Jaki materac wybrać, czyli co wpływa na komfort snu


Sypialnię należy urządzić tak, by sprzyjała wypoczynkowi. Łóżko ma być zatem funkcjonalne, a materac odpowiednio dobrany. Nawet w erze zdrowego stylu życia zdarza nam się zapomnieć, co jest najlepszym sposobem na regenerację i nadal przeznaczamy na nocny odpoczynek zbyt mało czasu. Jaki materac wybrać, by podnieść komfort snu?
Łóżko z materacem stanowią główne wyposażenie sypialni. Gdy zastanawiamy się, jaki materac wybrać, najlepiej jest zapoznać się z dostępną na rynku ofertą. Pamiętajcie, że będziecie spędzać na nim 5-8 godzin każdej nocy, więc warto dobrze zastanowić się nad jego wyborem. Jeżeli jesteście alergikami, dokładnie sprawdźcie przed zakupem, co znajduje się wewnątrz materaca. Najważniejsze, by półfabrykaty, z których go wykonano zapewniały odpowiednią cyrkulację powietrza, tym samym hamując rozwój pleśni i grzybów. Należy też zwrócić uwagę na jakość materiału, która powinna być potwierdzona odpowiednimi atestami. Za najlepsze dla alergików uznaje się materace wykonane z pianki wysokoelastycznej, która uniemożliwia rozwój mikroorganizmów. Na tej liście znajdują się również materace lateksowe, które wykazują dużą odporność na kurz.
Głównym zadaniem materaca jest jak najlepsze podparcie kręgosłupa, więc musi być dostosowany do wzrostu i wagi ciała. Osoby ważące do 80 kg powinny wybierać te o stopniu twardości H2, ale warto wiedzieć, że poza budową ciała istotne jest też to, jaką pozycję przyjmujemy podczas snu. Pamiętajcie także o tym, aby spędzić na nim przynajmniej 10-15 minut przed zakupem, aby przetestować, czy jego twardość będzie odpowiednia.

Wychodząc z sypialni... Co jeszcze zapewnia nam zdrowy sen?
Przez ostatnie lata można zauważyć, że świadomość społeczeństwa na temat zdrowego odżywiania, uprawiania sportu i efektywnego wypoczynku bardzo wzrosła. Wchodząc na portale społecznościowe bądź serwisy informacyjne, zderzamy się z hasłami typu: „Jedz zdrowo! Trenuj! Śpij przynajmniej 8 godzin dziennie!”. Jak zachować równowagę pomiędzy indywidualnymi potrzebami organizmu a zaleceniami dotyczącymi zdrowego stylu życia? W końcu ciężko sobie wyobrazić, aby osoba pracująca fizycznie codziennie po 8-10 godzin miała dodatkową ochotę na trening lub bieganie. Często nie udaje nam się również przesypiać 8 godzin, ponieważ pochłaniają nas obowiązki domowe, praca czy hobby. Każdy z nas ma własny zegar biologiczny i to on powinien odgrywać główną rolę w regulowaniu rytmu dnia. Jeżeli jesteście typem „sowy”, to pora, o której zasypiacie jest prawdopodobnie dość późna w porównaniu do tej wybieranej przez tzw. „skowronki”. Ilość snu niezbędna do regeneracji organizmu jest także uzależniona od indywidualnych preferencji. Niektórzy potrzebują zaledwie 5-6 godzin, żeby się wyspać, a inni bez przespania co najmniej 8 godzin nie są w stanie podołać swoim obowiązkom.
Źródło: Cotton&Co.
Widoczne belki na suficie, jasne deski podłogowe i boazeria – drewno w sypialni pomaga kreować sielski klimat we wnętrzu. W towarzystwie kremowych ścian, dodatków w stylu prowansalskim i patchworkowej narzuty tworzy subtelną i sprzyjającą wyciszeniu aranżację sypialni.
Zwiewna, subtelna, kobieca – biała sypialnia zdradza artystyczne zainteresowania właścicielki. We wnętrzu główną rolę odgrywa światło, a obraz znajdujący się za zagłówkiem łóżka harmonizuje z wystrojem jasnej sypialni, która zachwyca aranżacyjną lekkością.
Białe meble sprawdzą się nie tylko w skandynawskich wnętrzach. Prosta forma i uniwersalna kolorystyka stworzą bazę dla wielu dekoratorskich pomysłów. Klasyczna aranżacja sprawi, że białe meble nadadzą sypialni eleganckiego charakteru i rozświetlą pokój utrzymany w brązach i beżach.
Od czasu do czasu powinno się odświeżyć aranżację wnętrza. Nie trzeba jednak od razu planować remontu. Metodą małych kroków i bez wydawania mnóstwa pieniędzy można szybko i diametralnie odmienić charakter mieszkania.
Cegła w sypialni ociepla wnętrze i dodaje mu przytulności. Dobrze współgra też z elementami wystroju w intensywnych kolorach. Aranżacja sypialni bazuje na pomarańczowych odcieniach, które przełamane zostały szarościami i bielą.
Planując elegancką aranżację sypialni, najlepiej jest postawić na kolory ścian w odcieniu kawy z mlekiem, rozświetlone miejscami złotymi dodatkami. Beżowa sypialnia z drewnianymi belkami pod sufitem przypadnie do gustu zwolennikom zarówno klasycznych wnętrz, jak i stylu nowoczesnego.
Elegancka sypialnia pomoże poczuć się nam wyjątkowo – otoczenie szlachetnych tkanin i stylowych dodatków pozwoli na relaks w królewskim wydaniu. Luksusowego charakteru aranżacji sypialni dodadzą białe meble oraz miętowe łóżko z pikowanym zagłówkiem.
Odznaczające się ponadczasową elegancją biel i czerń to przepis na udaną aranżację w stylu klasycznym. Biało-czarna sypialnia dzięki wyważeniu proporcji pomiędzy elementami wystroju jest subtelna i jasna.
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne
Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...
Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos
Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...