stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jaka podłoga do biura? Podłogi drewniane czy winylowe jakie wybrać materiały?

zoom Jaka podłoga do biura? Podłogi drewniane czy winylowe jakie wybrać materiały?
Fot.: KOPP

Nie istnieje coś takiego jak idealna podłoga do biura. Decyduje tu zbyt wiele czynników. Podłogi drewniane nadają szlachetności, a winylowe są trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Tradycja – podłogi drewniane
Podłogi z naturalnych desek drewnianych polecane są użytkownikom, którzy cenią tradycyjne rozwiązania. Podłoga w dużej mierze decyduje o charakterze wnętrza, dlatego warto dokładnie wybrać kolor drewna i jego układ. Jasne deski dobrze komponują się z różnymi typami mebli i kolorami ścian. Dzięki nim wnętrze biurowe będzie sprawiało wrażenie większego i bardziej przestronnego. Taka podłoga dodaje aranżacji wnętrza elegancji, szczególnie w połączeniu z ciemnymi meblami czy ścianami. Natomiast ciemna drewniana podłoga sprawi, że biuro nabierze wyglądu ekskluzywnego gabinetu.

Nowoczesność – podłogi winylowe
Podłogi winylowe są racjonalnym zamiennikiem drewnianych. Mają one wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody, dzięki czemu można je stosować w pomieszczeniach, do których wchodzi się bezpośrednio z zewnątrz. Podłogi winylowe są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na powstawanie plam. Powstają z materiału trudnopalnego i mającego właściwości antystatyczne – nie gromadzą na swojej powierzchni ładunków elektrycznych. Zapobiega to uszkodzeniom sprzętu elektronicznego oraz zbieraniu się kurzu na powierzchni podłogi. Bardzo dobrze tłumi odgłosy, na przykład stukania obcasów.

Dostępna gama wzorów, kolorów i faktur jest bardzo szeroka. Można wybierać pomiędzy wzorami drewna, ceramiki, kamieni, imitacji betonu lub skóry, a nawet dywanowym, w formie plecionki. Z wykorzystaniem podłogi winylowej można stworzyć zarówno nowoczesne, tradycyjne, jak i przytulne pomieszczenia biurowe. Dodatkową zaletą jest możliwość dopasowania podłogi do możliwości pomieszczenia. „Tam, gdzie podłoga musi być bardzo cienka, deski są wykluczone, ale zastąpią je winylowe płytki podłogowe albo panele Floover SplasH2O Light – można je układać bez konieczności zrywania poprzedniej warstwy podłogi” – tłumaczy ekspert firmy Kopp, Paweł Goryl-Nieciuński.

Nie przegap:
Deski podłogowe i podłogi winylowe firmy KOPP >>>
Inspirujące aranżacje wnętrz biurowych >>>

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego materiału na podłogę w biurze, należy dobrze zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i późniejszym sposobem użytkowania powierzchni. Jeśli chcemy podnieść prestiż wnętrza biurowego zapewne najlepiej sprawdzi się drewno. Osoby zwracające większą uwagę na trwałość i wygodę, oraz poszukujące materiału, który tłumi dźwięki, powinny sprawdzić ofertę nowoczesnych podłóg winylowych.

Źródło: KOPP

powiązane produkty
Podłogi winylowe Floover Original Country Tradition Lime Washed KOPP
Podłogi winylowe Floover Original Country Tradition Lime Washed KOPP

Podłogi winylowe Floover Original Country Tradition Lime Washed KOPP są zaawansowane technologicznie, co w połączeniu z nowoczesnym designem, daje wyjątkowy produkt nowej generacji. Producent ze Szwajcarii stworzył podłogi winylowe złożone z paneli podłogowych na rdzeniu HDF i PVC oraz płytek ...

inne inspiracje
Podłoga olejowana czy lakierowana – jakie wykończenie podłogi drewnianej wybrać?

Podłoga drewniana jest pięknym i eleganckim rozwiązaniem w każdym wnętrzu. Wymaga ona jednak specjalnej konserwacji. Możemy stosować olej lub lakier. Co wybrać – podłogę olejowaną czy lakierowaną?

Powłoki dekoracyjne HD Surface nadające powierzchniom wygląd betonu

Moda na surowy wygląd wnętrza, chropowatość betonu i połysk stali nadal trwa. Jak osiągnąć taki loftowy, cementowy styl bez wykorzystania szlifowanego betonu, który jest dość kosztowny i skomplikowany technologicznie? Dekoracyjne powłoki cementowo-polimerowe HD Surface, które weszły niedawno do oferty firmy Kopp pozwalają rozwiązać ten problem.

Drewniana podłoga w pokoju dziecięcym

Podłoga drewniana jest trwała, łatwa do utrzymania w czystości i harmonizująca ze stylem wnętrza. W pokoju dziecięcym dodatkowo trzeba wziąć również inne aspekty. Podłogi wykonane z desek lub klepek dębowych spełniają pięć ważnych warunków stosowania ich w pokoju dziecka.

Skandynawskie wnętrze. Jaka podłoga do mieszkania w stylu skandynawskim?

Mieszkanie w stylu skandynawskim jest jasne i naturalne. Dlatego biała podłoga drewniana w skandynawskim wnętrzu to podstawa. Najlepsze będą deski podłogowe w jasnych odcieniach. Takie aranżacje wnętrz mają zachwycać prostą architekturą i funkcjonalnością. Styl skandynawski nie boi się też nowoczesności, a do domów wprowadza sporo światła.

Antypoślizgowe podłogi winylowe do obiektów gastronomicznych

Bezpieczne podłogi dla przemysłu spożywczego i obiektów gastronomicznych powinny być antypoślizgowe i łatwe do utrzymania w czystości. Wykładziny obiektowe w takich miejscach z powodzeniem zastępują płytki ceramiczne.

Aranżacje salonu – ciemna podłoga drewniana i jasne ściany

Ciemna podłoga drewniana jest polecana do jasnych, przestronnych, a także szykownych wnętrz. Aranżacja salonu z taką deską podłogową bardzo dobrze prezentuje się ze ścianami w różnych kolorach. Ryzykowne może być tylko zestawienie jej z czystymi białymi ścianami. Taką biel należy chociaż delikatnie złamać. Bezpieczny będzie ciepły beż lub écru.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • DEANTE
  • PXF LIGHTING
  • JADIK
  • ADRIANA FURNITURE
  • MOZAIKOWE.PL
  • OSPEL
  • ŚWIATŁY
  • Twoja Inspiracja
  • MARDOM