Kuchnia w stylu toskańskim. Biel, drewno i marmur w aranżacji kuchni


Kuchnia w stylu toskańskim sprzyja relaksowi oraz wyróżnia się bezpretensjonalnym urokiem. Przeniesienie motywów wnętrzarskich z włoskiej krainy słońca może okazać się idealnym rozwiązaniem w przypadku aranżacji kuchni, w której chcemy zatrzymać słońce przez cały rok.
Toskański wystrój wnętrz przywodzi na myśl malownicze krajobrazy środkowego regionu Włoch. Umiejętne odniesienia do natury oraz tworzenie klimatu pozwalającego poczuć ciepło domowego ogniska to podstawowe zasady kreowania aranżacji w stylu toskańskim. Wprowadzenie elementów utrzymanych w tej estetyce do nowoczesnych przestrzeni kuchennych pozwala stworzyć wnętrza pełne dobrego smaku i finezji.
Naturalne materiały w aranżacji kuchni
W kuchni w stylu toskańskim dominują naturalne materiały wykończeniowe, dzięki którym można poczuć bliskość z piękną włoską przyrodą. Masywne, proste meble, kamienne ściany oraz wszechobecne drewno, np. w postaci krokwi podsufitowych, wprowadzają do stylizacji sielski klimat. Równie często w takich pomieszczeniach pojawiają się bielone ściany oraz odkryta cegła wnoszące do pomieszczenia nieco surowego charakteru. Paleta barw pojawiająca się w toskańskich aranżacjach jest bliska kolorom ziemi – przeważają w niej beże, żółcienie, oliwka, a także brązy – dlatego wnętrze pozostaje pełne harmonii. Interesującym rozwiązaniem może okazać się przeniesienie południowych motywów do nowoczesnych wnętrz. Tym sposobem można ocieplić aranżację kuchni, a także dodać jej toskańskiego temperamentu. Chcąc osiągnąć ten efekt, warto uzupełnić wnętrze powierzchniami Technistone, inspirowanymi pięknem naturalnego kamienia o włoskim pochodzeniu – marmuru. Materiały Technistone dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, w tym w różnorodnych odcieniach beżu i brązu, dzięki czemu idealnie potrafią się wkomponować we wnętrza w stylu toskańskim.
Dodatki pełne słońca
Dodatki pełnią istotną rolę w każdej aranżacji wnętrza. Wiklinowe koszyczki, porcelanowe wazoniki i figurki, obrazki w drewnianych ramkach, wełniane pledy to tylko niektóre z najczęściej pojawiających się dekoracji w kuchniach w stylu toskańskim. Urządzając je w nawiązaniu do środkowego regionu Włoch, należy pamiętać też o odpowiednim oświetleniu. Duże okna, wykończone drewnianymi okiennicami z całą pewnością dostarczą pomieszczeniu mnóstwa naturalnego światła. Będą prezentowały się zjawiskowo, przywodząc na myśl toskańskie domy. Aby promienie mogły swobodnie wpadać do wnętrza, warto zrezygnować z grubych zasłon na rzecz delikatnych, zwiewnych firanek, pozbawionych falban i wzorów. Aranżując kuchnię w stylu toskańskim, nie można zapomnieć również o dodatkach z motywami florystycznymi, a także o drzewku cytrusowym przywodzącym na myśl południowe klimaty.
Toskańskim aranżacjom przyświeca koncepcja urządzania wnętrz w zgodzie z naturą. W te ideę wpisują się powierzchnie konglomeratowe Technistone, dostępne również w kolorach ziemi. Oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych, mają cały szereg zalet praktycznych, uzyskanych dzięki specjalnej, włoskiej technologii produkcyjnej Breton. Odznaczają się podwyższoną odpornością na uszkodzenia oraz wysokim współczynnikiem higieniczności.
Źródło: Technistone
Wybierając oświetlenie do kuchni, musimy wziąć pod uwagę odpowiednie umiejscowienie punktów świetlnych. Lampy do kuchni stanowią ważny element aranżacji wnętrza, dlatego warto wybierać modele, które łączą funkcjonalność z eleganckim designem.
Biel ocieplona drewnem to najmodniejsze połączenie w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Drewno w salonie odnajdzie się w towarzystwie zarówno nowoczesnego designu, jak i dodatków charakterystycznych dla stylu rustykalnego. Idealnie sprawdzi się też podczas urządzania pokoju dziennego z kominkiem.
Wysoka zabudowa kuchenna to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jeśli wybierzemy opcję z lakierowanymi frontami, pozbawioną uchwytów, otrzymamy przepis na nowoczesną aranżację. Biała kuchnia z jadalnią zachwyca niewymuszoną elegancją.
Szare meble kuchenne w połączeniu ze szczyptą nowoczesnego designu, cegłą na ścianie i industrialnymi lampami tworzą spójną estetycznie wizję kuchni w stylu skandynawskim. Chłodna biel przełamana pastelowym odcieniem szarego i naturalne materiały wykończeniowe to elementy estetyki, która od dłuższego czasu stanowi niesłabnący trend aranżacyjny.
Aranżacja salonu dla rodziny z dzieckiem musi obfitować w praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest zaprojektowanie w otwartej wnęce kuchni z jadalnią i kącika zabaw w pokoju dziennym. Taki rozkład umożliwia rodzicom kontakt z dzieckiem podczas wykonywania codziennych obowiązków. Salon z kuchnią utrzymany został w duchu skandynawskiej estetyki, przełamanej wyrazistymi akcentami kolorystycznymi.
Złote ściany i dodatki to najmodniejszy zimowy trend, nie tylko na czas świąteczny. Kolor słońca ociepli i uszlachetni każdą przestrzeń. Sprawdź pomysły na złoto we wnętrzu.
Białe meble kuchenne nie zawsze muszą wyglądać tak samo. To od dekorów, z jakimi je zestawimy zależy efekt końcowy. Biała kuchnia może być zarazem elegancka, ciepła i rodzinna. Oto sprawdzone pomysły na aranżację kuchni w tym kolorze.
Nowoczesna aranżacja kuchni wcale nie musi być utrzymana w neutralnych odcieniach. Stonowany charakter białych mebli kuchennych przełamuje wyrazisty akcent kolorystyczny. Fioletowa kuchnia z wyspą, mimo kontrastowego połączenia, prezentuje się świeżo i elegancko.
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne
Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...
Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos
Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...