stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jak zatrzymać kurz? Bezpieczne odkurzanie z filtrami HEPA

zoom Jak zatrzymać kurz? Bezpieczne odkurzanie z filtrami HEPA
Fot.: Zelmer

Każdy z nas próbuje pozbyć się kurzu, jednak te starania zawsze są skazane na porażkę. Podczas odkurzania możemy jedynie starać się zminimalizować jego unoszenie i ponowne osiadanie na wszystkich powierzchniach. Duża część najmniejszych drobinek kurzu wydostaje się wtedy z odkurzacza i pozostaje w odkurzanym pomieszczeniu.

Oprócz negatywnych odczuć estetycznych kurz może być również bardzo uciążliwy dla osób podatnych na alergie. W zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości, może on powodować różne nieprzyjemne objawy. Nie zawsze będzie to zwykły kaszel lub katar, czasami kurz może powodować ciężkie uczulenie. Bezpieczne nie są nawet osoby zdrowe, ponieważ w nieodpowiednich warunkach alergia może dotknąć każdego z nas. Jest to wystarczający argument, aby odkurzacz z dobrym filtrem znalazł się w każdym domu, nie tylko tam, gdzie mieszkają alergicy.

Jak bezpiecznie odkurzać?
W celu zatrzymania również tego najmniejszego kurzu stosuje się w odkurzaczach coraz skuteczniejsze filtry. Nieocenione są w takich zastosowaniach filtry typu HEPA. Są one bardzo gęste, wykonane z włókien połączonych żywicą syntetyczną. Stanowią one skuteczną barierę dla niemal każdego rodzaju zanieczyszczenia. Najskuteczniejszym filtrem HEPA jest typ o oznaczeniu HEPA H13, który wychwytuje cząstki o wielkości nawet 0,3 mikrona. Przez takie sito nie przeciśnie się żaden kurz, pyłki, zarodniki grzybów, ale nawet dym papierosowy.
W ofercie Zelmer dostępne są dwa odkurzacze z filtrem HEPA H13, są to odkurzacze Jupiter i Floris.

Źródło: Zelmer

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • PGC
  • NOCLAF
  • JAGA
  • KLUDI ARMATUREN
  • LUXUM
  • MARKILUX
  • FLEXA
  • Zelmer
  • OTIS