stronywnetrza.urzadzamy.pl

Metalowe meble tarasowe na tarasie ze świetlikami

zoom Metalowe meble tarasowe na tarasie ze świetlikami
Fot.: Piotr Mastalerz

Dla tych którzy nie mogą zdecydować się na drewniane lub metalowe meble tarasowe, jest proste rozwiązanie. Zarówno krzesła ogrodowe, jak i stoły ogrodowe mogą być wykonane z obu tych materiałów.

Metalowe meble tarasowe są coraz chętniej kupowane. Są lżejsze od tradycyjnych, kutych, a ich plusem jest bez wątpienia duża trwałość. Krzesła i stoliki ogrodowe z drewna prezentują się zwykle fantastycznie w otoczeniu zieleni. Ponadto nie nagrzewają się tak szybko jak metalowe, są też przyjemne w dotyku. W widocznej na zdjęciu aranżacji połączono zalety obu tych typów mebli tarasowych. Metalowe stelaże krzeseł ogrodowych łączą się z drewnianymi podłokietnikami. Podobnie w przypadku stołu ogrodowego – na metalowych nogach wsparto piękny, blat z ciemnego drewna. Uzyskano w ten sposób funkcjonalne rozwiązanie, łączące wytrzymałość metalu oraz ciepło i naturalność, drewna. Wygodne krzesła ogrodowe oraz stoły ogrodowe, o dużych blatach, jak ten widoczne na zdjęciu, pomieszczą liczna rodzinę oraz gości zamieniając w drugi salon czy jadalnię.

Duży masywny stół, postawiony zamiast niewielkiego stolika ogrodowego zapewnia domownikom dużo miejsca podczas spotkań. Krzesła ogrodowe, dzięki grubym poduszkom, przykrywającym siedziska, zyskały nie tylko na atrakcyjności, lecz także na komforcie. Pomysłowo rozwiązano kwestię oświetlenia tarasu. Nawet w pochmurny dzień dociera tam bowiem więcej światła dzięki wbudowanym w dach świetlikom. Tak zaaranżowane przeszklone, dopuszczające naturalne światło oświetlenie tarasu sprawia, że nawet podczas deszczu można spędzać tam czas. Dla optymalnego wykorzystania tego rozwiązania tuż pod świetlikami ustawiono meble tarasowe, wokół których koncentruje się życie w ciepłych miesiącach roku.

inne inspiracje
Jak urządzić taras w bloku. Meble tarasowe, donice ogrodowe, grill

Meble ogrodowe przeznaczone są nie tylko do przydomowych ogródków. Mieszkańcy bloków również mogą wykorzystać stoliki i krzesła ogrodowe. Meble tarasowe sprawdzą się szczególnie w mieszkaniach na parterze.

Jasne drewniane meble ogrodowe upiększą zielony ogród z tarasem

Drewniane meble ogrodowe to ważne elementy tarasu. W tej roli często sprawdzają się meble ogrodowe w jasnym kolorze. Dzięki zielonemu otoczeniu krzesła ogrodowe i stoliki będą najchętniej wykorzystywanymi przez domowników meblami.

Wiklinowe meble ogrodowe świetnie uzupełnią drewniany taras

Meble wiklinowe do doskonałe uzupełnienie tarasu, natomiast drewniane meble ogrodowe mogą świetnie się z nimi komponować. Krzesła ogrodowe i pozostałe siedziska muszą być funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Parasol ogrodowy i meble tarasowe letnim przedłużeniem salonu

Meble ogrodowe to najważniejszy detal na tarasie. Bo przecież stoliki i krzesła ogrodowe nadają mu praktyczną funkcję. Jeśli dołączymy do tego parasole ogrodowe, z pewnością uda nam się stworzyć kącik wypoczynkowy, w którym zaznamy spokoju i relaksu.

Nowoczesny taras w leśnym otoczeniu. Metalowe meble ogrodowe

Metalowe meble ogrodowe to doskonały pomysł na nowoczesny taras. Zarówno stoły ogrodowe, jak i krzesła ogrodowe z metalu są stabilne i mogą służyć wiele lat.

Meble tarasowe. Drewniane meble ogrodowe na tarasie

Aranżacja tarasu musi być ładna i funkcjonalna. Latem pełni on funkcję dodatkowego pomieszczenia. Dlatego meble tarasowe, a w szczególności krzesła ogrodowe powinny być wygodne, tak samo jak te do salonu.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • PEKA
  • HALUPCZOK
  • CAD PROJEKT K&A
  • AMIX
  • DREWNOSTYL
  • BONDEX
  • RIGIPS
  • KARLIK
  • LUMENPRO