stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jakie kolory do salonu wybrać, by był stylowy i przytulny?

Fot.: Shutterstock.com

Jakie kolory do salonu wybrać? To pytanie pojawia się w głowie każdego, kto aranżuje pokój dzienny, bez względu na wybrany styl wnętrza. Przytulny i stylowy salon inaczej urządzimy niż minimalistyczne wnętrze loftu czy to, w stylu retro, dlatego warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami poniżej.

Nie jesteśmy obojętni na kolory we wnętrzach. To właśnie one determinują nasz nastrój. I choć na każdego działają inaczej, warto znać podstawowe zasady stosowania kolorów w aranżacjach wnętrz. Kolor brązowy jest kolorem ziemi i jest ciepłym i bezpiecznym rozwiązaniem, ale w nadmiarze może przytłaczać i pomniejszać optycznie wnętrze. Niebieski ochładza pomieszczenie i optycznie powiększa, ale trzeba dużego wyczucia, by nie wyglądał kiczowato. Zielony uspokaja, sprawia, że wnętrze wydaje się przytulniejsze, ale także postarza aranżacje. Czerwony zaś na dłuższą metę może męczyć. Białe wnętrze jest zaś neutralne i staje się bazą do stworzenia niepowtarzalnego miejsca. Kolor jest jednak zdradliwy, gdyż może stać się główną ozdobą, ale także mankamentem pomieszczenia.

 

Oprócz ścian we wnętrzu nie mniej ważne są kolory mebli w salonie, które wspólnie z nimi decydują o trafności aranżacji. Kolory jasne, pastelowe, jak beżowy będą nastrajać nas optymistycznie i wprowadzą do wnętrza uczucia ładu i harmonii. Pamiętajmy jednak, że każdy element wystroju powinien stanowić integralną całość, więc jeśli decydujemy się na kolorowe dodatki do salonu, warto przemyśleć wcześniej ich odpowiednie zestawienia.

inne inspiracje
Jak urządzić salon w stylu awangardowym? Klasyka i nowatorstwo w salonie

Nowoczesna aranżacja salonu w stylu awangardowym jest połączeniem klasyki z odrobiną finezji. Pomysł na salon urządzony w ten sposób wcale nie musi obfitować w wymyślne kompozycje. Klasyczne meble urozmaicone ciekawą kolorystyką to idealny pomysł na oryginalny wystrój wnętrz.

Jak urządzić pokój dzienny? Styl eklektyczny a wystrój wnętrz

Jak urządzić pokój dzienny, jadalnię lub salon, w których wystrój wnętrz będzie nie tylko elegancki, ale także modny? Styl eklektyczny to mieszanka różnych, z pozoru nie pasujących do siebie stylów, które razem tworzą spójne i bardzo oryginalne wnętrza domów.

Aranżacja salonu - klasyczny wystrój salonu

Aranżacja salonu to nie tylko piękne i wygodne meble, ale także wystrój salonu, który wprowadzi do wnętrza odpowiednią atmosferę, ciepło i przytulność.

Aranżacja salonu - nowoczesne wnętrze i retro meble

Aranżacja salonu jest niezwykle ważna, bo to w nim przyjmujemy gości, odpoczywamy po ciężkim dniu i relaksujemy się. Bez wątpienia jego styl musi oddziaływać na nas pozytywnie. Nowoczesne wnętrze mimo swojego minimalizmu i chłodu, może być bardzo stylowe i eleganckie dzięki dodatkom w retro stylu.

Pomysł na ścianę w salonie

Pomysł na ścianę w salonie pozwoli na niedrogą aranżację wnętrza. To najprostszy i najbardziej efektowny sposób na wystrój salonu zarówno nowego, jak i nadającego się do małego odświeżenia.

Projekt domu rodzinnego. Aranżacja salonu

Cały projekt domu jednorodzinnego miał być utrzymany w konwencji wnętrza nowoczesnego ale jednocześnie nie zimnego – raczej takiego, w którym nowoczesność form łagodzona jest przez bardziej tradycyjną kolorystykę i ciepłe, przyjazne dla oka materiały wykończeniowe

Ściany w salonie - styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny wspaniale prezentuje się w loftach i innych dużych powierzchniach. Ściany w salonie wykonane z betonu architektonicznego nadadzą mu niepowtarzalnego, industrialnego wyglądu i podkreślą charakter wnętrza.

Jakie meble do salonu? Styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny mimo ograniczenia mebli i dodatków do minimum nie jest wcale tak prosty jakby się zdawało. Tak samo ważne jak dobór kolorów jest kwestia, jakie meble do salonu wybrać i czym się przy tym kierować.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • GRAS
  • BADUM
  • NOCLAF
  • PXF LIGHTING
  • SPOTLINE
  • PRES MEBEL
  • STUDIO STO PROCENT
  • DURABLE
  • DREWNOCHRON