Kuchnia otwarta na salon wykończona drewnem – minimalizm i natura w aranżacji kuchni


Trend powrotu do natury przejawia się zastosowaniem drewna w kuchni oraz minimalistyczną estetyką. Aranżacja kuchni otwartej na salon wpisuje się w styl skandynawski i nastawiona jest na połączenie ekologii z funkcjonalnością.
Minimalistyczna kuchnia zakłada, że na planie pierwszym znajdą się tylko najpotrzebniejsze akcesoria, dlatego istotne jest precyzyjne rozplanowanie systemu przechowywania w pomieszczeniu. W prezentowanej aranżacji kuchni otwartej na salon zdecydowano się na wysokie szafki z niewidocznymi uchwytami. W przypadku takiego rozwiązania niezbędne jest odpowiednie wyposażenie półek (nowoczesne sposoby otwierania czy suwnice do szuflad), które pozwoli podnieść funkcjonalność tak zaprojektowanych elementów. Minimalizm we wnętrzu cechuje również jasna paleta barw, która w połączeniu z rozmieszczeniem sprzętów zgodnie z zasadami ergonomii sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Znajduje to swoje zastosowanie w przypadku małych kuchni oraz kawalerek, gdzie każdy, zaoszczędzony na rozsądnym układzie sprzętów, metr kwadratowy ma duże znaczenie.
Styl minimalistyczny to również proste linie mebli oraz naturalne materiały użyte do wykończenia poszczególnych powierzchni. Drewno w kuchni połączone z bielą ścian wpisuje się w skandynawską estetykę. Spójność kompozycyjna pomiędzy podłogą a szafkami oraz blatem zostaje zachowana dzięki zastosowania drewna w ciepłym odcieniu. To rozwiązanie sprawia również, że kuchnia otwarta na salon zyskuje na przytulności. Drewniane meble kuchenne są nie tylko funkcjonalne, ale też przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają szkodliwych związków chemicznych. Drewno w kuchni połączone z minimalistycznymi rozwiązaniami przestrzennymi stanowi więc przepis na idealne wnętrze dla zwolenników idei powrotu do natury.
Ze względu na wilgoć panującą w kuchni warto zdecydować się na egzotyczne gatunki drewna wykazujące się pod tym względem wysoką odpornością, takie jak: palisander, iroko czy teak. Drewniany blat kuchenny jest jednak mało funkcjonalnym rozwiązaniem ze względu na łatwość zarysowania. Aby tego uniknąć, miejsce przygotowywania posiłków pokryto czarnym granitem polerowanym, który idealnie sprawdzi się w przestrzeni minimalistycznej kuchni.
Nie przegap:
Aranżacja kuchni – zobacz inne inspiracje >>
Świadome posiadanie przedmiotów to trend, który w ostatnim czasie zyskuje na znaczeniu. Coraz częściej decydujemy się także na ograniczenie wystroju wnętrza. Pełne ładu, harmonii i prostoty napawają spokojem i pogodą ducha. Adriana Furniture podpowiada, jak zagospodarować swoją przestrzeń by stać się wnętrzarskim minimalistą.
Minimalistyczne wnętrza cechują szlachetna prostota i elegancja. Estetyka ta dominuje we współczesnych apartamentach z widokiem na światła wielkich miast – Tokio, Londyn, Nowy Jork. Niewielu na nie stać, lecz nic straconego – wystarczy zastosować kilka aranżacyjnych zasad, by stworzyć nowoczesne mieszkanie ze szczyptą wielkomiejskiego stylu.
Modne przepierzenie, wyspa kuchenna, a może gra kolorów? Wszyscy, którzy szukają sposobu na to, jak oddzielić kuchnię od salonu powinni wiedzieć, że nie trzeba od razu robić remontu, by wyznaczyć funkcjonalne strefy w mieszkaniu. Z powodzeniem sprawdzają się znacznie mniej inwazyjne rozwiązania.
Wysoka zabudowa kuchenna to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jeśli wybierzemy opcję z lakierowanymi frontami, pozbawioną uchwytów, otrzymamy przepis na nowoczesną aranżację. Biała kuchnia z jadalnią zachwyca niewymuszoną elegancją.
Surowe i minimalistyczne wnętrza ustępują miejsca wysoce zindywidualizowanym przestrzeniom, które cechują przytulność i połączenie różnych estetyk. Aranżacja salonu z kominkiem jest oryginalna dzięki eklektycznym meblom. Całości dopełnia położona na ścianie cegła.
Jeśli nosimy się z zamiarem urządzenia eleganckiej jadalni, należy wybrać takie elementy wyposażenia, które podkreślą reprezentacyjny charakter wnętrza. Meble w stylu glamour oraz zachwycające swoją kunsztowną formą dodatki: kryształowa lampa, wysokie świeczniki, bogato zdobione lustro pozwolą stworzyć wytworną aranżację jadalni.
Charakter rustykalnej kuchni tworzą elementy, które oddają klimat sprzed lat: ceramiczne figurki, gliniane dzbanki, haftowane obrusy i obowiązkowo – drewniane meble i podłoga wykonana z mozaiki kamiennej. Stylizacyjny umiar i nowoczesne rozwiązania, takie jak np. wyspa kuchenna pomogą stworzyć spójną estetycznie, współczesną wizję rustykalnej kuchni.
Cegła w sypialni ociepla wnętrze i dodaje mu przytulności. Dobrze współgra też z elementami wystroju w intensywnych kolorach. Aranżacja sypialni bazuje na pomarańczowych odcieniach, które przełamane zostały szarościami i bielą.
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne
Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...
Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos
Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...