stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jak urządzić salon w stylu glamour?

zoom Jak urządzić salon w stylu glamour?
Fot.: Shutterstock.com

Wnętrza w stylu glamour balansują niekiedy na granicy dobrego smaku i kiczu. Czy wiemy jednak jak urządzić salon, by był elegancki, nowoczesny, a jednocześnie stylowy?  To prostsze niż się wydaje.

Styl glamour we wnętrzach jest zarówno łatwy, jak i trudny w aranżacji. Jako odpowiedź na ascetyczny minimalizm, dopuszcza wszelkie pełne przepychu kombinacje, które mogą być słodkie, mroczne czy też bardzo strojne i eleganckie. Najłatwiejsze do zaaranżowania są wnętrza, do których jedynie przemycamy wspaniałości z innych stylów, tworząc eklektyczną aranżację. Jak urządzić zatem salon w stylu glamour, klasyczny, choć nowoczesny?

 

Przede wszystkim styl glamour należy traktować z przymrużeniem oka. Łączenie barokowych perełek z bardzo nowoczesnymi dodatkami sprawia, że salon zyskuje indywidualny i oryginalny charakter. Jeśli zależy nam na prostym urządzeniu pokoju, warto pomalować ściany na biały kolor. Razem z podłogą lub płytkami w tej samej barwie stworzą idealne tło do eksponowania dodatków. Prosta, biała kanapa nie będzie nudna, jeśli ozdobimy ją wieloma poduszkami w tym samym i srebrnym kolorze. Konsekwencja w stosowaniu srebrnych ozdób sprawia, że salon staje się bardzo elegancki, ale także nowoczesny. Dzięki upiętym brązowym zasłonom pokój dzienny jest przytulny i rodzinny, mimo dodatków rodem z galerii sztuki.

inne inspiracje
Klasyczna aranżacja sypialni w stylu glamour – pomysł na stylowe wnętrze

Brakuje ci koncepcji na efektowne urządzenie sypialni? Marzy ci się eleganckie wnętrze rodem z prestiżowych hoteli? Przeczytaj i sprawdź, jak klasyczna aranżacja sypialni w stylu glamour przemieni twoje wnętrze w prawdziwy pokój sypialny marzeń. Przedstawiamy pomysł na stylowe wnętrze.

Jak urządzić salon w stylu awangardowym? Klasyka i nowatorstwo w salonie

Nowoczesna aranżacja salonu w stylu awangardowym jest połączeniem klasyki z odrobiną finezji. Pomysł na salon urządzony w ten sposób wcale nie musi obfitować w wymyślne kompozycje. Klasyczne meble urozmaicone ciekawą kolorystyką to idealny pomysł na oryginalny wystrój wnętrz.

Salon w stylu retro, czyli klasyczny pomysł na salon

Salon w stylu retro jest elegancki, gustowny i ponadczasowy. Pomysł na salon urządzony w ten sposób nie musi obfitować w przesadzone, pałacowe dodatki. Klasyczna aranżacja ze starodawnymi akcentami stworzy klimatyczne miejsce dla wielopokoleniowej rodziny.

Pomysł na salon - styl skandynawski

Zanim przystąpimy do remontu, ważne abyśmy sprecyzowali swój pomysł na salon. Zupełnie inaczej wygląda bowiem styl skandynawski niż vintage czy kolonialny. Ważne, by skupić się, czego wymagamy od wnętrza i jakie kolory w nim wpływają na nas pozytywnie.

Jak urządzić salon? Nowoczesna aranżacja salonu

Jak urządzić salon zgodnie ze współczesnymi trendami, ale także pełen ciepła i stylu? Nowoczesna aranżacja salonu z eklektycznymi dodatkami to doskonały pomysł na oryginalne wnętrze.

Nowoczesna sypialnia i styl glamour

Nowoczesna sypialnia wcale nie musi być prosta, minimalistyczna i zimna. Styl glamour wpisuje się we wszystkie obowiązujące trendy, ale dzięki retro akcentom pozostaje ponadczasowy. Jak urządzić sypialnię marzeń? Oto sposób...

Jak urządzić salon? Stylowy wystrój wnętrza

Jak urządzić salon doskonały do odpoczynku i przyjmowania gości? Stylowy wystrój wnętrza zapewnią jasne barwy i subtelne dodatki. Dzięki temu wnętrze będzie nie tylko bardziej eleganckie, ale także optycznie większe i jaśniejsze, co bez wątpienia sprzyja lepszemu relaksowi.

Urządzamy salon - aranżacja pokoju dziennego

Gdy urządzamy salon, z którego korzystać ma nie tylko jedna osoba, a wielopokoleniowa rodzina, ważne, by aranżacja pokoju dziennego była klasyczna i odpowiadała każdej z grup wiekowych. Jak to zrobić? Oto nasz pomysł na salon.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • SCHELL
  • Zelmer
  • MINERVA
  • MISE
  • SPOTLINE
  • AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA
  • GORENJE
  • STONE MASTER
  • VERANO