stronywnetrza.urzadzamy.pl

Nowoczesna sypialnia. Sypialnia na poddaszu

zoom Nowoczesna sypialnia. Sypialnia na poddaszu
Fot.: Marcin Czechowicz

Nowoczesna sypialnia jest funkcjonalna, prosta, ale także stylowa. Sypialnia na poddaszu urządzona w tym stylu, nadaje wnętrzu charakter loftu.

Ile dachów i skosów, tyle różnych poddaszy. Jeśli mamy szczęście posiadania wysokiego dachu, a strych zaaranżowany na sypialnię jest dość wysoki, warto urządzić go jak loft. W takiej aranżacji łatwo o zaznaczenie atutów wysokiego wnętrza, podkreślając elementy konstrukcyjne dachu, poprzez pozostawienie drewnianych belek lub pomalowanie ich na biało, co dodatkowo optycznie podwyższy pomieszczenie. Dodatkowo, tworzą one granicę, dzięki której nie musimy tapetować na niebotycznych wysokościach. Wnętrza ze skosami mają to do siebie, że zwykle są ciemniejsze od innych, co w przypadku sypialni na poddaszu nie przeszkadza za bardzo. Ważne, by ustawić łóżko tak, by poranne słońce mogło do nas dotrzeć, a po południu nie nagrzewało zbytnio naszego azylu, umożliwiając popołudniową drzemkę.

 

Nowoczesna sypialnia stawia na konkretny design, nie skupiając się na drobiazgowych ozdobnikach. Ciekawa tapeta, z daleka wyglądająca na czarno-białą mozaikę, z bliska ukazuje starożytne budowle, co znacznie ożywia proste, czarne łóżko. Duża, biała szafa spełni rolę garderoby, nie zakłócając minimalistycznego stylu wnętrza.

inne inspiracje
Aranżacja sypialni na poddaszu. Przytulna sypialnia w drewnie

Sypialnia na poddaszu jest ostatnio bardzo modnym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz. Urządzenie przytulnej sypialni w drewnie sprawia, że pomieszczenie jest stylowe i eleganckie, a przede wszystkim praktyczne.

Feng shui w sypialni – łóżka gwarantujące dobry sen

Czy feng shui w sypialni się przydaje? Oczywiście, wspomaga naszą regenerację. Obok łóżka, które zagwarantuje dobry sen jest to jedna z najskuteczniejszych teorii poprawiających jakość naszego snu oraz komfort wypoczynku.

Kolory ścian – jakie wybrać oraz jaka farba będzie najlepsza?

Wysokie temperatury lubimy tylko w ograniczonym zakresie. Kiedy planujemy wyjazd nad jezioro lub morze, pragniemy jak najwięcej słonecznych promieni, ale już mniej ich oczekujemy w naszych wnętrzach. Aby złapać latem trochę ochłody od upału i poczuć orzeźwienie, najlepiej jest zastosować kolory ścian, które skojarzą nam się z ochłodą i relaksem. Jakie kolory wybrać? Wyciszenie i możliwość odprężenia zapewnią nam odcienie niebieskości i zieleni.

Klasyczna aranżacja sypialni i nowoczesne wyposażenie wnętrz

Klasyczna aranżacja sypialni jest jedną z najczęściej wybieranych obok stylu nowoczesnego. Ponadczasowe wyposażenie wnętrz dodaje elegancji pomieszczeniu. Z kolei zastosowane ciepłe odcienie brązu nadają harmonię, co szczególnie istotne w miejscu przeznaczonym do regenerowania sił.

Najnowszy trend – sypialnia w stylu nowojorskim

Najnowszym trendem wchodzącym na polski rynek wnętrzarski są aranżacje w stylu nowojorskim. Jest to estetyka, która polega na umiejętnym połączeniu stylu z domową atmosferą wnętrza. Zaprezentujemy kilka wskazówek, jak zaprojektować sypialnię, która będzie łączyła klasykę z przytulnością.

Nowoczesna sypialnia i styl glamour

Nowoczesna sypialnia wcale nie musi być prosta, minimalistyczna i zimna. Styl glamour wpisuje się we wszystkie obowiązujące trendy, ale dzięki retro akcentom pozostaje ponadczasowy. Jak urządzić sypialnię marzeń? Oto sposób...

Nowoczesna sypialnia - styl skandynawski

Styl skandynawski charakteryzują jasne kolory, miękkie, naturalne materiały i minimalizm. Nowoczesna sypialnia inspirowana północnym sposobem urządzania wnętrz pozwala na szybką regenerację sił i dobry humor poprzez uporządkowanie i ograniczoną ilość mebli.

Jak urządzić sypialnię? Pokój studenta

Jak urządzić sypialnię, w której to znajduje się pokój studenta lub innej, młodej osoby, która musi zagospodarować jak najkorzystniej małą przestrzeń? Aranżacja sypialni musi połączyć funkcjonalizm z oryginalnym wystrojem wnętrza.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • PEKA
  • HALUPCZOK
  • CAD PROJEKT K&A
  • AMIX
  • DREWNOSTYL
  • BONDEX
  • RIGIPS
  • KARLIK
  • LUMENPRO