stronywnetrza.urzadzamy.pl

Meble do sypialni w dawnym stylu. Aranżacja wnętrz retro

zoom Meble do sypialni w dawnym stylu. Aranżacja wnętrz retro
Fot.: Piotr Mastalerz

Aranżacja sypialni w drewnianym domu to nie lada wyzwanie, z pewnością sprawdzi się tam wystrój wnętrz nieco staroświecki. Meble do sypialni natomiast stanowią wspomnienie chwil, kiedy to z wypiekami na twarzy słuchało się baśni Braci Grimm, czytanych przez siedzącą na fotelu bujanym babcię.

Tego typu wystrój wnętrz przypadnie do gustu tradycjonalistom, tęskniącym za czasem dzieciństwa. Nie tylko meble do sypialni tworzą charakter tego pokoju, drewniany sufit bowiem to podstawa sypialni w domu z bali. Wydawałoby się, że będzie dodawał jej surowości, a dzieje się wręcz przeciwnie – ociepla wnętrze i podkreśla jego charakter. Meble do sypialni przywodzą na myśl odległe czasy, w których aranżacja wnętrz kierowała się zupełnie innymi zasadami niż dzisiaj. Sypialnia jest jednolita pod względem kolorystycznym, ale poszczególne elementy pomogły stworzyć zaskakujący efekt. Każdy z nich jest bowiem oryginalny sam w sobie, jednak razem tworzą spójną, zharmonizowaną całość. Taki wystrój wnętrz opiera się na równouprawnieniu – jak jeden mąż „stoją” obok siebie: wzorzysta okleina ścienna, stolik i nocna lampka, narzuta, dywanik (być może trofeum z polowania), zasłony, żyrandol. Na małą palmę pierwszeństwa zasługuje jednak bujany fotel, który chyba najbardziej kojarzy się ze szczęśliwym dzieciństwem. Aranżacja sypialni ma ponadto współczesny akcent – jest nim grzejnik kanałowy umieszczony w ciepłej, drewnianej posadzce.

inne inspiracje
Klasyczne meble kuchenne w aranżacji kuchni. Brązowa kuchnia retro

Żyrandole retro, klasyczne meble, blaty kuchenne oraz drzwi wewnętrzne to pewna recepta na udaną aranżację kuchni w stylu retro. Brązowa kuchnia retro koniecznie musi być urządzona w drewnie i innych naturalnych kolorach i materiałach.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • PORCELANOSA
  • tesa tape
  • DEFRA
  • DUSCHY
  • TUBĄDZIN
  • LAMPY.PL
  • SOMFY
  • LOFT DESIGN SYSTEM
  • FERRO
tuznajdziesz.pl
Znajdź produkt