stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jakie wybrać systemy drzwi przesuwnych do szaf i przejść?

zoom Jakie wybrać systemy drzwi przesuwnych do szaf i przejść?
Fot.: GTV

Systemy drzwi przesuwnych pozwalają na dużą oszczędność miejsca, są wygodne w użytkowaniu, a także umożliwiają różnorodne urządzanie wnętrz. Za pomocą systemów drzwi przesuwnych firmy GTV można budować szafy, oddzielenia sąsiadujących pomieszczeń lub wyodrębnienia dodatkowych stref w pomieszczeniu.

Bezramowe systemy drzwi przesuwnych w szafach i garderobach mają konstrukcję opartą o wypełnienie drzwi. Przy takiej technologii do płyt o grubości 18 lub 16 mm wózki drzwi przykręca się bezpośrednio. Oprócz zwykłych płyt meblowych można tu zastosować również szkło. Przykleja się je wtedy do płyty o grubości 12 mm i w takim zestawieniu doskonale sprawdza się w systemie NOVO (12+4). Różne rozwiązania rączek i wysoka jakość systemów jezdnych gwarantują idealną funkcjonalność systemów i ich płynną i cichą pracę. Systemy bezramowe można stosować z takimi wypełnieniami, z których jedno skrzydło nie przekracza 50 kg.

Systemy ramowe stosowane jako okucia drzwi przesuwnych opierają się na konstrukcji aluminiowej. Można w niej stosować płyty o grubości 18 lub 10 mm, a także mocowane na uszczelkach lub klinach szkło o grubości 4 mm lub systemy, które są połączeniem płyty i szkła. Bogaty wybór ergonomicznych rączek o wzornictwie pasującym do nowoczesnych wnętrz, zapewnia wysoką funkcjonalność systemu. Okucia GTV do systemów ramowych zapewniają bardzo płynny ruch, cichą pracę i są przeznaczone do wypełnień, które nie przekraczają 50 kg na jedno skrzydło.

Specjalna linia okuć do budowy szaf z drzwiami przesuwnymi, nakładanymi na korpus szafy, to systemy nawierzchniowe. Doskonale sprawdzają się w konstrukcjach, w których drzwi nie mają widocznych profili aluminiowych, a grubość frontów wynosi od 16 do 22 mm. Chcąc zwiększyć funkcjonalność takiego rozwiązania, można na skrajne boki drzwi nałożyć długie relingi lub profile aluminiowe.
System nawierzchniowy wykorzystuje tor zamontowany na górnym wieńcu szafy, po nim toczą się łożyskowane wózki przykręcone do wewnętrznej powierzchni drzwi. Prowadzenie dolne może opierać się o ślizgacze lub łożyskowane prowadniki toczone. Lepiej wyposażone systemy mają też mechanizm cichego domykania.

Systemy przejściowe stosuje się podczas montowania szaf z drzwiami podwieszanymi, drzwi do innych pomieszczeń oraz zabudowy wnęk. Okucia w takich zastosowaniach przewidują górny układ jezdny. Drzwi w systemach przejściowych wykonuje się z płyt o grubości od 16 do 28 mm lub tworząc konstrukcję nośną opartą o ramę aluminiową, z dowolnym wypełnieniem o grubości od 4 do 10 mm. Całość systemu jest oparta na łożyskowych systemach jezdnych, które poruszają się po torze górnym.

Źródło: GTV

inne inspiracje
Jak urządzić przedpokój? Funkcjonalna aranżacja przedpokoju

Przedpokój jest wizytówką naszego domu – w nim przyjmujemy gości. Od pierwszego wrażenia często zależy opinia na nasz temat. Dlatego tak ważna jest aranżacja przedpokoju w sposób przemyślany i efektowny, aby robił wrażenie nie tylko na gościach, ale przede wszystkim na domownikach. Jak urządzić przedpokój, aby był gustowny i praktyczny?

Duże okna tarasowe. Salon dobrze doświetlony

Odsłonięte i duże okna tarasowe wpuszczą ogród do salonu, a salon powiększą o całe najbliższe otoczenie. Jeśli chcemy powiększyć aranżację salonu, to zaprojektowanie w nim całkowicie przeszklonych ścian może okazać się najprostszym na to sposobem.

Drzwi przesuwne szklane. Oszczędność miejsca w aranżacji salonu

W aranżacji salonu lub innych pomieszczeń, w których duże znaczenie ma optymalne wykorzystanie przestrzeni, ciekawym pomysłem są drzwi przesuwne szklane. Umożliwia to wygospodarować dodatkowe miejsce i optycznie powiększyć powierzchnię mieszkania czy biura. Drzwi wewnętrzne ASTRO Lux firmy POL-SKONE w systemie przesuwnym to rozwiązanie, które łączy nowoczesny design z funkcjonalnością.

Designerskie szafy dla nastolatków. Aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego, a szczególnie urządzenie miejsca dla nastolatka jest bardzo trudne. Oprócz łóżka trzeba w nim przewidzieć szafę wnękową, biurko oraz półki na książki i zabawki. Młody człowiek często zmienia swoje pasje i upodobania, dlatego aranżacja tego wnętrza będzie wymagała dużo pracy.

Garderoba w systemie otwartym i zamkniętym

Firma ZAJC, znana z wyposażania kuchni, oferuje także kompletne garderoby w systemie otwartym oraz zamkniętym. W showroomie firmy wykonano model, który prezentuje możliwości oby systemów.

Garderoba w angielskim stylu

Styl angielski króluje zwykle w kuchni i salonie. Zastosowanie go w garderobie i przylegającej do niej sypialni jest dość oryginalnym pomysłem.

Sypialnia pod kontrolą. System zabudowy za drzwiami przesuwnymi

System zabudowy wnęk ukryty za drzwiami przesuwnymi potrafi zaoszczędzić wiele miejsca. W pierwszej chwili nie rzuca się w oczy też fakt, że na tej niewielkiej, harmonijne skomponowanej aranżacji sypialni zestawiono ze sobą kilka wzorów i faktur.

Drzwi przesuwne – nowoczesność i klasyka

Ta aranżacja przedpokoju wyróżnia się wysmakowanym doborem elementów. Założeniem projektowym było stworzenie energetycznego wnętrza z zastosowaniem trzech klasycznych barw: bieli, czerni i czerwieni.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • DENON
  • PORCELANOSA
  • EPSON
  • DURABLE
  • HAGER POLO
  • WOBELINE
  • TERMA
  • Pracownia AGD
  • MAX – PROFIL MEBLE