stronywnetrza.urzadzamy.pl

Kawalerka. Jak urządzić małe mieszkanie?

Fot.: Michał Skorupski

Jak urządzić małe mieszkanie, by pomieścić w nim wszystkie potrzebne strefy? Kawalerka nie musi być niefunkcjonalna, wszystko zależy od odpowiedniej aranżacji.

Małe mieszkanie nie jest trudne do urządzenia, jeśli posiadamy dobry pomysł i projekt wnętrza.
Gdy jedno pomieszczenie musi nam posłużyć za kuchnię, jadalnię oraz salon (niekiedy także z sypialnią), najważniejszą sprawą jest wydzielenie stref. Dzięki nim osiągniemy namiastkę oddzielnych pokoi i uporządkowania, a otwarta przestrzeń sprawia, że mieszkanie wygląda na większe.

Gdy kawalerka nie ma oddzielnej kuchni lub jest ona po prostu nieustawna lub za mała, warto zaaranżować ją wspólnie z salonem jako aneks kuchenny czy oddzielając małą wyspą. Otwarta przestrzeń sprawia, że małe mieszkanie wygląda na większe. Niezwykle ważne jest przy aranżacji jednego wspólnego wnętrza, by zachować ten sam styl i gamę kolorystyczną. Najlepiej, jeśli postawimy na jasne, zimne barwy, dodając ewentualnie jeden dodatkowy kolor. Nie powinien on być zbyt ciemny, bo dodatkowo pomniejszy wnętrze.


Zamontowanie prostych, drewnianych schowków wzdłuż ściany pozwala zaoszczędzić miejsce, a także staje się pewnego rodzaju ozdobą i dopełnieniem wnętrza. Gdy umieścimy w nich oprawy oświetleniowe downlight, zyskamy dodatkowe źródło światła  do czytania na kanapie.

inne inspiracje
Kawalerka w stylu skandynawskim

Wybór stylu skandynawskiego w aranżacji kawalerki może okazać się strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy zastanawiają się jak urządzić małe mieszkanie – biel powiększa optycznie przestrzeń, a skandynawski design spełniający przede wszystkim funkcję użytkową pozwoli z pomysłem zagospodarować niewielkie wnętrze.

Kuchnia z salonem - styl minimalistyczny

Wiele nowoczesnych wnętrz nie posiada wydzielonych pokoi i łączy w sobie kilka stref, jak kuchnia z salonem. Styl minimalistyczny pozwala na aranżację miejsca z klasą, pełnego harmonii i uporządkowania.

Aranżacja jadalni - ekostyl w wystroju wnętrz

Ekostyl wtargnął do naszego życia opanowując wszelkie jego dziedziny. Także w wystroju wnętrz wyznacza nowe trendy. Aranżacja jadalni w ekologicznym stylu sprawia, że spożywanie posiłków przygotowanych z naturalnych składników nabiera nowego smaku.

Jak urządzić małe mieszkanie? Aranżacja kawalerki

Aranżacja kawalerki to spore wyzwanie. Jak urządzić małe mieszkanie, by było stylowe, modne, ale także funkcjonalne?

Domowe biuro. Aranżacja wnętrz

Coraz więcej osób decyduje się na domowe biuro ze względu na wolny zawód czy urlop wychowawczy. Aranżacja wnętrz, które przeznaczamy na gabinet powinna spełniać kilka kryteriów.

Nowoczesny wystrój wnętrz. Modny salon

Nowoczesny wystrój wnętrz przewiduje nieszablonowe połączenia i stylowe miszmasze. Modny salon wyraża naszą osobowość, staje się miejscem odpoczynku czy spotkań z przyjaciółmi oraz rozwijania pasji.

Okładziny ścienne. Aranżacja pokoju nastolatka

Cegła do niedawna spotykana była właściwie tylko jako elewacja budynków. Dziś coraz częściej służy do ozdoby wnętrz. Nic dziwnego, bo kojarzy nam się z ciepłem domowego ogniska, rzetelnym rzemiosłem i pasuje do niemalże każdego stylu, bez względu na modę.

Biuro w domu. Pomysł na małe mieszkanie

Mając małe mieszkanie, najważniejszy jest pomysł na aranżację. Dzięki odpowiedniemu projektowi możliwe jest biuro w domu, które mimo małego wnętrza nie zakłóci nam estetyki pomieszczenia.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • PIEDRA LAND
  • KARLIK
  • MEBEL RUST
  • GORENJE
  • HALUPCZOK
  • KOLOROWYCH SNÓW
  • LISSY
  • POSTERVILLE
  • ASKOPOL