stronywnetrza.urzadzamy.pl

Kuchnia w stylu skandynawskim. Akcesoria kuchenne i dekoracje

zoom Kuchnia w stylu skandynawskim. Akcesoria kuchenne i dekoracje
Fot.: North & South Home

Kuchnia w stylu skandynawskim to propozycja dla tych, którzy poszukują ciepła i przytulności. Wygląda jak przeniesiona sprzed lat z dalekiej Północy. Do aranżacji kuchni wykorzystano surowe, niewykończone drewno, futra i skóry, tradycyjną ceramikę.

We takich pomieszczeniach przede wszystkim króluje natura – drewno to najważniejszy materiał stosowany w skandynawskich aranżacjach zarówno w wykończeniu mebli, jak i dodatkach: drewniane deski do krojenia, tace, patery. Wybierając meble do takiego wnętrza, można postawić na klasyczne wzornictwo – proste meble z drewna, zazwyczaj w białym kolorze lub też eksponujące piękno natury bez jakichkolwiek dodatków. Tradycyjny wygląd mebli kuchennych można dopełnić bardziej nowoczesnymi krzesłami, artykułami oświetleniowymi o bardziej minimalistycznej linii.

W skandynawskich aranżacjach dominuje biel oraz szarości, ale można też postawić na jasne beże czy brązy. Białe meble i bielona podłoga – to podstawa, tak typowa dla tego stylu. Nie można jednak nie docenić roli akcesoriów kuchennych, które nie tylko spełniają funkcje praktyczne, ale również dekoracyjne. Aby urozmaicić aranżację kuchni w stylu skandynawskim, można dodać do niej kolorowe akcesoria – ceramikę, wagę w stylu retro, poduszki, dywaniki czy wazony. Prosta i funkcjonalna – taka jest kuchnia w każdym skandynawskim domu.

Źródło: North & South Home

powiązane produkty
Biały drewniany stół NORTH & SOUTH HOME
Biały drewniany stół NORTH & SOUTH HOME

Biały drewniany stół NORTH & SOUTH HOME to prosty stół pomalowany na biało. Wykończenie nóżek w kolorze naturalnym.

Biały stołek drewniany NORTH & SOUTH HOME
Biały stołek drewniany NORTH & SOUTH HOME

Biały stołek drewniany NORTH & SOUTH HOME to prosty stołek wykonany z drewna, pomalowany na biało. Wykończenie nóżek w kolorze naturalnym.

inne inspiracje
Minimalistyczne baterie w nowoczesnej kuchni

Minimalistyczna aranżacja nowoczesnej kuchni przeważnie oznacza maksymalną wygodę. Projektanci wnętrz kładą nacisk na optymalne wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej do przechowywania, dbając o jak najlepsze zagospodarowanie wnętrza brył kuchennych mebli.

Aranżacja kuchni – dekoracje i dodatki

Przemyślana i oryginalna aranżacja kuchni to wyzwanie dla niejednego użytkownika. Choć w pomieszczeniu tym smaczne powinny być przede wszystkim dania, ciekawie zaaranżowany wystrój kuchni sprawi, że czas spędzony podczas przyrządzania i spożywania posiłków będzie dużo przyjemniejszy. Wystarczy pomysł oraz kilka starannie dobranych dekoracji i dodatków, aby wnętrze kuchni stało się nie tylko funkcjonalne, ale i apetyczne.

Modna kuchnia, czyli białe meble kuchenne z fuksją

Białe meble kuchenne są jednymi z najczęściej wybieranych. Czasem jednak stają się zbyt popularne. Jeśli ważna jest dla nas modna kuchnia w bieli, warto pomyśleć o dołączeniu akcentów w innych, mocnych i nasyconych kolorach.

Nowoczesna aranżacja kuchni - białe meble kuchenne w roli głównej

Nowoczesna aranżacja kuchni to zwykle minimalistyczne formy i intrygujące zestawienia. Białe meble kuchenne w towarzystwie mocnego akcentu kolorystycznego są ciekawym pomysłem na modny wygląd wnętrza.

Nowoczesna kuchnia z wyspą - białe meble kuchenne

Nowoczesna kuchnia z wyspą to jeden z najpopularniejszych trendów, który podbija serca coraz większej ilości osób, tak jak zresztą białe meble kuchenne, które stały się synonimem minimalistycznego wnętrza.

Carga i systemy szuflad w nowoczesnej kuchni

Nowoczesne systemy do mebli pozwalają na optymalną organizację przestrzeni kuchni. Nowoczesna kuchnia wyposażona w carga i systemy szuflad pozwoli bardzo dobrze rozmieścić wszystkie naczynia i produkty spożywcze.

Nowoczesna aranżacja kuchni. Systemy do mebli kuchennych

Systemy do mebli kuchennych pełnią bardzo ważną rolę. To, że kosze cargo i inne szuflady oraz półki wysuwane nie wpływają bezpośrednio na aranżację kuchni, to jednak ich zastosowanie można z pewnością uznać za ważny krok w kierunku nowoczesnej aranżacji wnętrza.

Kuchnia wolnostojąca jako mocny element aranżacji kuchni

Kuchnia wolnostojąca to coraz bardziej popularny sprzęt AGD. Wprawdzie przywykliśmy do nieco innej formy – „kuchenki”, która w wielu domach doskonale sobie radzi, jednak stylowe kuchnie wolnostojące zyskują coraz większą rzeszę sympatyków.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • UNICELL
  • EXCLUSIVE LIGHTS
  • SANPLAST
  • CDA
  • MARDOM
  • ELITA
  • MARBET
  • BPM Lighting
  • STONE MASTER