stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jak zrobić ozdoby wielkanocne z kilku desek i farby do drewna?

zoom Jak zrobić ozdoby wielkanocne z kilku desek i farby do drewna?
Fot.: Dekoral

Już niebawem Święta Wielkanocne, a wraz z ich przyjściem – domowe krzątaniny, liczne wypieki i ozdoby wielkanocne. Podstawowe narzędzia i farby do drewna mogą zdziałać cuda. Oprócz zmian zasłon czy poszewek, warto zadbać o dodatki, które ożywią nasze wnętrze wprowadzając trochę wiosny, nie tylko na zewnątrz.

Oprócz standardowego bukietu tulipanów, pomalowanych wydmuszek warto wykonać świąteczne dekoracje, które odpowiednio przechowane, zagoszczą u nas na dłużej. Drewniane figurki własnoręcznie wykonane sprawią tyle samo radości dzieciom, co i rodzicom. Do wykonania zająca potrzebujemy drewnianej sklejki o grubości około pół centymetra, na której odrysowujemy jego kontur. Następnie za pomocą wyrzynarki do drewna wycinamy i szlifujemy papierem ściernym. Jeśli chcemy by nasze rękodzieło pełniło rolę zawieszki, pamiętajmy o zrobieniu dziurki przez którą przeciągniemy wstążkę. Przed pomalowaniem zająca, warto zastosować impregnat, który zabezpieczy powierzchnię, np. Pokost lniany marki Drewnochron. Ostatnim krokiem i najbardziej przyjemnym jest ozdabianie dekoracji wedle naszego uznania. Do stworzenia odpowiedniego odcienia posłużą nam kolorowe farby do drewna, np. Emakol Strong lub Akrylux marki Dekoral. Tak powstały wielkanocny zając sprawdzi się porozstawiany gdzieniegdzie w domu lub jako gość honorowy świątecznego stołu czy koszyczka.

Gdyby takie dekoracje wielkanocne nie były jednak wystarczające, zawsze dobrym pomysłem jest udekorowanie ogrodu, balkonu lub chociażby domu (pod warunkiem, że zasadzonym kwiatom do rozwoju niepotrzebny jest dwór). Do tego celu świetnie sprawdzą się owocowe skrzynki, które są mocne, choć całkiem lekkie, a ładnie zaprojektowane nadają wnętrzu stylu i to wcale nie wiejskiego. Paleta farb do drewna Akrylux marki Dekoral oferuje cała gamę wiosennych kolorów, które nadadzą wnętrzu świeżości. Nie zapomnijmy, by przed pokryciem skrzyń impregnatem Pokost lniany marki Drewnochron, zeszlifować i odpylić drewno. Tak powstałe skrzynie mogą służyć jako osłonka do kwiatków lub w komplecie z wielkimi poduchami jako balkonowa sofa.

Źródło: Dekoral

inne inspiracje
Wiosenne dekoracje wielkanocne z wytłoczek do jajek

Zwykła wytłoczka do jajek w prosty sposób może zamienić się w koszyk wielkanocnych słodkości. Takie wiosenne dekoracje wielkanocne nie będą wyglądały jak produkt z odzysku, wystarczy kilka zabiegów i dekoracja gotowa.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • GRESPANIA
  • WAKO-FORSTER
  • SIRO
  • AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA
  • ZIELONE – ŚCIANY
  • DEKORIA
  • OTIS
  • MARDOM
  • LUMENPRO
tuznajdziesz.pl
Znajdź produkt