stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jakie wybrać kolory do pokoju dziecka?

zoom Jakie wybrać kolory do pokoju dziecka?
Fot.: Shutterstock.com

Gdy rodzi nam się dziecko albo, gdy przenosi się do swojego własnego pokoju pojawia się pytanie, jakie wybrać kolory do pokoju dziecka? To od nich zależy samopoczucie naszej pociechy i jego kreatywność.

Dzieci do trzeciego roku życia nie widzą jasnych, pastelowych kolorów, myląc je z białym. Dlatego ważne jest, by w aranżacjach postawić na intensywne, ale nieagresywne kolory. Jakie zatem wybrać kolory do pokoju dziecka? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, upodobań, wieku i charakteru naszego malucha. Starszym dzieciom można podsunąć próbnik farb i tym samym wspólnie wybrać najlepsze rozwiązanie. Warto też znać wpływ kolorów na samopoczucie i kierować się tym podczas aranżacji pokoju dziecka. Inne kolory ścian odpowiadać będą bowiem przedszkolakowi nastawionemu na zabawę, a inne uczniowi potrzebującemu skupienia.

 

Kolor zielony

Uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa i służy kreatywności, ale w nadmiarze może powodować senność i apatię.

Kolor żółty

Pobudza do działania poprzez swą intensywną barwę, pobudza intelekt i pomaga w koncentrowaniu się. Przyciąga jednak owady, a źle dobrany kolor może męczyć oczy i powodować rozdrażnienie.

Kolor niebieski

Działa kojąco, uspakaja, sprzyja koncentracji i dobrym relacjom. W nadmiarze może przyczynić się do lenistwa.

Kolor biały

Najbardziej uniwersalny, ma same zalety. Może być jedynie zbyt nudny dla dorastającego dziecka. Świetnie nadaje się jako tło do wyeksponowania twórczości dziecka.

Kolor czerwony

Działa pobudzająco, dlatego lepiej nie stosować go za dużo w pokojach dziecięcych.

inne inspiracje
Pomysł na oświetlenie pokoju dziecka. Zdrowe oświetlenie pokoju

Warto zadbać o zdrowe oświetlenie pokoju dziecka, aby pielęgnować dobre samopoczucie malucha. W trosce o komfort nauki i zabawy, zainspirujmy się pomysłem na funkcjonalne i estetyczne strefy światła.

Pokój dla rodzeństwa - jak dobrze urządzić

Pokój dla rodzeństwa to zawsze spore wyzwanie aranżacyjne. Nie jest prosto, gdy dwoje dzieci, każde z innym hobby i temperamentem musi dzielić wspólną przestrzeń. Jak urządzić takie wnętrze, by każdy nastolatek czuł się w nim dobrze?

Projekt pokoju młodzieżowego - aranżacja wnętrza dla studenta

Aranżacja pokoju młodzieżowego nie może być nudna. Młoda osoba potrzebuje miejsca nie tylko do nauki, pracy, ale także relaksu i przyjmowania gości, dlatego aranżacja wnętrza dla studenta czy ucznia starszych klas, powinna być przede wszystkim funkcjonalna.

Pomysł na urządzenie wnętrza. Funkcjonalny pokój dla rodzeństwa

Pomysł na urządzanie wnętrza powinien być przede wszystkim ładny i funkcjonalny. Dość trudno zaprojektować pokój dla rodzeństwa, który spełnia potrzeby obojga dzieci. Nie jest to jednak niemożliwe.

Pokój dziecka - projekt pokoju dziecięcego

Pokój dziecka to jego oaza i miejsce, w którym może się bawić, uczyć i odpoczywać. Dlatego projekt pokoju dziecięcego powinien być funkcjonalny, uwzględniając przestrzeń do zabawy, ale także do spania, bo łóżko jest zdecydowanie najważniejszym elementem każdej sypialni.

Pokój dla dziewczynek. Aranżacja pokoju dziecięcego.

Aranżacja pokoju dziecięcego dla dwojga dzieci nie jest sprawą prostą. Pokój dla dziewczynek musi sprawiedliwie dzielić miejsce, by było miejsce do spania, nauki i dziewczęcych zabaw.

Pokój dla rodzeństwa. Trzy projekty pokoi dla dzieci

Projekty pokoi dla dzieci często uwzględniają tylko jedną osobę. Pokój dla rodzeństwa powinien być urządzony tak, by dzieci czuły się komfortowo i miały optymalne warunki do nauki i zabawy.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Zwykle, kiedy dziecko zaczyna szkołę zastanawiamy się jak urządzić pokój dla dziewczynki czy chłopca, by był miejscem do nauki, spania i zabawy.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • RIHO
  • NATURANO
  • MARDOM
  • LOFT DESIGN SYSTEM
  • SANITEC KOŁO
  • BESCO
  • LIGHTONLINE
  • SCHINDLER
  • BAUFORMAT