stronywnetrza.urzadzamy.pl

Meble ogrodowe. Zamieszkaj w ogrodzie – spełnij swoje marzenia

Fot.: WILLOW HOUSE

Najwyższy czas na planowanie urządzenia ogrodu. Jeśli pragniesz wyposażyć taras w meble ogrodowe, to nie ma na co czekać. Od pierwszych słonecznych dni wiosny będzie można korzystać z uroków ogrodu. Jego układ, nasadzenia, trawniki, ścieżki – to wszystko zostawmy architektom zieleni. My zajmijmy się meblami ogrodowymi.

Najczęściej nie przywiązujemy do nich szczególnej wagi. Ograniczamy się do wykorzystania istniejących starych mebli lub, gdy wybuchnie wiosna, w supermarkecie kupujemy przypadkowe meble ogrodowe na jeden sezon. Jest to najgorsze i najdroższe rozwiązanie. Lepiej jest spełnić swoje marzenia i zamienić ogród w letni salon.

Każde otoczenie domu wymaga odmiennego podejścia. W małych ogródkach najlepiej wykorzystać meble wielofunkcyjne, pozwoli to zaoszczędzić trochę miejsca. Na dużych przestrzeniach nie mamy takich ograniczeń, jednak warto optymalnie aranżację zaplanować, aby nie zagracić ogrodu.

Najlepiej pomyśleć o nowoczesnych rozwiązaniach, które spowodują, że meble ogrodowe nie będą wymagać specjalnej troski i będziemy przy ich pomocy wypoczywać, a nie zajmować się konserwacją i zabezpieczaniem ich przed działaniem słońca i deszczu.

Nie warto się spieszyć, lepiej dobrze wszystko przemyśleć i rozważenie zakupić meble, które będziemy wykorzystywać w różnych miejscach w zależności od potrzeby. Są takie meble ogrodowe, które możemy wstawić do ogrodu zimowego a nawet do salonu. Nowoczesne rozwiązania w nowych domach zakładają, że taras jest przedłużeniem salonu i wtedy warto wybrać meble, które wpiszą się w scenerię domu i ogrodu.

Bardzo często miejsce z tyłu domu spełnia również funkcje rekreacyjne. Tym tropem można pójść jeszcze dalej – zintegrowany ogród, taras i dom –  w ten sposób z pomocą mebli ogrodowych Lambert David Niven SunLux, zbudujemy nasz wymarzony letni salon.

Źródło: Grzegorz Maląg Willow House

powiązane produkty
Meble ogrodowe David Niven SunLux Garden WILLOW HOUSE
Meble ogrodowe David Niven SunLux Garden WILLOW HOUSE

Meble ogrodowe David Niven SunLux Garden WILLOW HOUSE to ekskluzywne meble tarasowe, ręcznie wyplecione z doskonałej jakości włókna SunLux. W skład zestawu mebli wchodzą: fotel Lounge, sofa 2 osobowa, sofa 3 osobowa, stolik/podnóżek. Włókno SunLux jest bardzo dobrym materiałem do ...

inne inspiracje
Jak urządzić balkon? Aranżacja tarasu dla romantyków

Jak urządzić balkon lub ogród dla romantycznych dusz? Przede wszystkim aranżacja tarasu powinna skupiać się wokół pięknej roślinności, by następnie móc ją jedynie podkreślić odpowiednimi meblami ogrodowymi.

Jak dbać o meble ogrodowe i inne elementy drewniane?

Elewacje i meble drewniane stanowią jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w naszych domach i budynkach gospodarczych. Od dawna doceniamy funkcjonalność drewna, jego naturalny wygląd i wygodę użytkowania. Decydując się jednak na wykorzystanie tego materiału, musimy wiedzieć, że jest wrażliwe i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Tylko właściwie czyszczone i impregnowane powierzchnie dadzą nam gwarancję wieloletniej trwałości.

Ogród zrobiony na szaro

Do najpopularniejszych kolorów w ostatnim sezonie bez wątpienia należą odcienie bieli i szarości. Ze względu na swój uniwersalizm, odcienie te pozwalają na stworzenie wnętrz w stylu skandynawskim, industrialnym i minimalistycznym. Reprezentują elegancję i nowoczesność w najlepszym wydaniu. Dlatego też biały i szary pojawiają się jako elementy wykończenia elewacji domów, mebli ogrodowych, altan czy płotów.

Jakie wybrać meble do ogrodu, a jakie na taras?

Na rynku dostępny jest szereg mebli zwanych ogrodowymi, wykonanych z przeróżnych materiałów. Tu właśnie pojawia się pytanie - jakie wybrać meble do ogrodu, a jakie meble na taras, bo jak się okazuje ma to niemałe znaczenie.

Wymarzony ogród. Pomysł na taras

Wymarzony ogród to taki, który staje się przedłużeniem domu i letnim pokojem. Ważny jest pomysł na taras, który pozwoli nam zawrzeć w projekcie najlepsze dla nas rozwiązania.

Taras, meble ogrodowe, grill. Przygotowanie do sezonu grillowego

Czas wybrać meble ogrodowe, grill i pozostałe akcesoria na taras. Wielkimi krokami zbliża się majówka. Termin ten w polskich domach kojarzy się nam z odpoczynkiem, grillowaniem oraz spędzeniem wolnego czasu w gronie rodzinnym. Dlatego tez powinniśmy przygotować miejsce, które idealnie się do tego nadaje.

Jak urządzić taras w bloku. Meble tarasowe, donice ogrodowe, grill

Meble ogrodowe przeznaczone są nie tylko do przydomowych ogródków. Mieszkańcy bloków również mogą wykorzystać stoliki i krzesła ogrodowe. Meble tarasowe sprawdzą się szczególnie w mieszkaniach na parterze.

Jasne drewniane meble ogrodowe upiększą zielony ogród z tarasem

Drewniane meble ogrodowe to ważne elementy tarasu. W tej roli często sprawdzają się meble ogrodowe w jasnym kolorze. Dzięki zielonemu otoczeniu krzesła ogrodowe i stoliki będą najchętniej wykorzystywanymi przez domowników meblami.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • CDA
  • KK-POL
  • ORGANIKA
  • JADIK
  • GLASIMO
  • TOSHIBA
  • NOCLAF
  • ARMSTRONG
  • KROSNO