stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jasna kuchnia otwarta na salon: aranżacja kuchni w odcieniach beżu i bieli

Fot.: Shutterstock.com

Kuchnia otwarta na salon sprawia, że oba pomieszczenia wzbudzają wrażenie bardziej przestronnych. Odczucie większej i bardziej oświetlonej przestrzeni potęguje wykorzystanie odcieni beżu oraz bieli w aranżacji kuchni. Jasne meble kuchenne w ponadczasowej kolorystyce podkreślą elegancki charakter wnętrza i nadadzą mu nowoczesnego sznytu.

Kuchnia otwarta na salon – pomysły na aranżację jasnej kuchni

Kuchnia otwarta na salon niewielkim pomieszczeniom nada wrażenie bardziej przestronnych i jasnych, większe zaś uczyni jeszcze bardziej otwartymi i swobodnymi w odbiorze. Jasna kuchnia w stonowanej aranżacji stanie się ciepła i przytulna. Nowoczesne i jasne meble kuchenne będą doskonałym rozwiązaniem zarówno dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań, jak i ceniących elegancki wystrój minimalistów. Zastosowanie jasnych barw, a zwłaszcza bieli, doskonale sprawdzi się bowiem w przypadku wnętrz nowoczesnych. Możliwości aranżacyjnych kuchni otwartej na salon jest wiele – począwszy od połączenia obu pomieszczeń za pomocą różnej długości ścianek czy niewysokich barków i wysp. Klasyczny barek może spełniać również funkcje blatu roboczego. Z powodzeniem sprawdzi się jako blat do pracy czy blat do podawania posiłków na stół ustawiony w sąsiedztwie bądź też odstawiania naczyń z jadalni do kuchni. W przypadku otwartej przestrzeni pokoju dziennego blat często dodatkowo przesłania się wyższym od niego murkiem albo płytą meblową, tak aby czynności wykonywane na blacie nie były widoczne z pokoju. Ważne jest, aby połączenie salonu z kuchnią było naturalne – niezależnie od tego, czy wybierze się opcję ze stołem kuchennym lub barkiem, integrację obu pomieszczeń zapewni eleganckie i ponadczasowe połączenie bieli oraz różnych tonacji brązu i beżu.

 

Jasna kuchnia – biel i odcienie beżu w aranżacji kuchni

Biel w połączeniu z beżem sprawdzi się z powodzeniem w przypadku kuchni otwartej na salon. Beżowe lub drewniane fronty będą dobrze wyglądały z białymi blatami kuchennymi. Korzystnym rozwiązaniem zarówno dla kuchni w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym są białe fronty z beżowym blatem imitującym drewno lub wykonanym z prawdziwego drewna. Wybór tej gamy kolorystycznej pomoże osiągnąć efekt jasnej kuchni, która jest dobrze doświetlona i przestronna. Biel powiększy przestrzeń, a jasne meble kuchenne nadadzą pomieszczeniu lekkości i zapewnią jej świeży, elegancki wygląd. Warto pamiętać, że gdy tylko będziemy chcieli ożywić stonowaną przestrzeń kuchni, możemy zrobić to za pomocą odpowiednich dodatków w energetycznym kolorze, np. limonki.

 

Nie przegap:

Więcej inspiracji dotyczących aranżacji kuchni>>

Galeria wnętrz: kuchnia>>

Aneks kuchenny i salon - pomysł na aranżację wnętrza>>

inne inspiracje
Blat granitowy w białej kuchni

Biała kuchnia nadal jest modna. Zastanawiając się nad tym jaki blat do kuchni wybrać, warto wziąć pod uwagę styl aranżacji wnętrza. Blat granitowy będzie doskonale pasować zarówno do mebli kuchennych na wysoki połysk, jak i bardziej klasycznego wystroju.

Biało-brązowa kuchnia z turkusowymi dodatkami – pomysł na nowoczesne wnętrze

Biało-brązowa kuchnia z turkusowymi dodatkami jest doskonałym rozwiązaniem pozwalającym stworzyć nowoczesne i estetyczne wnętrze. Kolor turkusowy wyjątkowo modny w tym sezonie znakomicie dopełni mleczno-białą aranżację.

Biało-czarna kuchnia. Nowoczesne wyposażenie kuchni

Biało-czarna kuchnia jest rozwiązaniem ponadczasowym, a także bardzo modnym. Nowoczesne wyposażenie kuchni utrzymane w kontrastowej kolorystyce sprawdzi się zarówno w otwartych, jak i zamkniętych wnętrzach.

Kolory do kuchni – meble kuchenne w kolorze lata

Jakie wybrać kolory do kuchni, aby zachęcały nas do gotowania i spędzania w niej czasu? Meble kuchenne w barwach lata sprawią, że nasze samopoczucie zawsze będzie optymistyczne i pełne energii.

Aranżacja nowoczesnej kuchni. Pomysł na różową kuchnię

W kilku ostatnich sezonach, trendem aranżacyjnym jest biel, która dominuje we wszystkich typach pomieszczeń. Dla miłośników nowych rozwiązań, którzy cenią niepowtarzalne aranżacje kuchni, proponujemy pomysł na różową kuchnię, która zachwyci nowatorskim podejściem oraz niebanalną estetyką. Nowoczesna kuchnia w takim wydaniu będzie dawała nieopisaną radość z gotowania.

Aneks kuchenny i salon, pomysł na aranżację wnętrza

Łączenie aneksu kuchennego i salonu to obecnie częsta metoda oszczędzająca miejsce w mieszkaniu. Aranżacja wnętrza pełniącego rolę dwóch, odległych od siebie funkcjonalnie pomieszczeń to zadanie, które wymaga pomysłu i zaplanowania. W przeciwnym razie kompleks może okazać się nieprzydatny i niefunkcjonalny.

Minimalistyczne baterie w nowoczesnej kuchni

Minimalistyczna aranżacja nowoczesnej kuchni przeważnie oznacza maksymalną wygodę. Projektanci wnętrz kładą nacisk na optymalne wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej do przechowywania, dbając o jak najlepsze zagospodarowanie wnętrza brył kuchennych mebli.

Inteligentna płyta indukcyjna – element wyposażenia kuchni

Nowym produktem marki Siemens jest płyta indukcyjna, która ma trzy strefy inteligentnego gotowania. Po wybraniu odpowiedniej temperatury za pomocą sterowania Dual lightSlider sensory umieszczone pod powierzchnią samoczynnie monitorują proces smażenia, dzięki czemu możemy cieszyć się idealnym efektem za każdym razem.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • AGED
  • MARBET
  • POSTERVILLE
  • PIEDRA LAND
  • CANDY
  • TON
  • TUBĄDZIN
  • ZKM
  • CHAPEL PARKET POLSKA