stronywnetrza.urzadzamy.pl

Meble kuchenne. Aranżacja kuchni nowoczesnej

zoom Meble kuchenne. Aranżacja kuchni nowoczesnej
Fot.: Jacek Krzyżanowski

Aranżacja kuchni, w której łatwo utrzymać porządek jest… do zrealizowania. A jeśli przy tym wystrój wnętrz odpowiada gustom właścicieli, a meble kuchenne są funkcjonalne, to jest to miejsce doskonałe.

Odpowiedni wystrój wnętrz, kolorystyka, materiały i meble kuchenne pomagają stworzyć wnętrze, w którym dobrze będzie się czuła niemal każda pani i każdy pan domu. Widoczne na zdjęciu bezuchwytowe szafki kuchenne utrzymane w jasnej kolorystyce pozwoliły optycznie powiększyć pomieszczenie. Otwierane dotykowo, są bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Nowoczesne kuchnie, takie jak ta, uwzględniają mnóstwo białych akcentów, które sprawiają, że wnętrze jest przestrzenne i rozświetlone. Tutaj są to ściany, siedziska, lampa, a także górna zabudowa.

Meble kuchenne w postaci dolnych szafek korespondują kolorystycznie ze stołem, którego wielofunkcyjności nie sposób tu pominąć. Dzięki niemu aranżacja kuchni mogła uwzględnić część jadalną do celebracji wspólnych posiłków. Ponadto może on służyć jako „biurko” do pracy z komputerem czy dokumentacją.

Wystrój wnętrz to również podłoga – w tej kuchni dębowa, pokryta lakierem – jest niezwykle praktyczna, gdyż bez trudu można ją utrzymać w czystości. Właściwe zabezpieczenie sprawia, że jest odporna na wilgoć i wszelkiego rodzaju odkształcenia.

Meble kuchenne sprawiają, że we wnętrzu panuje ład absolutny – niemal wszystkie przedmioty zostały schowane w przeznaczone sobie miejsca w szafkach i szufladach. Aranżacja kuchni z użyciem jasnych barw i odpowiedniego oświetlenia dodaje wnętrzu przestronności i sprawia, że pomieszczenie idealnie łączy się z sąsiadującym salonem. A odpowiednio dobrane meble kuchenne nie tylko organizują przestrzeń, ale również ją powiększają.

inne inspiracje
Oświetlenie kuchni – nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania

Wybierając oświetlenie do kuchni, musimy wziąć pod uwagę odpowiednie umiejscowienie punktów świetlnych. Lampy do kuchni stanowią ważny element aranżacji wnętrza, dlatego warto wybierać modele, które łączą funkcjonalność z eleganckim designem.

Jak oddzielić kuchnię od salonu – 5 sposobów

Modne przepierzenie, wyspa kuchenna, a może gra kolorów? Wszyscy, którzy szukają sposobu na to, jak oddzielić kuchnię od salonu powinni wiedzieć, że nie trzeba od razu robić remontu, by wyznaczyć funkcjonalne strefy w mieszkaniu. Z powodzeniem sprawdzają się znacznie mniej inwazyjne rozwiązania.

Kuchnia bez uchwytów – biała kuchnia z jadalnią

Wysoka zabudowa kuchenna to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jeśli wybierzemy opcję z lakierowanymi frontami, pozbawioną uchwytów, otrzymamy przepis na nowoczesną aranżację. Biała kuchnia z jadalnią zachwyca niewymuszoną elegancją.

Szara kuchnia w stylu skandynawskim

Szare meble kuchenne w połączeniu ze szczyptą nowoczesnego designu, cegłą na ścianie i industrialnymi lampami tworzą spójną estetycznie wizję kuchni w stylu skandynawskim. Chłodna biel przełamana pastelowym odcieniem szarego i naturalne materiały wykończeniowe to elementy estetyki, która od dłuższego czasu stanowi niesłabnący trend aranżacyjny.

Elegancka aranżacja jadalni. Meble w stylu glamour

Jeśli nosimy się z zamiarem urządzenia eleganckiej jadalni, należy wybrać takie elementy wyposażenia, które podkreślą reprezentacyjny charakter wnętrza. Meble w stylu glamour oraz zachwycające swoją kunsztowną formą dodatki: kryształowa lampa, wysokie świeczniki, bogato zdobione lustro pozwolą stworzyć wytworną aranżację jadalni.

Pomysł na aranżację salonu z kuchnią dla rodziny z dzieckiem

Aranżacja salonu dla rodziny z dzieckiem musi obfitować w praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest zaprojektowanie w otwartej wnęce kuchni z jadalnią i kącika zabaw w pokoju dziennym. Taki rozkład umożliwia rodzicom kontakt z dzieckiem podczas wykonywania codziennych obowiązków. Salon z kuchnią utrzymany został w duchu skandynawskiej estetyki, przełamanej wyrazistymi akcentami kolorystycznymi.

Kuchnia w stylu toskańskim. Biel, drewno i marmur w aranżacji kuchni

Kuchnia w stylu toskańskim sprzyja relaksowi oraz wyróżnia się bezpretensjonalnym urokiem. Przeniesienie motywów wnętrzarskich z włoskiej krainy słońca może okazać się idealnym rozwiązaniem w przypadku aranżacji kuchni, w której chcemy zatrzymać słońce przez cały rok.

Rustykalna kuchnia z wyspą

Charakter rustykalnej kuchni tworzą elementy, które oddają klimat sprzed lat: ceramiczne figurki, gliniane dzbanki, haftowane obrusy i obowiązkowo – drewniane meble i podłoga wykonana z mozaiki kamiennej. Stylizacyjny umiar i nowoczesne rozwiązania, takie jak np. wyspa kuchenna pomogą stworzyć spójną estetycznie, współczesną wizję rustykalnej kuchni.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • RUCKZUCK
  • AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA
  • DOMOTEKA
  • Grupa Armatura
  • SANPLAST
  • PEKA
  • HEATROLL
  • ELKAMINO DOM
  • BOCONCEPT