stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jakie wybrać meble kuchenne do aranżacji dużej kuchni

Fot.: Halupczok Kuchnie i Wnętrza

Duża kuchnia nie stawia przed nami takich ograniczeń, jak małe pomieszczenie, czy aneks. Nowoczesne czy klasyczne meble kuchenne łatwiej jest dobrać do zaplanowanej aranżacji kuchni. Nie znaczy to jednak, że nie musimy się podporządkować żadnym regułom i mamy wolną rękę.

Ważne jest przede wszystkim zachowanie tzw. trójkąta funkcjonalnego w aranżacji kuchni, w skład którego wchodzą: lodówka, kuchenka i zlewozmywak. Odległości między nimi nie powinny być zbyt duże, a ich wzajemne położenie powinno wpisywać się w trójkąt. Ułatwi nam to pracę i spowoduje, że nie będziemy musieli pokonywać zbędnych kilometrów przy wykonywaniu najprostszych czynności. Zachowanie tego układu bardzo ułatwi nam zaprojektowanie kuchni w postaci np. wysokiej zabudowy meblowej ze sprzętami AGD oraz roboczej wyspy. W dużym pomieszczeniu nie będzie z tym problemu. Ważne jest jednak odpowiednie zaplanowanie instalacji, już na etapie budowy domu lub na początku remontu.

Duża kuchnia, to także możliwość stworzenia miejsca do spożywania posiłków lub wypicia kawy. Można je zrealizować np. w postaci podwyższonego blatu z hokerami przy wyspie. W takiej kuchni nie mamy też problemu z rozmieszczeniem sprzętów na ergonomicznych wysokościach np. piekarnika i zmywarki. Obydwa te sprzęty umieszczone wyżej pozwalają na wygodniejsze użytkowanie. Ilość sprzętów też nie będzie ograniczeniem. Nie musimy rezygnować z zabudowanej kawiarki, czy piekarnika parowego.

W dużym pomieszczeniu o znacznej wysokości pięknie będą się prezentować klasyczne meble kuchenne, które z definicji mają wiele elementów wertykalnych, takich jak np. pilastry, wysokie górne szafki. Taka kuchnia potrzebuje przestrzeni.

W każdym z tych przypadków wskazana będzie porada profesjonalnego projektanta kuchni, który dobrze zagospodaruje przestrzeń.

Źródło: HALUPCZOK KUCHNIE I WNĘTRZA

powiązane produkty
Nowoczesne meble kuchenne Liguria HALUPCZOK
Nowoczesne meble kuchenne Liguria HALUPCZOK

Nowoczesne meble kuchenne Liguria olśniewają formą i wykonaniem. Biała kuchnia ma w sobie coś, co nie pozwala o niej zapomnieć. Naturalny połyskujący łupek doda blasku doskonałym proporcjom. Idealna biel blatu kuchennego połączona z warstwą naturalnego łupka znakomicie skomponuje się z ...

Klasyczne meble kuchenne Bristol HALUPCZOK
Klasyczne meble kuchenne Bristol HALUPCZOK

Klasyczne meble kuchenne Bristol HALUPCZOK tworzą kuchnie, do które mamy we wspomnieniach zabranych z wakacji spędzonych u babci. Jeśli przez całe życie chętnie do nich wracamy, to dlaczego nie ożywić ich w klasycznej, ponadczasowej aranżacji kuchni? Nowoczesny sprzęt AGD i ...

inne inspiracje
Kuchnia w stylu toskańskim. Biel, drewno i marmur w aranżacji kuchni

Kuchnia w stylu toskańskim sprzyja relaksowi oraz wyróżnia się bezpretensjonalnym urokiem. Przeniesienie motywów wnętrzarskich z włoskiej krainy słońca może okazać się idealnym rozwiązaniem w przypadku aranżacji kuchni, w której chcemy zatrzymać słońce przez cały rok.

Biało-czarna kuchnia. Nowoczesne wyposażenie kuchni

Biało-czarna kuchnia jest rozwiązaniem ponadczasowym, a także bardzo modnym. Nowoczesne wyposażenie kuchni utrzymane w kontrastowej kolorystyce sprawdzi się zarówno w otwartych, jak i zamkniętych wnętrzach.

Kolory do kuchni – meble kuchenne w kolorze lata

Jakie wybrać kolory do kuchni, aby zachęcały nas do gotowania i spędzania w niej czasu? Meble kuchenne w barwach lata sprawią, że nasze samopoczucie zawsze będzie optymistyczne i pełne energii.

Minimalistyczne baterie w nowoczesnej kuchni

Minimalistyczna aranżacja nowoczesnej kuchni przeważnie oznacza maksymalną wygodę. Projektanci wnętrz kładą nacisk na optymalne wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej do przechowywania, dbając o jak najlepsze zagospodarowanie wnętrza brył kuchennych mebli.

Aranżacja kuchni – dekoracje i dodatki

Przemyślana i oryginalna aranżacja kuchni to wyzwanie dla niejednego użytkownika. Choć w pomieszczeniu tym smaczne powinny być przede wszystkim dania, ciekawie zaaranżowany wystrój kuchni sprawi, że czas spędzony podczas przyrządzania i spożywania posiłków będzie dużo przyjemniejszy. Wystarczy pomysł oraz kilka starannie dobranych dekoracji i dodatków, aby wnętrze kuchni stało się nie tylko funkcjonalne, ale i apetyczne.

Modna kuchnia, czyli białe meble kuchenne z fuksją

Białe meble kuchenne są jednymi z najczęściej wybieranych. Czasem jednak stają się zbyt popularne. Jeśli ważna jest dla nas modna kuchnia w bieli, warto pomyśleć o dołączeniu akcentów w innych, mocnych i nasyconych kolorach.

Nowoczesna aranżacja kuchni - białe meble kuchenne w roli głównej

Nowoczesna aranżacja kuchni to zwykle minimalistyczne formy i intrygujące zestawienia. Białe meble kuchenne w towarzystwie mocnego akcentu kolorystycznego są ciekawym pomysłem na modny wygląd wnętrza.

Nowoczesna kuchnia z wyspą - białe meble kuchenne

Nowoczesna kuchnia z wyspą to jeden z najpopularniejszych trendów, który podbija serca coraz większej ilości osób, tak jak zresztą białe meble kuchenne, które stały się synonimem minimalistycznego wnętrza.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • ZEHNDER
  • WOBELINE
  • ZAKO
  • MDD
  • COMITOR
  • HÄFELE
  • PEKA
  • BERKER BY HAGER
  • SELLA