stronywnetrza.urzadzamy.pl

Minimalistyczne baterie w nowoczesnej kuchni

zoom Minimalistyczne baterie w nowoczesnej kuchni
Fot.: FERRO

Minimalistyczna aranżacja nowoczesnej kuchni przeważnie oznacza maksymalną wygodę. Projektanci wnętrz kładą nacisk na optymalne wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej do przechowywania, dbając o jak najlepsze zagospodarowanie wnętrza brył kuchennych mebli.

Nadrzędną ideą nowoczesnej aranżacji kuchni jest unikanie eksponowania drobiazgów. Głównym elementem widocznym jest kompozycja płaszczyzn i kształtów, której ozdobą są proste formy sprzętów i geometryczne struktury. Dekorację stanowią pojedyncze akcenty, intrygujące kontrastującym kolorem, oryginalnym surowcem czy nawet finezyjnym kształtem. Umieszcza się je na monochromatycznym białym, czarnym bądź szarym tle. Paradoksalnie, w industrialnej loftowej aranżacji, chętnie stosuje się elementy nawiązujących do natury. Korzystanie z faktur drewna czy kamienia wyraża chęć powrotu do nieprzetworzonych, organicznych materiałów, które dają niebanalny efekt plastyczny.

W miejscach narażonych na częstą eksploatację, w których konieczne jest utrzymanie czystości, na przykład w strefie zmywania w kuchni, bardzo dobrze sprawdzą się zlewy granitowe, do złudzenia przypominające naturalny materiał. W rzeczywistości wykonuje się je z konglomeratu składającego się z barwionego kamienia kwarcowego, żywicy i utwardzacza tworzących specjalną kompozycję odporną na zarysowania i drobne uszkodzenia mechaniczne. W ofercie Ferro znajdziemy je w kolorze piasku, białe lub grafitowe. W kuchni najlepiej sprawdzają się zlewozmywaki z ociekaczem, w wariancie jedno- lub półtorakomorowym.

We wnętrzu utrzymanym w zimnych barwach, lśniąca i gładka bateria jest zwykle najbardziej ekskluzywną elementem tej surowej scenerii. Produkty Ferro są na tyle różnorodne, że można wśród nich znaleźć kształty pasujące do każdej aranżacji. Chromowana bateria zlewozmywakowa Brado ma oryginalny uchwyt, który jest ukośnie ustawiony do płaszczyzny podstawy. Nadaje jej to szczególny, designerski charakter. To bardzo dobry przykład udanego połączenia wysokiej jakości technicznej i dobrej, interesującej wzorniczo formy. Takie podejście do urządzania współczesnej kuchni to idealny sposób na realizację równowagi kształtów i funkcji – idei rządzącej dobrze zorganizowaną przestrzenią użytkową.

O najdrobniejsze detale dbamy szczególnie w kuchni otwartej na pokój, wtedy gdy stają się one elementem wyposażenia mieszkania równym rangą do tych, które zdobią salon. I tak samo, jak w reprezentacyjnym wnętrzu, wyrażają nasze stylistyczne preferencje i indywidualny gust. Dlatego warto poświęcić więcej uwagi na zapoznanie się z ofertą renomowanych producentów armatury sanitarnej, takimi jak FERRO – jednego z liderów na polskim rynku. Pozwoli to urządzając swój dom zgodnie z filozofią slow designu, a także wyrazić siebie, działać w duchu troski o środowisko, ale też zapewnić sobie komfort na co dzień.

Źródło: FERRO

inne inspiracje
Blat granitowy w białej kuchni

Biała kuchnia nadal jest modna. Zastanawiając się nad tym jaki blat do kuchni wybrać, warto wziąć pod uwagę styl aranżacji wnętrza. Blat granitowy będzie doskonale pasować zarówno do mebli kuchennych na wysoki połysk, jak i bardziej klasycznego wystroju.

Jasna kuchnia otwarta na salon: aranżacja kuchni w odcieniach beżu i bieli

Kuchnia otwarta na salon sprawia, że oba pomieszczenia wzbudzają wrażenie bardziej przestronnych. Odczucie większej i bardziej oświetlonej przestrzeni potęguje wykorzystanie odcieni beżu oraz bieli w aranżacji kuchni. Jasne meble kuchenne w ponadczasowej kolorystyce podkreślą elegancki charakter wnętrza i nadadzą mu nowoczesnego sznytu.

Biało-brązowa kuchnia z turkusowymi dodatkami – pomysł na nowoczesne wnętrze

Biało-brązowa kuchnia z turkusowymi dodatkami jest doskonałym rozwiązaniem pozwalającym stworzyć nowoczesne i estetyczne wnętrze. Kolor turkusowy wyjątkowo modny w tym sezonie znakomicie dopełni mleczno-białą aranżację.

Biało-czarna kuchnia. Nowoczesne wyposażenie kuchni

Biało-czarna kuchnia jest rozwiązaniem ponadczasowym, a także bardzo modnym. Nowoczesne wyposażenie kuchni utrzymane w kontrastowej kolorystyce sprawdzi się zarówno w otwartych, jak i zamkniętych wnętrzach.

Kolory do kuchni – meble kuchenne w kolorze lata

Jakie wybrać kolory do kuchni, aby zachęcały nas do gotowania i spędzania w niej czasu? Meble kuchenne w barwach lata sprawią, że nasze samopoczucie zawsze będzie optymistyczne i pełne energii.

Aranżacja nowoczesnej kuchni. Pomysł na różową kuchnię

W kilku ostatnich sezonach, trendem aranżacyjnym jest biel, która dominuje we wszystkich typach pomieszczeń. Dla miłośników nowych rozwiązań, którzy cenią niepowtarzalne aranżacje kuchni, proponujemy pomysł na różową kuchnię, która zachwyci nowatorskim podejściem oraz niebanalną estetyką. Nowoczesna kuchnia w takim wydaniu będzie dawała nieopisaną radość z gotowania.

Aneks kuchenny i salon, pomysł na aranżację wnętrza

Łączenie aneksu kuchennego i salonu to obecnie częsta metoda oszczędzająca miejsce w mieszkaniu. Aranżacja wnętrza pełniącego rolę dwóch, odległych od siebie funkcjonalnie pomieszczeń to zadanie, które wymaga pomysłu i zaplanowania. W przeciwnym razie kompleks może okazać się nieprzydatny i niefunkcjonalny.

Inteligentna płyta indukcyjna – element wyposażenia kuchni

Nowym produktem marki Siemens jest płyta indukcyjna, która ma trzy strefy inteligentnego gotowania. Po wybraniu odpowiedniej temperatury za pomocą sterowania Dual lightSlider sensory umieszczone pod powierzchnią samoczynnie monitorują proces smażenia, dzięki czemu możemy cieszyć się idealnym efektem za każdym razem.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • ELECTROLUX
  • ARMSTRONG
  • BOCONCEPT
  • NORTH & SOUTH HOME
  • SOMFY
  • VILLEROY & BOCH
  • PERFEXIM LTD
  • MARBET
  • BAUFORMAT