stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jak urządzić salon? Aranżacja salonu w stylu eklektycznym

zoom Jak urządzić salon? Aranżacja salonu w stylu eklektycznym
Fot.: Shutterstock.com

Gdy brak pomysłów jak urządzić salon, a każdy styl wydaje się skrywać coś interesującego, rozwiązanie jest jedno – aranżacja salonu w stylu eklektycznym.

Eklektyzm łączy w sobie najpiękniejsze elementy wielu stylów, tworząc własny, niepowtarzalny. Elementy wystroju wnętrz różnią się od siebie pod względem wzornictwa i okresu, z którego pochodzą lub na które są stylizowane, dlatego wymagają dobrego wyczucia, by nie wprowadzić aranżacyjnego miszmaszu. Odważne podejście do sprawy i dobry projekt salonu, mogą jednak urządzić klimatyczny salon. Bardzo popularne w ostatnim czasie jest połączenie starych lub stylizowanych retro mebli z nowoczesnymi dodatkami. Starodawny fotel nabierze lekkości i świeżości połączony z nowoczesną poduszką czy stolikiem.

 

I choć nie ma jednego sposobu na łączenie stylów, najlepiej postawić na wspólną kolorystykę, która ujednolici tak różnorodną aranżację.  Aranżacja salonu w stylu eklektycznym z włoskim smakiem i francuskim szykiem pozwala na cieszenie się urokami pięknego wnętrza, nie tracąc przy tym funkcjonalności. Dbając bowiem o design, warto sprawdzić czy retro sofa i stylizowane fotele są równie wygodne co ich nowoczesne odpowiedniki. Pamiętajmy, że najważniejszym punktem podczas aranżowania pokoju jest nasz komfort i dobre samopoczucie.

inne inspiracje
Jak urządzić salon w stylu awangardowym? Klasyka i nowatorstwo w salonie

Nowoczesna aranżacja salonu w stylu awangardowym jest połączeniem klasyki z odrobiną finezji. Pomysł na salon urządzony w ten sposób wcale nie musi obfitować w wymyślne kompozycje. Klasyczne meble urozmaicone ciekawą kolorystyką to idealny pomysł na oryginalny wystrój wnętrz.

Salon w stylu retro, czyli klasyczny pomysł na salon

Salon w stylu retro jest elegancki, gustowny i ponadczasowy. Pomysł na salon urządzony w ten sposób nie musi obfitować w przesadzone, pałacowe dodatki. Klasyczna aranżacja ze starodawnymi akcentami stworzy klimatyczne miejsce dla wielopokoleniowej rodziny.

Pomysł na salon - styl skandynawski

Zanim przystąpimy do remontu, ważne abyśmy sprecyzowali swój pomysł na salon. Zupełnie inaczej wygląda bowiem styl skandynawski niż vintage czy kolonialny. Ważne, by skupić się, czego wymagamy od wnętrza i jakie kolory w nim wpływają na nas pozytywnie.

Jak urządzić salon? Nowoczesna aranżacja salonu

Jak urządzić salon zgodnie ze współczesnymi trendami, ale także pełen ciepła i stylu? Nowoczesna aranżacja salonu z eklektycznymi dodatkami to doskonały pomysł na oryginalne wnętrze.

Jak urządzić salon? Stylowy wystrój wnętrza

Jak urządzić salon doskonały do odpoczynku i przyjmowania gości? Stylowy wystrój wnętrza zapewnią jasne barwy i subtelne dodatki. Dzięki temu wnętrze będzie nie tylko bardziej eleganckie, ale także optycznie większe i jaśniejsze, co bez wątpienia sprzyja lepszemu relaksowi.

Urządzamy salon - aranżacja pokoju dziennego

Gdy urządzamy salon, z którego korzystać ma nie tylko jedna osoba, a wielopokoleniowa rodzina, ważne, by aranżacja pokoju dziennego była klasyczna i odpowiadała każdej z grup wiekowych. Jak to zrobić? Oto nasz pomysł na salon.

Jak urządzić pokój dzienny? Styl eklektyczny a wystrój wnętrz

Jak urządzić pokój dzienny, jadalnię lub salon, w których wystrój wnętrz będzie nie tylko elegancki, ale także modny? Styl eklektyczny to mieszanka różnych, z pozoru nie pasujących do siebie stylów, które razem tworzą spójne i bardzo oryginalne wnętrza domów.

Aranżacja okien - czyli jak urządzić salon

Myśląc jak urządzić salon, zwykle skupiamy się w pierwszej kolejności na doborze mebli i dodatków, zapominając jak ważną rolę odgrywa aranżacja okien. To właśnie one zajmują największą powierzchnię ścian, dlatego chcąc urządzić klimatyczne i przytulne wnętrze, warto byłoby poświęcić im należytą uwagę.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • KROSNO
  • AMIX
  • MAX – PROFIL MEBLE
  • ZAKO
  • MASONITE
  • VELUX
  • GLASIMO
  • STEGU
  • DUNIN