniom z przyjaciółmi. W powyższy sposób możliwe jest stworzenie dodatkowego pomieszczenia, które może służyć jako wnętrze powiększające domowy salon, gabinet czy dodatkowe pomieszczenie recepcyjno – biznesowe.


Materiały konstrukcyjne
Należy zdawać sobie sprawę z tego, że jest naprawdę wiele możliwości konstrukcyjnych, aby zbudować funkcjonalne ogrody zimowe. Aluminium jest jednym z materiałów, które odznaczają się znakomitymi właściwościami, wręcz idealnymi w kontekście wznoszenia ogrodów zimowych. Jest to bowiem budulec lekki i dający się w łatwy sposób kształtować, dzięki czemu bez większych problemów udaje się przy jego użyciu stworzyć ogrody zimowe, cechujące się bardzo dobrymi właściwościami termicznymi. Aluminium i jego właściwości trzeba jednak umieć wykorzystać. Niezależnie od dopasowania do obiektu, ogrody zimowe powinny jednak odznaczać się swoistą lekkością, która pozwoli przebywającym w nich osobom poczuć się jakby byli na świeżym powietrzu, a jednocześnie nie będzie zanadto ingerować w architekturę budynku. Dzięki zastosowaniu aluminium uzyskanie takiego efektu jest łatwe, a możliwości kształtowania ogrodów zimowych wręcz nieograniczone. Firma ALMATEX współpracuje zarówno z architektami od etapu projektu do budowy nowego budynku z ogrodem zimowym, jak i z inwestorami indywidualnymi, którzy budują nowy dom z ogrodem lub powiększają powierzchnię istniejącego już domu, montując ogród zimowy.


Źródło: ALMATEX

powiązane produkty
Ogród zimowy ALMATEX
Ogród zimowy ALMATEX

Ogród zimowy firmy ALMATEX wykonywany jest z profili fasadowych izolowanych termicznie oraz pakietów szybowych o współczynniku od 1,1 W/m²K do 0,6 W/m²K. Niedrogim, a praktycznym rozwiązaniem wyjścia na zewnątrz są drzwi balkonowe. Dach wykonywany jest również z profili fasadowych oraz ...

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO