stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jak zaplanować oświetlenie ogrodu? Dekoracyjne lampy ogrodowe

zoom Jak zaplanować oświetlenie ogrodu? Dekoracyjne lampy ogrodowe
Fot.: SPOTLINE

Energooszczędne i dekoracyjne lampy ogrodowe są niezastąpionym elementem aranżacji ogrodu. Przemyślane oświetlenie ogrodu pozwoli na wydłużenie możliwego czasu przebywania w nim, a także sprawi, że otoczenie naszego domu będzie wyglądało pięknie podczas wszystkich części doby.

Jak zaplanować oświetlenie ogrodu?
Oświetlenie ogrodu, szczególnie w części rekreacyjnej nie musi być intensywne i równomierne, jak na ruchliwej ulicy. Podczas jego planowania można puścić wodze fantazji i pobawić się plamami jasnymi i ciemnymi, grą światłocieni, a także wykorzystać różne kolory źródeł światła. Na pewno warto rozjaśnić miejsca gdzie częściej przebywamy z rodziną lub przyjaciółmi tak, aby przez zachód słońca nie być zmuszonym do zakończenia miłego wieczoru. Interesujące efekty można również osiągnąć podświetlając ciekawe rośliny lub konstrukcje (np. stare, duże drzewo, ładne kamienie, oczko wodne itp.). Natomiast funkcjonalne, ale i efektowne, może być zasygnalizowanie, nawet bardzo delikatnym oświetleniem, głównych ciągów komunikacyjnych w ogrodzie.

 

Jakie wybrać lampy ogrodowe?
Najważniejszą funkcją lampy do ogrodu są jej walory dekoracyjne. Powinna ona ładnie wyglądać w ciągu dnia, a wieczorem wytwarzać interesujące oświetlenie o raczej miękkim charakterze. Jeśli chcemy używać oświetlenia często i przez długie nocne godziny, to lampy powinny być również energooszczędne i wydajne. Idealnie sprawdzają się w takich przypadkach lampy na źródła led lub świetlówki kompaktowe. Lampy led mają tę dodatkową zaletę, że niektóre modele mają możliwość zmiany koloru światła. Stwarza to wiele możliwości wytwarzania różnych scen świetlnych, które można zmieniać w zależności od nastroju, pory roku czy aktualnego zapotrzebowania.

Źródło: SPOTLINE

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • OSPEL
  • MAX – PROFIL MEBLE
  • MARBET
  • OTIS
  • ELFA
  • BADUM
  • TCHIBO
  • FERRO
  • ASKOPOL