stronywnetrza.urzadzamy.pl

Nowoczesna jadalnia. Urządzanie mieszkania w minimalistycznym stylu

zoom Nowoczesna jadalnia. Urządzanie mieszkania w minimalistycznym stylu
Fot.: Shutterstock.com

Urządzanie mieszkania w minimalistycznym stylu nie oznacza rezygnacji z miejsca scalającego rodzinę—jadalni. Nowoczesna jadalnia może być doskonałym miejscem do spożywania codziennych posiłków, urządzania przyjęć czy biznesowych negocjacji.

Urządzanie mieszkania w minimalistycznym stylu pozwala na optyczne powiększenie wnętrza. Typowa, prosta kolorystyka nadaje pomieszczeniu elegancki, choć surowy wygląd. Nowoczesna jadalnia nie wyróżnia się elementami dekoracyjnymi. Stół  do jadalni wraz z krzesłami, często nie od kompletu, jest najważniejszym elementem wnętrza. W nowoczesnych wnętrzach o mocno określonym stylu, jak w przypadku surowego minimalizmu, najlepiej prezentują się kolory bieli, czerni i szarości. Farba betonowa to doskonały pomysł na efekt betonu na ścianie.

Wnętrza minimalistyczne bazują na prostych, nieskomplikowanych formach, dlatego meble do jadalni powinny być designerskie, choć bardzo subtelne. Dobrze sprawdzają się szklane stoły, które optycznie jeszcze bardziej powiększają pomieszczenie. Dobranie krzeseł o intensywnym, a nawet neonowym kolorze ożywi jadalnię. Żółte krzesła napawają optymizmem, co od samego śniadania wprawi nas w dobry nastrój. Dyskretne, wysokie donice z kwiatami sprawią, że surowe wnętrze będzie bardziej przytulne.

inne inspiracje
Nowoczesna jadalnia - aranżacja wnętrza

W modnie urządzonym mieszkaniu każdy detal wpływa na ogólny wygląd wnętrza. Nowoczesna jadalnia to oryginalna, niekiedy odważna aranżacja wnętrza o niestandardowych, ale nieprzypadkowych połączeniach.

Urządzanie mieszkania - nowoczesna jadalnia

Urządzanie mieszkania skupia się przede wszystkim wokół salonu, kuchni, sypialni i łazienki. Często jadalnia spychana jest na boczny tor. Nowoczesna jadalnia nie wymaga dużej ilości miejsca, może być miejscem rodzinnych spotkań, a w ciągu dnia także strefą pracy.

Aranżacja pokoju dziennego i meble do jadalni

Aranżacja pokoju dziennego wymaga miejsca do relaksu, gdzie można usiąść z ulubioną książką, ale także miejsca do towarzyskich biesiad, dlatego ważne by wybrać odpowiednie meble do jadalni, które będą funkcjonalne i pasujące do wnętrza.

Nowoczesna jadalnia - styl minimalistyczny

Ulubiony w czasach wyścigu szczurów styl minimalistyczny pozwala na wyciszenie i niezmącony niczym relaks w domowym zaciszu. Nowoczesna jadalnia w otwartym wnętrzu sprzyja towarzyskim spotkaniom, ale dzięki swej uniwersalności może w ciągu dnia pełnić rolę domowego biura.

Nowoczesna jadalnia - aranżacja wnętrza

Nowoczesna jadalnia często umieszczona jest między kuchnią a salonem, co zdaje się mieć szereg zalet. Aranżacja wnętrza otwartego sprawia, że mamy kontakt z domownikami bez ograniczających ścian, co z kolei powiększa optycznie mieszkanie lub dom.

Nowoczesna jadalnia. Aranżacja kuchni z salonem

Aranżacja kuchni z salonem sprawi, że wnętrze bez ścian i drzwi wyda się większe. Nowoczesna jadalnia idealnie współgra z pozostałymi strefami, tworząc reprezentacyjny punkt domu.

Salon z jadalnią. Nowoczesna aranżacja wnętrz

Jadalnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. Nie każdy ma jednak możliwość wygospodarowania takiej przestrzeni. Warto zastanowić się, planując aranżacje wnętrz, czy możliwe jest, by nasz salon połączony był razem z jadalnią.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • PEKA
  • HALUPCZOK
  • CAD PROJEKT K&A
  • AMIX
  • DREWNOSTYL
  • BONDEX
  • RIGIPS
  • KARLIK
  • LUMENPRO