stronywnetrza.urzadzamy.pl

Meble tarasowe. Drewniane meble ogrodowe na tarasie

zoom Meble tarasowe. Drewniane meble ogrodowe na tarasie
Fot.: Marcin Czechowicz

Aranżacja tarasu musi być ładna i funkcjonalna. Latem pełni on funkcję dodatkowego pomieszczenia. Dlatego meble tarasowe, a w szczególności krzesła ogrodowe powinny być wygodne, tak samo jak te do salonu.

Aranżacja tarasu powinna być spójna z wnętrzem domu oraz ogrodem. Podest tarasu i meble ogrodowe w ciepłym odcieniu drewna to tradycyjne i lubiane rozwiązanie. Ich zastosowanie nadaje aranżacji tarasu przytulności i niejako „udomawia” przestrzeń Drewniane meble ogrodowe zawsze dobrze prezentują się w otoczeniu natury. By długo cieszyły oko, należy jednak pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu przed czynnikami zewnętrznymi, jak deszcz czy promienie słoneczne. Oprócz dobrego wyglądu odpowiednie preparaty zapewnią ponadto dłuższą żywotność meblom tarasowym, dzięki czemu dłużej nam one posłużą. Pomysłowy stelaż, po którym pnie się bluszcz, tworzy sezonowy dach dający cień w upalne dni. Jest  to niezwykle cenne, szczególnie w sytuacji, gdy w pobliżu domu nie rosną wysokie drzewa. Meble ogrodowe stwarzają możliwość przyjmowania większej liczby  gości w plenerze, a to za sprawą  rozkładanego stołu, do którego można dostawić dodatkowe krzesła ogrodowe. Te ostatnie można zakupić osobno albo w komplecie ze stołem, aby osiągnąć  efektu spójności aranżacji. Dobrze dobrane meble tarasowe, a w szczególności odpowiednio wyprofilowane krzesła ogrodowe z wygodnymi podparciami pozwolą komfortowo spędzać czas z bliskimi podczas grillowych popołudni.

inne inspiracje
Jak urządzić balkon? Aranżacja tarasu dla romantyków

Jak urządzić balkon lub ogród dla romantycznych dusz? Przede wszystkim aranżacja tarasu powinna skupiać się wokół pięknej roślinności, by następnie móc ją jedynie podkreślić odpowiednimi meblami ogrodowymi.

Jak dbać o meble ogrodowe i inne elementy drewniane?

Elewacje i meble drewniane stanowią jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w naszych domach i budynkach gospodarczych. Od dawna doceniamy funkcjonalność drewna, jego naturalny wygląd i wygodę użytkowania. Decydując się jednak na wykorzystanie tego materiału, musimy wiedzieć, że jest wrażliwe i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Tylko właściwie czyszczone i impregnowane powierzchnie dadzą nam gwarancję wieloletniej trwałości.

Zabezpieczenie mebli ogrodowych. 4 kroki do ochrony drewna

Skuteczne zabezpieczenie drewnianych mebli ogrodowych, które zostawiamy na zewnątrz przez cały rok możemy zrealizować na dwa sposoby. Pierwszy to składowanie elementów drewnianych pod dachem, a drugie – renowacja za pomocą produktów do ochrony i dekoracji drewna, takich jak impregnaty, lakierobejce i lazury. Co należy zrobić, jeżeli nie możemy schować wyposażenia ogrodu do garażu lub piwnicy?

Ogród zrobiony na szaro

Do najpopularniejszych kolorów w ostatnim sezonie bez wątpienia należą odcienie bieli i szarości. Ze względu na swój uniwersalizm, odcienie te pozwalają na stworzenie wnętrz w stylu skandynawskim, industrialnym i minimalistycznym. Reprezentują elegancję i nowoczesność w najlepszym wydaniu. Dlatego też biały i szary pojawiają się jako elementy wykończenia elewacji domów, mebli ogrodowych, altan czy płotów.

Jakie wybrać meble do ogrodu, a jakie na taras?

Na rynku dostępny jest szereg mebli zwanych ogrodowymi, wykonanych z przeróżnych materiałów. Tu właśnie pojawia się pytanie - jakie wybrać meble do ogrodu, a jakie meble na taras, bo jak się okazuje ma to niemałe znaczenie.

Jak urządzić taras? Nowoczesne i funkcjonalne aranżacje

Latem dużo czasu spędzamy na tarasie, odprężając się z rodziną i przyjaciółmi. Myśląc jak urządzić taras, często zapominamy, że nowoczesne aranżacje powinny być także funkcjonalne.

Piękne meble na taras to doskonały i prosty pomysł na balkon

Nawet mieszkania bez ogrodu mogą cieszyć urokami lata. Prosty pomysł na balkon i piękne meble na taras potrafią stworzyć piękną aranżację.

Wymarzony ogród. Pomysł na taras

Wymarzony ogród to taki, który staje się przedłużeniem domu i letnim pokojem. Ważny jest pomysł na taras, który pozwoli nam zawrzeć w projekcie najlepsze dla nas rozwiązania.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • FRANKE WATER SYSTEMS
  • GLASIMO
  • ELEKTRA
  • DUNIN
  • VOSSEN
  • KUCHINOX
  • BLOMUS POLSKA
  • PIEDRA LAND
  • DÖLLKEN